CD Projekt i 11 bit na rekordach, a GetBack bez wyników

Omawiane walory: , , , , ,

Rekordowo drogie akcje CD Projektu i 11 bit studios, taniejący po wynikach Ursus, napędzane kwietniową sprzedażą wzrosty akcji CCC, ciąg dalszy problemów GetBacku i ograniczone zmiany na indeksach, tak w największym skrócie prezentuje się sytuacja na GPW w środowe południe 2 maja.

Pierwsza połowa środowego handlu w Warszawie upływa pod znakiem ograniczonych zmian głównych indeksów i niewielkich obrotów. W południe indeks WIG20 testował poziom 2.295,2 pkt., rosnąc o 0,15 proc., WIG rósł o 0,13 proc. do 60.013 pkt., mWIG40 o 0,14 proc. do 4.577,7 pkt., a sWIG80 spadał o 0,28 proc. do 14.080,4 pkt. Ten obraz idealnie wpisuje się w charakter pierwszego tygodnia maja, gdy handel na GPW ograniczony jest do 3 dni sesyjnych. W Europie skalą wzrostów wyróżnia się niemiecki DAX, który rośnie o 1,3 proc.

Na warszawskich indeksach panuje flauta, ale już na poszczególnych akcjach jest bardzo gorąco. Gwiazdami sesji są producenci gier wideo: 11 bit studios i CD Projekt. Akcje pierwszej spółki po prawie 3 godzinach handlu drożeją o 1,7 proc. do 354 zł, a drugiej o 3 proc. do 128,50 zł. W obu wypadkach dziś padły nowe historyczne rekordy (odpowiednio na 375 zł i 129,80 zł). Notowania 11 bit studios napędza sprzedaż gry Frostpunk, natomiast CD Projekt spekulacje na temat prezentacji gry Cyberpunk 2077 na targach E3 w Los Angeles, które odbędą się 12-14 czerwca br.

Piekło zamarzło. Frostpunkowa hossa na kursie 11 bit studios trwa w najlepsze >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy historyczny rekord na poziomie 97,70 zł wyznaczyły też walory innego ulubieńca inwestorów indywidualnych i funduszy, czyli Dino Polska. W tym gronie znalazł się jeszcze producent i dystrybutor elektronarzędzi Toya. Jednocześnie na najniższych poziomach od minimum roku znalazły się akcje 9 spółek.

W indeksie WIG20 oprócz wspomnianego CD Projektu, wyróżnia się jeszcze mBank (+4,3 proc.), odrabiający niespodziewaną przecenę o 3,6 proc. w samej końcówce poniedziałkowej sesji, a także CCC (+3,4 proc.) i LPP (+3,2 proc.). Notowania CCC napędza informacja o wzroście w kwietniu przychodów aż o 33 proc. rok do roku, co może mieć pozytywny wpływ na wyniki. W wypadku LPP grają natomiast nadzieje na porównywalny skok sprzedaży odzieży w kwietniu.

Środowa sesja ma również swoich negatywnych bohaterów. Jednym z nich jest Ursus. Akcje producenta ciągników spadają o 7,1 proc. do 2,50 zł, wyznaczając ponad roczny dołek. Inwestorzy w ten sposób zareagowali na raport finansowy spółki, z którego wynika, że w całym 2017 roku miała ona 19,87 mln zł straty netto wobec 16,58 mln zł zysku w 2016 roku. >> Czytaj więcej

Niezmiennie czarną owcą jest GetBack. Wbrew obietnicom spółka nie opublikowała w poniedziałek 30 kwietnia raportu finansowego za cały 2017 roku, przesuwając termin na 15 maja. To oznacza, że handel akcjami i obligacjami wrocławskiego windykatora pozostanie zawieszony przez jeszcze dwa tygodnie. Co więcej, zarząd GetBack podjął decyzję o „przystąpieniu do prac nakierowanych na sporządzenie dokumentów (tj. w szczególności analiz, planów, wniosków, etc.) związanych z restrukturyzacją spółki„. W ten sposób spółka chce bronić się przed kolejnymi roszczeniami wierzycieli.

GetBack szykuje się do obrony przed wierzycielami >>> CZYTAJ WIĘCEJ

Warszawska giełda nie zareagowała dziś na opublikowane przed południem kwietniowe dane o inflacji konsumenckiej w Polsce (1,6 proc. r/r wobec oczekiwanych 1,5 proc.) i indeksie PMI dla przemysłu (53,9 pkt. przy prognozie 53,2 pkt.). W drugiej części dnia wpływ na nastroje może jednakże mieć zaplanowana na godzinę 14:15 publikacja raportu ADP nt. zatrudnienia w amerykańskim sektorze prywatnym. A przede wszystkim taki wpływ może mieć oczekiwanie na wieczorne wyniki posiedzenia FOMC. Szczególnie, że rodzimi inwestorzy będą na nie mogli zareagować dopiero w piątek.

W ostatnich dniach bardzo gorąco jest na rodzimym rynku walutowym. Niedawne wzrosty rentowności amerykańskich obligacji, a przede wszystkim drożejący na świecie dolar sprawiły, że inwestorzy ponownie zaczęli dostrzegać rozjazd w polityce monetarnej Fed i naszej RPP. W efekcie przez rynek przetoczyła się fala wyprzedaży złotego. W nieco ponad 2 tygodnie główne waluty podrożały o kilkanaście groszy. Wczoraj, gdy w Polsce wprawdzie nie było handlu, ale rynek walutowy funkcjonował normalnie, kurs EUR/PLN wzrósł ponad 4,29 zł, USD/PLN do 3,57 zł, a CHF/PLN powyżej 3,59 zł.

Dziś złoty próbuje odrabiać straty z wtorku, w czym wspiera go wzrostowe odbicie na EUR/USD, lepsze nastroje na świecie i w jakimś stopniu również poranne dane o wyższej od oczekiwań kwietniowej inflacji w Polsce. Trudno jednak oczekiwać, że przerodzi się to w mocniejszy ruch przed wieczornym posiedzeniem amerykańskiej Rezerwy Federalnej (Fed), które wprawdzie nie przyniesie zmiany stóp procentowych, ale może rzucić nieco nowego światła na politykę monetarną w USA. Dlatego też kolejne godziny prawdopodobnie przyniosą stabilizację notowań złotego na obecnych poziomach, a o jego losach w kolejnych dniach w głównej mierze przesądzi zachowanie EUR/USD i sytuacja na amerykańskim rynku długu.

Dziś przed południem za euro trzeba było zapłacić 4,2650 zł, dolar kosztował 3,5530 zł, a szwajcarski frank 3,5710 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, ccc, CDPROJEKT, dinopl, getback, ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

  3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

 • Roszady w indeksach. Biomed-Lublin i Mercator awansują do mWIG40

  W wyniku kwartalnej korekty portfeli indeksów, po sesji 19 czerwca br. Biomed-Lublin i Mercator Medical zastąpią Forte oraz Stalprodukt w indeksie mWIG40, podała Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Udział CD Projektu w indeksie WIG20 zostanie ograniczony do 15 proc.

 • WIG20 z przytupem wrócił powyżej 1.800 pkt., kolejna mocna sesja CCC i JSW Zielony początek piątkowej sesji na GPW. W czwartek ECB otworzył giełdom okienko do dalszych wzrostów. Dzisiejsze dane z amerykańskiego rynku pracy go nie zamkną. Sesja powinna zakończyć się sporymi wzrostami indeksów.
 • Ursus miał wstępnie 87 mln zł straty netto w 2019 roku

  URSUS w restrukturyzacji miał 87,2 mln zł skonsolidowanej straty netto w 2019 roku, o 42 proc. mniejszą niż rok wcześniej, przy przychodach netto na poziomie 95,6 mln zł, o 55 proc. niższych niż rok wcześniej, podała spółka, powołując się na wstępne dane.

 • Korekta na GPW, w grze CCC, Delko i Mercator

  Giełdowe byki nieco odpuściły, przez co światowe giełdy nieco się cofnęły, a w ślad za nimi GPW. Ogólne nastroje wciąż jednak pozostają dobre, więc jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, to korekta wzrostów raczej nie będzie głęboka.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR