BioMaxima rozpoczęła sprzedaż genetycznych testów do wykrywania SARS-CoV-2

Omawiane walory:

BioMaxima rozpoczęła sprzedaż testów genetycznych do wykrywania SARS-CoV-2, opartych na metodzie Real Time PCR.

biomaxima, testy, koronawirus

Fot. Pexels

– Pod koniec ubiegłego tygodnia upłynął przepisowy, dwutygodniowy termin w sprawie wniosku o rejestrację, złożonego 27 marca 2020 r. , zatem spółka uzyskała prawo do wprowadzenia do obrotu na terenie Polski i pozostałych państw Unii Europejskiej, jako wytwórca, molekularnego testu do wykrywania SARS-CoV-2 opartego na zalecanej zarówno przez WHO, jak przez i amerykańskie Centers for Diesease Control (CDC) metodzie Real Time PCR. Jest to wyrób medyczny przeznaczony do diagnostyki in vitro – czytamy w komunikacie.

W chwili obecnej spółka jest w stanie dostarczać na rynek 50 tysięcy testów tygodniowo.

Wcześniej spółka informowała, że test molekularny, który jest oparty o rekomendowany przez WHO protokół, został opracowany we współpracy z biotechnologiczną firmą z Hiszpanii. Zarząd spółki jest zadowolony z uzyskanych wyników badań walidacyjnych przeprowadzonych w hiszpańskim narodowym ośrodku referencyjnym (Instituto de Salud Carlos III), które potwierdziły wysoką czułość i specyficzność zestawu przekraczającą 99 proc.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Test genetyczny RT-PCR w czasie rzeczywistym (SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KIT) jest przeznaczony do identyfikacji i różnicowania SARS-CoV-2 w materiale pobranym od pacjentów z objawami COVID-19, za pomocą wykrywania sekwencji RNA unikalnych dla SARS-CoV-2. Materiał genetyczny wirusa jest ekstrahowany z próbek (plwocina, aspirat tchawiczny lub popłuczyny oskrzelowo-pęcherzykowe, wymazy z nosogardzieli i gardła, krew, mocz lub stolec) i amplifikowany za pomocą techniki PCR w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem odwrotnej transkryptazy oraz wykrywany za pomocą fluorescencyjnych reporterowych sond specyficznych dla SARS-CoV-2. Tego typu testy w Polsce są stosowane w diagnostyce koronawirusa w dedykowanych laboratoriach szpitalnych oraz Inspekcji Sanitarno-Epidemiologicznej.

BioMaxima działa na rynku diagnostyki laboratoryjnej. Jest producentem podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także szerokiej gamy odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Biolog Inc, Accelerate Diagnostics, Inc. BioMaxima zaopatruje w swoje produkty ponad 2 tys. laboratoriów w Polsce oraz prowadzi działalność eksportową na ponad 60 rynkach. Spółka jest notowana na NewConnect.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT biomaxima, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Spadki na warszawskiej giełdzie, BioMaxima hitem dnia

  Pandemia koronawirusa szaleje w USA, a nową stolicą choroby SARS-CoV-2 stał się Nowy Jork. Na czerwonej mapie rynku jaskrawym kolorem zielonym wyróżnia się garstka spółek biotechnologicznych, które liczą, że na epidemii zarobią. Gwiazdą dnia jest BIOMAXIMA.

 • Kurs akcji BioMaximy wystrzelił po zarejestrowaniu w URPL testów genetycznych do wykrywania SARS-CoV-2

  BIOMAXIMA zarejestrowała w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych molekularny test do wykrywania SARS-CoV-2 oparty na metodzie Real Time PCR. Rozpoczęto również sprzedaż w Unii Europejskiej, dostępnego od kilku tygodni w Polsce, szybkiego testu immunochromatograficznego do wykrywania przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2. Kurs akcji spółki biotechnologicznej wystrzelił o ponad 47 proc. do 12,50 zł.

 • 12 spółek, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa

  Nawet w najgorszych momentach na giełdzie znajdą się spółki, które mogą zarobić na kryzysie. Sytuacja z koronawirusem nie jest tu wyjątkiem. StockWatch.pl sprawdził, które spółki mogą przekuć epidemię i problemy azjatyckich producentów na swoją korzyść.

 • BioMaxima planuje wprowadzić własny test genetyczny do potwierdzania zakażeń koronawirusem

  BIOMAXIMA zgłosiła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w Polsce szybki test do wykrywania koronawirusa. Firma w niedługim czasie planuje wprowadzić własny test genetyczny służący do potwierdzania zakażeń wirusem 2019-nCoV wykorzystujący technikę real-time PCR. Kurs akcji biotechu rośnie o blisko 35 proc.

 • BioMaxima S.A. umacnia się w segmencie mikrobiologii

  BIOMAXIMA, notowana na rynku NewConnect spółka , działającą w obszarze biotechnologii na rynku diagnostyki laboratoryjnej, łączy się z BIOCORP Polska Sp. z o.o. podmiotem wyspecjalizowanym w dynamicznie rosnącym segmencie mikrobiologii, w szczególności przemysłowej.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR