Giełdy dyskontują odmrażanie gospodarek, w grze Sanok i Work Service

Omawiane walory: , , , ,

Dobre nastroje na europejskich parkietach, wspierane już nie tylko doniesieniami nt. szczepionek, ale też nadziejami na powolne znoszenie restrykcji w grudniu, pchają w górę warszawskie indeksy. W centrum uwagi znalazły się spółki Sanok, Work Service i Agora.

sanok, selvita, workserv, baholding, agora, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: Attrader.pl

Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty na fali ogólnej poprawy nastrojów na rynkach globalnych, do czego w ostatnim czasie przyczyniły się doniesienia nt. szczepionek przeciwko koronawirusowi, co dało nadzieję na zakończenie pandemii w perspektywie kilku miesięcy. W to wszystko wpisują się oczekiwania na ogłoszenie przez Francję powolnego znoszenia pandemicznych ograniczeń, co zapewne zapoczątkuje podobny proces w przypadku innych europejskich gospodarek i w końcówce roku będzie podnosić europejskie indeksy. Ponadto pomagają doniesienia o tym, że Janet Yellen, była szefowa amerykańskiej Rezerwy Federalnej, zostanie Sekretarzem Skarbu w administracji prezydenta Joe Bidena. Jak również opublikowane rano, zrewidowane w górę, dane o niemieckim PKB za III kwartał br. Wzrost sięgnął 8,5 proc. w relacji kwartalnej, wobec wstępnie szacowanych 8,2 proc. i wobec spadku o 9,8 proc. w III kwartale. Roczna dynamika PKB została natomiast skorygowana do -3,9 proc. z wcześniej opublikowanych -4,1 proc. r/r.

O godzinie 11:52 indeks WIG20 rósł o 0,42 proc. do 1.839 pkt. Zmiany pozostałych indeksów zawierały się w przedziale od 0,08 proc. do 0,51 proc. To plasowało je w dolnej połowie europejskiej stawki, gdzie najmocniej rosły parkiety w Portugalii, Belgii i Rumunii, zyskując po 1,9-2 proc. To relatywnie słabsze zachowanie GPW dość łatwo wytłumaczyć. Wzrosty rodzimych indeksów ograniczała bliskość letnich szczytów.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W gronie warszawskich blue chipów dziś mocno wyróżniały się akcje JSW (+4,95 proc.), czy też kontynuujące wzrosty w reakcji na otwarcie galerii handlowych, akcje CCC (+2,7 proc.). Dużo ciekawiej jednak było na nieco mniejszych spółkach. W centrum uwagi znalazł się Sanok, Selvita, Agora, BAH i Work Service.

Notowania Sanoka wystrzeliły w górę o 18,5 proc. do 16,95 zł, otwierając na wykresie potężną lukę hossy i wybijając się powyżej lokalnych szczytów z czerwca (15,40 zł). Sytuacja techniczna sugeruje możliwość zwyżki w okolicę 20 zł. Ten dynamiczny ruch do góry to reakcja na wyniki finansowe. W III kwartale Sanok Rubber Company wypracował 19,9 mln zł zysku netto. To o 139 proc. więcej niż przed rokiem i o 155,2 proc. więcej niż prognozował rynek. Przychody w raportowanym okresie utrzymały się na podobnym poziomie co przed rokiem i wyniosły 265,23 mln zł.

Dobrze też został przyjęty raport kwartalny Selvity. W III kwartale zarobiła ona 5,09 mln zł zysku netto wobec 3,42 mln zł przed rokiem, a jej przychody wzrosły do 37,45 mln zł z 27,1 mln zł. Spółka poinformowała również, że za około 140 mln zł chce przejąć 100 proc. udziałów w chorwackiej spółce Fidelta. Jak zaznaczył zarząd, ” Fidelta jest organizacją z bogatym doświadczeniem, szerokim spektrum możliwości z zakresu odkrywania leków ‚in-house’ oraz z licznymi sukcesami w wyłanianiu kandydatów klinicznych. Dzięki tej akwizycji nie tylko realizujemy ogłoszoną w tym roku strategię, ale również robimy krok naprzód, zarówno pod względem portfolio naszych usług, jak i skali działalności.” Akcje Selvity drożeją o 4,1 proc. do 45,60 zł, z perspektywą ataku jeszcze w tym roku na wrześniowy rekord na poziomie 52 zł.

Notowania Work Service wystrzeliły przed południem w górę o 6,2 proc. do 0,98 zł. Pomogła informacja, że banki jednogłośnie zaakceptowały jej propozycje układowe.

Jeszcze większy wzrost notują walory British Automotive Holding. Drożeją one o 18,75 proc. do 0,76 zł. Powód tego skoku notowań nie jest jasny. Na gruncie analizy technicznej natomiast można go przypisać do wybicia górą z trzytygodniowej konsolidacji. Od góry wzrosty ogranicza opór na poziomi 0,80 zł.

Analogicznie do tego opisanego wyżej, prezentuje się układ sił na wykresie Agory. Jej akcje drożeją dziś o 9 proc. do 7,28 zł, wybijając się górą z ponad tygodniowej konsolidacji wokół 6,5 zł. Droga do dalszych wzrostów jest więc otwarta.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Agora, BAHOLDING, sanok, SELVITA, Workserv)

 • Zakaz przejęcia Eurozetu odbił się na kursie akcji Agory

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie wyraził zgody na przejęcie spółki Eurozet przez Agorę. Decyzja odbiła się na wycenie spółki. W czwartek po południu notowania Agory spadają o ponad 2 proc.

 • Andrzej Nizio został powołany na prezesa BAH w miejsce Mariusza Książka

  Prezes British Automotive Holding Mariusz Wojciech Książek złożył rezygnację z zasiadania w zarządzie oraz pełnienia funkcji prezesa ze skutkiem na 31 grudnia 2020 r. Jednocześnie akcjonariusz BAH Książek Holding, korzystając z uprawnienia osobistego do powoływania członków zarządu spółki i powierzania pełnienia powoływanym osobom funkcji prezesa lub wiceprezesów zarządu, powołała Andrzeja Nizio w skład zarządu spółki oraz powierzyła mu pełnienie funkcji prezesa spółki.

 • Inwestorzy nie palą się do większej wyprzedaży akcji, w grze CD Projekt i Mercator WIG20, WIG i sWIG80 krążą blisko środowego zamknięcia, czekając na nowe impulsy, podczas gdy na wielu spółkach wręcz się gotuje. W centrum uwagi niezmiennie pozostaje energetyka, CD Projekt i Mercator.
 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, Cormay i TIM.

 • BAH: BAP nie będzie kontynuował działalności importerskiej aut JLR w Polsce od 1 grudnia

  British Automotive Polska, spółka zależna British Automotive Holding, pomimo niezawarcia porozumienia w sprawie rozwiązania umowy importerskiej, z uwagi m.in. na zakończenie przez Jaguar Land Rover dostaw samochodów, od 1 grudnia 2020 roku nie będzie kontynuował działalności importerskiej samochodów Jaguar i Land Rover na terenie Polski.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR