Bumech miał wstępnie co najmniej 25 mln zł straty netto w 2017 r.

Omawiane walory:

Bumech w restrukturyzacji oszacował wstępnie stratę za rok obrotowy 2017 na co najmniej 25 mln zł, podała spółka.

– Na ustalenie szacowanej straty mają wpływ następujące czynniki: aktualizacja wyceny aktywów finansowych na szacowanym poziomie około 19 mln zł, ujemny wynik finansowy netto za
rok obrotowy 2017 w szacowanej wysokości około 5-6 mln zł oraz potencjalna strata mogąca wyniknąć z aktualizacji wyceny majątku produkcyjnego na skutek planowanych testów na utratę jego wartości – czytamy w komunikacie.

>> DEGIRO przedłuża ofertę, ze względu na sukces promocji 4000 PLN na prowizje. Kup akcje na GPW.

Spółka poinformuje o wysokości ewentualnych odpisów aktualizujących po przeprowadzeniu testów na utratę wartości aktywów finansowych i niefinansowych, podano także.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Bumech, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Pozytywne nastroje na GPW, inwestorzy czekają na Fed

  Ostatnia przed posiedzeniem Fed i Bożym Ciałem sesja na GPW upływa pod znakiem lekkich spadków. Nastroje wciąż jednak pozostają optymistyczne. Pytanie tylko, czy piątek nie przyniesie negatywnej weryfikacji wczorajszego optymizmu?

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Niepokojące zachowanie GPW, akcje Lotosu najtańsze od 4 miesięcy

  Niewiele już zostało z siły warszawskiej giełdy, jaką prezentowała w pierwszych dniach kwietnia. Dziś na rynku dominuje przede wszystkim ostrożność. W grze jest m.in. Lotos, Bogdanka i Oponeo.pl.

 • Szybka korekta po wejściu na szczyt, w grze Ursus i Auto Partner

  Ostatnie sesje tak mocno rozgrzały emocje na GPW, że najmniejsze cofnięcie rynku inwestorzy natychmiast wykorzystują do kupna akcji. Po słabszym starcie notowań, w południe indeksy WIG i WIG20 wyszły ponad kreskę. Niestety "zielone zamknięcie", pomimo dobrego zachowania banków, nie jest jeszcze przesądzone. Na szerokim rynku wyróżnia się Ursus i Auto Partner.

 • Sąd zatwierdził układ Bumechu

  Sąd Rejonowy w Katowicach wydał postanowienie zatwierdzające układ przyjęty przez wierzycieli BUMECHu w restrukturyzacji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR