Boryszew bierze się za przegląd opcji strategicznych

Omawiane walory:

Boryszew zdecydował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy kapitałowej.

(Fot. spółka)

– W ramach przeglądu opcji strategicznych zarząd spółki zamierza dokonać oceny uwarunkowań rynkowych i form możliwej współpracy – czytamy w komunikacie.

>> Promocja: do końca listopada roczny abonament premium StockWatch.pl w cenie 6 miesięcy! Sprawdź!

Spółka rozważy w szczególności poszukiwanie inwestora wspierającego rozwój grupy, zawarcie aliansu strategicznego, zmianę struktury grupy lub dokonanie innej transakcji.

– Przegląd opcji strategicznych ma na celu wybór najkorzystniejszego sposobu realizacji długoterminowych celów biznesowych grupy – podkreślono.

Warto dodać, że w środę spółka ogłosiła zmiany we władzach. Ze stanowiska prezesa ustąpił Piotr Szeliga (nie podał powodów rezygnacji). W jego miejsce rada nadzorcza powołała Piotra Lisieckiego. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Boryszewa

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej.

Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT boryszew, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR