Duality Games: Mamy ambicję zbudowania szerokiego portfolio, żeby każdy fan gier wideo mógł znaleźć coś dla siebie

Omawiane walory:

Gośćmi środowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl byli Tomasz i Piotr Strzałkowscy z Duality Games. Twórcy Barn Finders i szykowanego na przyszły rok Unholy omówili m.in. zbliżający się debiut spółki na NewConnect oraz plany wydawnicze na najbliższe kwartały.

duality,games,debiut,newconnect,gamedev

Tomasz Strzałkowski, prezes Duality (po lewej) i Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu (po prawej). Fot. Mat prasowe.

Duality Games to studio, które już od pewnego czasu sygnalizowało plany wejścia na warszawski rynek. Spółka przeprowadziła do tej pory trzy rundy finansowania – włączając w to emisję założycielską. Ostatnia z nich miała miejsce na przełomie I i II kwartału 2019 r. Cena emisyjna wyniosła wówczas 3,75 zł za sztukę. W marcu br. spółka złożyła do GPW komplet dokumentów ws. dopuszczenia do obrotu na NewConnect i obecnie już tylko czeka na wyznaczenie daty debiutu.

– Mamy nadzieję na debiut jeszcze we wrześniu br. – powiedział Piotr Strzałkowski, wiceprezes zarządu Duality.

Duality to spółka z grupy PlayWay. Firma Krzysztofa Kostowskiego posiada 10,95 proc. akcji studia. Niewiele mniejszym pakietem dysponuje Tomasz Strzałkowski (10,88 proc.), czyli prezes i jednocześnie Art Director studia. W akcjonariacie są także Cezary Oliszewski (9,99 proc.) i Jakub Trzebiński (5,3 proc.). Dodatkowe 7,49 proc. jest w rękach zespołu.

Duality ma jeden główny zespół wewnętrzny, który pracuje nad grami Unholy, Barn Finders oraz Tales of Tomorrow. Dwa dodatkowe zespoły pracują nad grami Accident i Radiance. Władze studia zapowiadają jednak powiększenie zespołu produkcyjnego, który następne tytuły będzie wykonywać wewnętrznie.

– To pozwala na znacznie większą elastyczność i bardziej komfortowe planowanie czasu produkcyjnego kolejnych tytułów. Zespół wewnętrzny daje nam też większą responsywność w kwestii testów wewnętrznych, Testing Centre PlayWaya oraz beta testy – argumentuje Tomasz Strzałkowski, prezes Duality.

>> Zapis spotkania online z Tomaszem Strzałkowskim, prezesem Duality i Piotrem Strzałkowskim, wiceprezesem zarządu znajdziesz tutaj

Studio ma za sobą udaną premierę Barn Finders. Debiutancki tytuł to humorystyczny symulator osadzony w latach 90-tych, w którym wcielamy się we właściciela sklepu ze starociami najczęściej odzyskanymi z opuszczonych gospodarstw. Gra zebrała blisko 1.500 recenzji na Steamie, z czego 82 proc. jest pozytywnych.

– Szacunki sprzedażowe, które zakładaliśmy w trakcie emisji akcji serii J zostały spełnione o wiele szybciej – Barn Finders sprzedało się obecnie w nakładzie ponad 70 tys. egzemplarzy, przy wcześniejszym założeniu, że taki wynik osiągniemy w 2 lata – powiedział Piotr Strzałkowski.

– Mediana czasu gry oraz liczba graczy na Steam jest stosunkowo wysoka i to daje potencjał na dalszy rozwój tytułu, zarówno poprzez nowe mechaniki, patche, jak i większe DLC rozbudowujące grę o nowe lokacje czy zadania – dodał Tomasz Strzałkowski.

Kluczowym projektem studia jest gra Unholy, pierwszoosobowy horror z elementami skradanki, którego premiera planowana jest na rok 2021.

– Wciąż analizujemy, jakie rozwiązanie będzie optymalne dla spółki i gry Unholy. Idealną sytuacją byłoby pozyskanie rozpoznawalnego, globalnego wydawcy, co z pewnością przyczyniłoby się do jeszcze większego sukcesu Unholy, natomiast jako Duality jesteśmy w pełni gotowi wydać dopracowany produkt własnym nakładem. Pozyskanie wydawcy pozwoliłoby nam wydać grę w bardziej rozszerzonej wersji, niż zakładamy obecnie – powiedział Tomasz Strzałkowski.

Kolejna gra studia, która czeka na swoją premierę to Accident – symulator dziennikarza, badającego stare wypadki samochodowe.

– Accident jest grą zdecydowanie mniejszą i tańszą niż Barn Finders. Jest też produkowana przez znacznie mniejszy zespół. Niemniej jednak, jest również ciekawą grą, wokół której urosło spore zainteresowanie. Świadczy o tym liczba pobrań i oceny darmowego prologu gry, który jest dostępny w serwisie Steam – powiedział prezes.

Spółka ma także kolejne pomysły na nowe gry. W najbliższych tygodniach zapowiedziana zostanie nowa produkcja.

Wkrótce zapowiemy kolejny tytuł, który obecnie jest w fazie pre-produkcji. Skierowany będzie w szczególności do grupy docelowej podobnej do graczy Barn Finders, co pozwoli nam na maksymalizację efektów cross marketingu – powiedział Tomasz Strzałkowski.

– Obecnie wszystkie nasze gry przekroczyły łącznie 200 tys. zapisów na listę życzeń Steam – dodał.

Podczas środowego czatu pojawiła się także kwestia ewentualnej wypłaty dywidendy. Prezes studia jasno stwierdził, że na ten moment zarząd zamierza rekomendować akcjonariuszom niewypłacenie dywidendy w ciągu najbliższych 3 lat.

Zyski zamierzamy reinwestować w celu zoptymalizowania rozwoju spółki. Ostateczna decyzja o wypłacie dywidendy w najbliższych latach może ulec zmianie i uzależniona będzie od potrzeb inwestycyjnych spółki oraz jej zapotrzebowania na środki finansowe – powiedział Piotr Strzałkowski.

>> Więcej na temat Duality Games przeczytasz w wywiadzie z założycielami studia

Studio Duality Games rozpoczęło działalność w branży gier komputerowych w 2017 roku. Spółka została utworzona przez weteranów branży gamingowej i jest związana z grupą PlayWay. W kilkunastoosobowym zespole pracują deweloperzy z doświadczeniem zdobytym w takich studiach, jak People Can Fly, Flying Wild Hogs czy Platige Image. Strategia spółki zakłada produkcję, wydawanie i dystrybucję gier o zróżnicowanym klimacie i stylu. Wiodącym tytułem spółki jest utrzymana w stylistyce horroru gra Unholy, której premiera planowana jest na rok 2021. Duality pracuje obecnie nad pięcioma projektami, z których dwa planuje wydać jeszcze w 2020 roku. Spółka zakłada także rozwijanie działu wydawniczego.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Duality, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR