BFG znów sprzeciwia się sprzedaży Idea Money

Omawiane walory:

Bankowy Fundusz Gwarancyjny wniósł sprzeciw do uchwał zarządu i rady nadzorczej Idea Bank dot. przeniesienia akcji Idea Money z Idea Bank na rzecz Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz LC Corp B.V. Zarząd banku nie zgadza się z zastrzeżeniami BFG i będzie prowadził dalszą polemikę z zastrzeżeniami w postępowaniu sądowym.

Idea,bank,idea, money sprzedaż, bfg,

Idea Bank: Nie ziściły się warunki sprzedaży Idea Money i zawarcia porozumień

W związku z sprzeciwem BFG, nie ziścił się warunek zawieszający określony w zawartej 3 września br. umowie sprzedaży akcji Idea Money i nie doszło do przeniesienia akcji na rzecz Fundacji Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing.

Pod koniec sierpnia Idea Bank poinformował, że podpisał z Fundacją Jolanty i Leszka Czarneckich oraz Idea Getin Leasing umowę sprzedaży 65 proc., akcji spółki Idea Money. Bank miał sprzedać na rzecz fundacji 3.234.948 akcji Idea Money (30 proc. kapitału zakładowego) za cenę 1,50 zł, a na rzecz LC Corp 3.774.107 akcji (35 proc. kapitału) za cenę 1,75 zł.

Warunkiem zawarcia umowy było uzyskanie zgody organów korporacyjnych Idea Banku oraz brak sprzeciwu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, który pełni rolę kuratora banku.

Grupa Idea Bank specjalizuje się w usługach bankowych i finansowych dla mikro, małych i średnich firm. Akcje Idea Banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2015 r. Kurs akcji banku spada przed godz. 14:30 o prawie 12 proc., co w znacznej mierze jest efektem doniesień o działaniach prokuratury wobec Leszka Czarneckiego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR