GetBack ruszył z publiczną ofertą obligacji. W puli są papiery warte 40 mln zł

Omawiane walory:

GetBack planuje pozyskać do 40 mln zł w ramach emisji czwartej serii obligacji (seria PP4), z programu publicznej emisji obligacji. Zapisy rozpoczęły się dziś i potrwają do 4 sierpnia br.

GetBack w ramach najnowszej oferty sprzedaje 3,5-letnie obligacje serii PP4 o wartości nominalnej 100 zł każda, z oprocentowaniem zmiennym ustalanym w oparciu o stawkę WIBOR 3M + 4 proc. marży w skali roku. Maksymalna liczba oferowanych obligacji to 400.000. Odsetki będą wypłacane kwartalnie, minimalny zapis to 1 obligacja.

Przewidywany termin przydziału został wyznaczony na 8 sierpnia 2017 r. Termin trwania zapisów może ulec skróceniu, jeżeli cała pula obligacji zostanie objęta przed zakończeniem oferty.

– Do tej pory w ramach programu przeprowadziliśmy 3 emisje obligacji, które przyniosły nam 179,3 mln zł. Emisja czwartej serii obligacji jest kolejnym etapem, mającym na celu realizację publicznego programu emisji obligacji, w ramach którego planujemy pozyskać do 300 mln zł na zakup kolejnych portfeli wierzytelności. Każda z tych emisji kończyła się przed planowanym terminem składania zapisów, co w ocenie zarządu GetBack SA świadczy o dużym zaufaniu inwestorów, za które chcemy podziękować – powiedział prezes Konrad Kąkolewski, cytowany w materiale.

Spółka podała, że celem obligacji serii PP4 jest nabycie lub objęcie certyfikatów inwestycyjnych funduszy inwestycyjnych przez GetBack lub podmioty z grupy kapitałowej oraz nabycie portfeli wierzytelności przez fundusze inwestycyjne z grupy GetBack lub obsługę portfeli wierzytelności przez fundusze inwestycyjne z grupy. GetBack, a także inne cele związane z realizacją modelu biznesowego.

Oferującym jest Haitong Bank. Inwestorzy indywidualni mogą składać zapisy w placówkach jego konsorcjantów, którymi są: Biuro Maklerskie Alior Banku, Dom Maklerski Banku Handlowego, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska, Millennium Dom Maklerski, Michael Ström Dom Maklerski.

GetBack SA jest polską spółką zarządzania wierzytelnościami. Powstała w lutym 2012 roku, zaś od marca 2014 r. grupa jest obecna także na rynku rumuńskim. W czerwcu 2016 r. konsorcjum funduszy private equity nabyło 100 proc. akcji GetBack od podmiotu z grupy kapitałowej Idea Bank. Od 2017 r. spółka jest notowana na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT getback, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR