Fundusz private equity dostał zgodę na rozszerzenie procesu due diligence Idea Banku

Omawiane walory:

Rozmowy z funduszem private equity zainteresowanym inwestycją w akcje banku trwają. Dziś Idea Bank poinformował, że zgadza się na rozszerzenie procesu due diligence.

Idea, bank, inwestor, due, diligence

To już druga w tym roku próba znalezienia inwestora gotowego do wsparcia banku.

Według najnowszych doniesień, rozpoczęty jeszcze w lipcu przez jeden z funduszy private equity proces due diligence nie tylko trwa, ale – jak informuje spółka – wchodzi na wyższy poziom. Fundusz, którego nazwa jest owiana tajemnicą, dostał właśnie zielone światło na rozszerzenie procesu due diligence Idea Banku. Dotychczasowe badanie ksiąg było prowadzone w ograniczonej formie.

– Zarząd Idea Bank SA informuje, że w dniu dzisiejszym zarząd emitenta podjął decyzję o dopuszczeniu do uczestnictwa w rozszerzonym procesie due diligence funduszu typu private equity, zainteresowanego potencjalnym nabyciem akcji emitenta, uczestniczącego dotychczas w ograniczonym badaniu due diligence – czytamy w komunikacie.

To druga w tym roku próba znalezienia inwestora gotowego do wsparcia banku. Poprzednia zakończyła się fiaskiem, ponieważ opierała się na założeniu, że dojdzie do fuzji z Getin Noble Bankiem. Plany pokrzyżowała Komisja Nadzoru Finansowego, która na początku czerwca odmówiła wydania zezwolenia na połączenie. Zdaniem nadzoru, połączony bank nie spełniałby wszystkich wymogów regulacyjnych w zakresie adekwatności kapitałowej i nie zapewniłby bezpieczeństwa środków oraz praw ich klientów.

Idea Bank ma za sobą niebywale ciężki rok, czego symbolem stał się IV kwartał 2018 r., w którym spółka zanotowała blisko 1,9 mld zł straty na poziomie netto. Skala odpisów i zdarzeń jednorazowych była tak wielka, że bank nawet nie próbował w prezentacji wyników za IV kwartał 2018 r. oszacować powtarzalnego wyniku działalności operacyjnej. Zdaniem agencji EuroRating, bez dużego i szybkiego dokapitalizowania zdolność banku do kontynuacji działalności w średnim terminie będzie poważnie zagrożona. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Idea Banku

Nowe światło na bieżącą sytuację finansową rzuci sprawozdanie półroczne, które pojawi się już we wtorek. Idea Bank przyspieszył publikację raportu o 10 dni – z 27 września na 17 września.

W poniedziałek na zamknięciu sesji kurs akcji Idea Banku wzrósł o 5,16 proc. do 2,24 zł. Wycena rynkowa całej spółki to nieco ponad 175 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Ideabank, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR