Best wyda 5 mln zł na buy back obligacji

Omawiane walory:

Best planuje skupić obligacje własne o wartości nominalnej 100 zł za sztukę. Łączna wartość przeprowadzonych transakcji skupu obligacji nie przekroczy 5 mln zł.

best, obligacje, buybuck,

Best wyda 5 mln zł na buy back obligacji

– Zarząd Best […] podjął uchwałę w przedmiocie rozpoczęcia skupu własnych, zdematerializowanych obligacji o wartości nominalnej dla jednej obligacji wynoszącej 100 zł, wyemitowanych przez emitenta na podstawie uchwał zarządu emitenta i będących w obrocie na rynku Catalyst (regulowanym lub w Alternatywnym Systemie Obrotu) – czytamy w komunikacie.

Skup obligacji nastąpi w celu ich umorzenia. Spółka zastrzega sobie prawo do wielokrotnego realizowania skupu obligacji w terminie do 31 sierpnia 2020 r. Umarzanie obligacji następować będzie po ich wartości nominalnej, nie później niż do 31 sierpnia 2020 r.

Skup obligacji może być realizowany w ramach obrotu giełdowego lub poza nim.

Best to kolejna spółka z Catalyst, która zdecydowała się na skup własnych obligacji. Na zakupy i transakcje wcześniejszych wykupów całych serii zdecydowały się tacy emitenci jak Echo Investment, Kruk czy PCC Rokita.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT best, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Grupa Best kupiła wierzytelności o wartości 8,4 mln zł w I kwartale 2020 r.

  Wartość nominalna portfeli wierzytelności nabytych przez Grupę BEST wyniosła 8,4 mln zł w I kw. 2020 roku wobec niedokonywania zakupów rok wcześniej. Grupa zainwestowała w nowe portfele 1,5 mln zł. Spłaty z zarządzanych portfeli należne Grupie BEST wyniosły 77,8 mln zł w I kw. br., tj. o 33 proc. więcej w skali roku.

 • Grupa Best zwiększa efektywność i notuje rekordowe spłaty wierzytelności w IV kwartale 2019 r.

  Spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności należne Grupie BEST w czwartym kwartale 2019 r. wyniosły ponad 73 mln zł, czyli o 18 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. Był to zarazem najlepszy kwartalny wynik w całej historii Grupy.

 • Spłaty wierzytelności należnych Grupie Best wyniosły ok. 66 mln zł w III kwartale

  Poziom spłat wierzytelności należnych Grupie BEST w pierwszych trzech kwartałach 2019 roku wyniósł ok. 190 mln zł wobec 199 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku. W samym III kwartale bieżącego roku spłaty wierzytelności należne Grupie BEST wyniosły w zaokrągleniu 66 mln zł wobec 72 mln zł przed rokiem. Poziom spłat osiągnięty w III kwartale był jednocześnie nieco wyższy niż w pierwszych dwóch kwartałach tego roku, kiedy to spłaty należne Grupie BEST wyniosły odpowiednio 58 mln zł i 65 mln zł.

 • Best rozpoczyna rozmowy z inwestorami nt. objęcia mniejszościowego pakietu akcji

  Zarząd BEST rozpoczął proces podwyższenia kapitału zakładowego w drodze emisji akcji z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru. Zarząd planuje przeprowadzić rozmowy z wybranymi inwestorami finansowymi zainteresowanymi objęciem mniejszościowego, niekontrolnego pakietu akcji nowej emisji.

 • Grupa Best zainwestowała 18,4 mln zł w zakup nowych portfeli w II kwartale

  Wartość nominalna portfeli wierzytelności nabytych przez Grupę BEST w II kwartale br. wyniosła 142,1 mln zł, co oznacza spadek o 85 proc. w skali roku. Koszt nabycia nowych portfeli sięgnął w tym czasie 18,4 mln zł i był niższy o 68 proc. r/r. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR