StockWatch.pl

DM mBank: Kupuj akcje TXM i Orange Polska, akumuluj Alior Bank

Omawiane walory: , ,

Biuro spodziewa się wysokich, dwucyfrowych stóp zwrotu na akcjach ubiegłorocznego debiutanta oraz telekomu. Z kolei wycena Alior Banku po marcowych wzrostach wyprzedziła prognozę maklerów. 

DM mBanku na bazie prognoz i dwóch metod wyceny wyznaczył cenę docelową akcji ubiegłorocznego debiutanta na 6,95 zł. W środę kurs akcji TXM podskoczył o 8,77 proc. do 5,83 zł.

– Textilmarket (TXM) zajmuje się dyskontową sprzedażą odzieży, artykułów gospodarstwa domowego oraz akcesoriów za pośrednictwem sklepów stacjonarnych oraz platformy internetowej. Spółka koncentruje się na rozwoju i optymalizacji efektywności sieci sprzedaży w Polsce (rozszerzanie oferty handlowej) oraz rozwija sieć sklepów w Czechach, na Słowacji oraz w Rumunii (bardzo dobre wyniki pierwszych sklepów). Niski poziom zadłużenia, wysoki poziom CFO/EBITDA gwarantują spółce możliwość dalszej dynamicznej ekspansji sklepów, które wymagają niskiego CAPEX/sklep (ok. 170-190 tys. PLN) oraz niskich nakładów na zatowarowanie (ok. 150 tys. PLN). Inwestycja w akcje TXM oferuje inwestorom ekspozycję na sprawnie działającą sieć sklepową w Polsce z opcją dalszej, intensywnej ekspansji zagranicznej. – czytamy w raporcie.

Nawet 26,6% zysku w rok. Asset Management od 50 000 PLN >>>

Wbrew skrajnie negatywnemu konsensusowi, biuro podtrzymało zalecenie inwestycyjne kupuj dla Orange Polska. DM mBanku po aktualizacji prognoz wyników i dywidendy obniżył cenę docelową do 6,90 zł, co implikuje 46-proc. potencjał wzrostu.

– Dostrzegamy pozytywne zmiany w Orange w ciągu dwóch ostatnich lat: (1) Spółka w 2015 r. zabezpieczyła pojemność sieci mobilnej zdobywając dwa pasma z zakresu 800 MHz, (2) rozpoczęła budowę superszybkiej sieci FTTH, którą postrzegamy jako „miedź na następne 50 lat”, (3) wprowadziła jasną ofertę konwergentną i pozycjonuje się jako operator z najszerszym, ale jednocześnie najlepszym jakościowo pakietem usług na rynku. Widzimy silną motywację zarządu do kontynuowania przyjętej strategii, zwłaszcza w FTTH, co zapewni spółce wzrost przychodów na kolejne lata, począwszy od 2019 r. Jednak do pełnej transformacji potrzebna jest jeszcze druga część: restrukturyzacja kosztów. Sądzimy, że pole do cięć jest bardzo duże, zwłaszcza w zakresie kosztów osobowych. W 2016 r. grupa wydała ok. 1,63 mld zł (14,2 proc. przychodów) na wypłatę wynagrodzeń dla 15,54 tys. pracowników. Dla porównania: Play w 2016 r. wydał 0,23 mld zł (3,7 proc. przychodów) na wynagrodzenia dla 2,6 tys. osób zatrudnionych, Cyfrowy Polsat wydał w ciągu 4Q’15-3Q’16 0,57 mld zł na pensje dla 5 tys. zatrudnionych (5,8 proc. sprzedaży), z kolei Netia wydała w 2016 r. 198 mln zł (13 proc. sprzedaży) na wynagrodzenia dla 1,3 tys. osób. Estymujemy, że Orange Polska mogłoby obniżyć poziom kosztów wynagrodzeń nawet do 9,5 proc. przychodów, co oznaczałoby redukcję etatów o ponad 5,2 tys. (ok. 33 proc. wszystkich). Oszczędności rzędu 0,54 mld zł (nie ujęte w prognozie) poprawiłyby organiczny FCF’17 z poziomu 0,38 mld zł aż o 142 proc. Telekom ściął dywidendę do 0 zł, ogłosił odpisy wartości firmy na 1,8 mld zł. Bardziej korzystny moment do przeprowadzenia cięć nie nadejdzie, są one wręcz niezbędne, żeby nie zaniechać planu rozbudowy FTTH, który jest oczkiem w głowie nowego prezesa Jean-Francoisa Fallachera. O zbliżającej restrukturyzacji kosztowej świadczą także wypowiedzi Ramona Fernandeza, CFO Orange France. Po wynikach grupy za 4Q’16, wspominał on o potrzebie cięć w Orange Polska. – uważają eksperci DM mBanku.

Biuro podtrzymało pozytywną rekomendację dla Alior Banku i wyceniło jeden walor na 71,50 zł. Ich zdaniem, bank prezentuje się najatrakcyjniej pośród całego sektora bankowego w Polsce.

– Alior Bank zaraportował wyniki za 2016 rok. Zysk netto w 4Q’16 wyniósł 369,4 mln zł, ponad 3x Q/Q oraz 8x r/r, znacząco powyżej konsensusu na poziomie 80,7 mln zł oraz naszej prognozy na poziomie 87 mln zł. Wyższy od oczekiwań wynik to zasługa jednorazowego zysku z tytułu nabycia banku BPH (508 mln zł), który został w części zrównoważony przez rezerwę na koszty integracji z bankiem BPH (268,1 mln zł). Na kwotę 508 mln zł z tytułu przejęcia BPH składa się 282 mln zł z tzw. badwillu, 313 mln zł z wyceny do wartości godziwej możliwych do zidentyfikowania nabytych aktywów i przejętych zobowiązań pomniejszonych o korekty oraz koszty z tytułu odroczonego podatku dochodowego. Zarówno zysk jednorazowy, jak i koszty integracji z bankiem BPH były znacznie wyższe od oczekiwanych przez nas 200 mln zł. Oczekujemy, że wyższa rezerwa w 2016 roku niż zakładaliśmy spowoduje wzrost naszych prognoz zysku netto banku w 2017 r. o przynajmniej ~60 mln zł. Pozytywnie postrzegamy wyższy od oczekiwań wynik odsetkowy oraz prowizyjny. Zysk netto w Aliora bez BPH wyniósł w całym 2016 r. 360 mln zł, co oznacza wzrost zysku netto w 4Q’16 o 28 proc. kw/kw. Na spotkaniu z zarządem przedstawiona zostanie strategia banku. Na 2017 rok Alior oczekuje zysku netto na poziomie 360 mln zł, NIM 4,5 proc., C/I 60 proc., Cor 1,9 proc. oraz wzrost kredytów netto na poziomie 6,5 mld zł. – czytamy w raporcie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Alior, orangepl, txm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełdy w Europie czekają na Powella. W Warszawie CD Projekt i Dino Polska biją rekordy

  Niewielkie wahania warszawskich indeksów wpisują się w europejski trend, gdzie radość z dobrych indeksów PMI, miesza się z niepewnością co do skali cięć stóp procentowych w USA. W centrum uwagi znalazły się akcje ZM Henryk Kania, a także bijące rekordy walory CD Projektu i Dino Polska.

 • Banki odcięły TXM od gotówki

  TXM otrzymał od ING Banku Śląskiego powiadomienie o wypowiedzeniu umowy o utrzymaniu status quo (umowy standstill). W związku z wypowiedzeniem, zarówno ING, jak i PKO Bank Polski zablokowały spółce dostępność środków pieniężnych.

 • Rynek próbuje łapać oddech

  Po bardzo ciężkim początku sierpnia, dziś rynki próbowały złapać nieco oddechu. Większość parkietów europejskich zyskiwała we wtorek w okolicach 0,5 proc.

 • Alior Bank dostał karę za aferę W Investments. Poszkodowani mogą liczyć na odkupienie feralnych certyfikatów

  Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na ALIOR Bank kary pieniężne na łączną kwotę 10 mln zł za liczne naruszenia przepisów przy oferowaniu inwestycji w fundusze W Investments. Kara mogłaby sięgnąć nawet 0,5 mld zł, ale nadzorca wziął pod uwagę fakt, że bank naprawia szkodę i odkupuje od poszkodowanych inwestorów feralne certyfikaty.

 • Słaby początek tygodnia

  Europejskie parkiety oczekując wznowienia rozmów handlowych na linii USA-Chiny znajdowały się w poniedziałek w mieszanych nastrojach. Należy przyznać, że oczekiwania rynku wobec ewentualnych postępów osiągniętych w trakcie dwudniowego spotkania w Szanghaju nie są zbyt wygórowane. Doradca ekonomiczny Białego Domu, L. Kudlow w wywiadzie dla CNBC sugerował, iż sukcesem na chwilę obecną byłoby rozpoczęcie negocjacji w punkcie, w którym znajdowały się one w momencie ich zerwa w maju.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com