DM mBank: Kupuj akcje TXM i Orange Polska, akumuluj Alior Bank

Omawiane walory: , ,

Biuro spodziewa się wysokich, dwucyfrowych stóp zwrotu na akcjach ubiegłorocznego debiutanta oraz telekomu. Z kolei wycena Alior Banku po marcowych wzrostach wyprzedziła prognozę maklerów. 

DM mBanku na bazie prognoz i dwóch metod wyceny wyznaczył cenę docelową akcji ubiegłorocznego debiutanta na 6,95 zł. W środę kurs akcji TXM podskoczył o 8,77 proc. do 5,83 zł.

– Textilmarket (TXM) zajmuje się dyskontową sprzedażą odzieży, artykułów gospodarstwa domowego oraz akcesoriów za pośrednictwem sklepów stacjonarnych oraz platformy internetowej. Spółka koncentruje się na rozwoju i optymalizacji efektywności sieci sprzedaży w Polsce (rozszerzanie oferty handlowej) oraz rozwija sieć sklepów w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii (bardzo dobre wyniki pierwszych sklepów). Niski poziom zadłużenia, wysoki poziom CFO/EBITDA gwarantują spółce możliwość dalszej dynamicznej ekspansji sklepów, które wymagają niskiego CAPEX/sklep (ok. 170-190 tys. PLN) oraz niskich nakładów na zatowarowanie (ok. 150 tys. PLN). Inwestycja w akcje TXM oferuje inwestorom ekspozycję na sprawnie działającą sieć sklepową w Polsce z opcją dalszej, intensywnej ekspansji zagranicznej. – czytamy w raporcie.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

Wbrew skrajnie negatywnemu konsensusowi, biuro podtrzymało zalecenie inwestycyjne kupuj dla Orange Polska. DM mBanku po aktualizacji prognoz wyników i dywidendy obniżył cenę docelową do 6,90 zł, co implikuje 46-proc. potencjał wzrostu.

– Dostrzegamy pozytywne zmiany w Orange w ciągu dwóch ostatnich lat: (1) Spółka w 2015 r. zabezpieczyła pojemność sieci mobilnej zdobywając dwa pasma z zakresu 800 MHz, (2) rozpoczęła budowę superszybkiej sieci FTTH, którą postrzegamy jako „miedź na następne 50 lat”, (3) wprowadziła jasną ofertę konwergentną i pozycjonuje się jako operator z najszerszym, ale jednocześnie najlepszym jakościowo pakietem usług na rynku. Widzimy silną motywację zarządu do kontynuowania przyjętej strategii, zwłaszcza w FTTH, co zapewni spółce wzrost przychodów na kolejne lata, począwszy od 2019 r. Jednak do pełnej transformacji potrzebna jest jeszcze druga część: restrukturyzacja kosztów. Sądzimy, że pole do cięć jest bardzo duże, zwłaszcza w zakresie kosztów osobowych. W 2016 r. grupa wydała ok. 1,63 mld zł (14,2 proc. przychodów) na wypłatę wynagrodzeń dla 15,54 tys. pracowników. Dla porównania: Play w 2016 r. wydał 0,23 mld zł (3,7 proc. przychodów) na wynagrodzenia dla 2,6 tys. osób zatrudnionych, Cyfrowy Polsat wydał w ciągu 4Q’15-3Q’16 0,57 mld zł na pensje dla 5 tys. zatrudnionych (5,8 proc. sprzedaży), z kolei Netia wydała w 2016 r. 198 mln zł (13 proc. sprzedaży) na wynagrodzenia dla 1,3 tys. osób. Estymujemy, że Orange Polska mogłoby obniżyć poziom kosztów wynagrodzeń nawet do 9,5 proc. przychodów, co oznaczałoby redukcję etatów o ponad 5,2 tys. (ok. 33 proc. wszystkich). Oszczędności rzędu 0,54 mld zł (nie ujęte w prognozie) poprawiłyby organiczny FCF’17 z poziomu 0,38 mld zł aż o 142 proc. Telekom ściął dywidendę do 0 zł, ogłosił odpisy wartości firmy na 1,8 mld zł. Bardziej korzystny moment do przeprowadzenia cięć nie nadejdzie, są one wręcz niezbędne, żeby nie zaniechać planu rozbudowy FTTH, który jest oczkiem w głowie nowego prezesa Jean-Francoisa Fallachera. O zbliżającej restrukturyzacji kosztowej świadczą także wypowiedzi Ramona Fernandeza, CFO Orange France. Po wynikach grupy za 4Q’16, wspominał on o potrzebie cięć w Orange Polska. – uważają eksperci DM mBanku.

Biuro podtrzymało pozytywną rekomendację dla Alior Banku i wyceniło jeden walor na 71,50 zł. Ich zdaniem, bank prezentuje się najatrakcyjniej pośród całego sektora bankowego w Polsce.

– Alior Bank zaraportował wyniki za 2016 rok. Zysk netto w 4Q’16 wyniósł 369,4 mln zł, ponad 3x Q/Q oraz 8x r/r, znacząco powyżej konsensusu na poziomie 80,7 mln zł oraz naszej prognozy na poziomie 87 mln zł. Wyższy od oczekiwań wynik to zasługa jednorazowego zysku z tytułu nabycia banku BPH (508 mln zł), który został w części zrównoważony przez rezerwę na koszty integracji z bankiem BPH (268,1 mln zł). Na kwotę 508 mln zł z tytułu przejęcia BPH składa się 282 mln zł z tzw. badwillu, 313 mln zł z wyceny do wartości godziwej możliwych do zidentyfikowania nabytych aktywów i przejętych zobowiązań pomniejszonych o korekty oraz koszty z tytułu odroczonego podatku dochodowego. Zarówno zysk jednorazowy, jak i koszty integracji z bankiem BPH były znacznie wyższe od oczekiwanych przez nas 200 mln zł. Oczekujemy, że wyższa rezerwa w 2016 roku niż zakładaliśmy spowoduje wzrost naszych prognoz zysku netto banku w 2017 r. o przynajmniej ~60 mln zł. Pozytywnie postrzegamy wyższy od oczekiwań wynik odsetkowy oraz prowizyjny. Zysk netto w Aliora bez BPH wyniósł w całym 2016 r. 360 mln zł, co oznacza wzrost zysku netto w 4Q’16 o 28 proc. kw/kw. Na spotkaniu z zarządem przedstawiona zostanie strategia banku. Na 2017 rok Alior oczekuje zysku netto na poziomie 360 mln zł, NIM 4,5 proc., C/I 60 proc., Cor 1,9 proc. oraz wzrost kredytów netto na poziomie 6,5 mld zł. – czytamy w raporcie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, orangepl, txm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Orange Group chce uruchomić bank do 2025 r. Dywidendy z Orange Polska uzależnione od wydatków na 5G

  Orange Group planuje uruchomienie swojego banku we wszystkich europejskich krajach w których działa, w tym w Polsce, do 2025 roku, poinformował wiceprezes Orange Group Ramon Fernandez. Jednocześnie COO Europe w Orange Group, Jean-Marc Vignolles, potwierdził, że spodziewają się dalszego wzrostu przychodów Orange Polska, a kwestia potencjalnej wypłaty dywidendy będzie uzależniona od ostatecznego oszacowania wydatków inwestycyjnych na 5G.

 • Niewielkie wzrosty GPW ze znakiem zapytania, Polnord wybija się z konsolidacji

  Podpisanie umowy handlowej między USA a Chinami wpisało się w lepsze nastroje na giełdach, pomagając dziś rosnąć warszawskiej giełdzie, ale zgodnie z oczekiwaniami nie wywołało euforii. Teraz rynki akcji będą potrzebowały nowych impulsów. Będą nimi wyniki spółek i dane makroekonomiczne.

 • Alior Bank: Z bankowości internetowej korzysta 70 proc. Polaków, 45 proc. używa aplikacji mobilnej

  Z bankowości internetowej korzysta 70 proc. Polaków, natomiast 45 proc. używa aplikacji mobilnej, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie ALIOR Banku. Podstawowymi operacjami wykonywanymi przez ankietowanych w kanałach mobilnych jest sprawdzenie stanu rachunku (95 proc.) oraz realizacja przelewów (91 proc.). Czterech na dziesięciu użytkowników aplikacji bankowej kupuje za jej pomocą bilet komunikacji miejskiej, a co piąty opłaca miejsce parkingowe. Natomiast więcej niż co dziesiąty składa przez telefon wniosek o pożyczkę.

 • Alior Bank do końca stycznia zaprezentuje nową strategię. Pierwszy oddział w nowym formacie już działa

  ALIOR Bank planuje przedstawić nową strategię pod koniec stycznia, poinformował wiceprezes Mateusz Poznański. Bank uruchomił pierwszy oddział w nowym formacie w Warszawie i planuje, że do końca tego roku będzie miał "małe" kilkadziesiąt takich placówek własnych.

 • Święta na parkiecie, w grze koncerny energetyczne, Orange i Polnord

  We wtorek indeks WIG20 kontynuuje odbicie, podczas gdy małe i średnie spółki tanieją. W centrum uwagi znalazły się m.in. koncerny energetyczne, Orange i kilka mniejszych spółek. Generalnie jednak handel na GPW z każdym dniem staje się coraz bardziej świąteczny.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR