GPW odbija od wsparcia, w grze TPSA, Neuca i City Interactive

Omawiane walory: , , ,

Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem kontynuacji odbicia po udanej obronie wsparcia na poziomie 2.450 pkt. Dzień wolny od handlu i brak istotnych publikacji danych makroekonomicznych zapowiada spokojną sesję bez decydujących rozstrzygnięć.

Na początku omówienia warto wrócić na chwilę do czwartkowej sesji, kiedy indeks WIG20 był o włos od przełamania ważnego wsparcia na 2.450 pkt. Ostatecznie po dwóch dniach walki w jego okolicach wsparcie zostało jedynie naruszone w trakcie sesji, ale w cenach zamknięcia zostało utrzymane.

Poniedziałkowa sesja nie powinna zmienić tej sytuacji, a poranne notowania wskazują, że giełda wykorzysta szanse na przynajmniej nieznaczne odbicie. Aktywność inwestorów będzie ograniczał dzień wolny w USA, gdzie obchodzony jest Dzień Prezydenta. W kalendarzu makroekonomicznym brakuje również istotnych publikacji, a początek tygodnia również sprzyja małej aktywności. Obroty na GPW po godzinie handlu wynoszą ok. 60 mln zł i są o 40 proc. mniejsze niż na poprzedniej sesji o tej porze. Aż 76 proc. z nich generowane jest na wzrostach.

>> Sytuację i nastroje na rynku możesz szybko sprawdzić. >> Gorące spółki wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl.

Najbardziej aktywną spółką na dzisiejszej sesji ponownie jest TPSA. Dramatyczna przecena z ostatnich dni zepchnęła kurs w okolice 7 zł. Aktualnie obserwujemy próbę odreagowania, a kurs zwyżkuje rano o ok. 4,5 proc.

Dobrze radzi sobie również Neuca, która zyskuje dzisiaj ok. 1,5 proc. i ustanawia nowe historyczne szczyty. W ubiegłym tygodniu analitycy DM BZ WBK podnieśli cenę docelową dla spółki ze 138 zł do 200 zł i podtrzymali rekomendację kupuj. Zgodnie z tym zaleceniem kurs nadal ma spory margines do wzrostów. Na zamknięciu piątkowej sesji za jeden walor płacono 144,80 zł.

Ponad 1 proc. na wartości zyskuje bohater poniedziałkowego Wykresu dnia – City Interactive. W drugiej połowie stycznia kurs przełamał linię blisko dwuletniego trendu spadkowego. Aktualnie porusza się on w konsolidacji i warto obserwować kluczowe poziomy 26 i 28 zł, które mogą dać okazję do zajęcia pozycji. >> Zapoznaj się z pełna analiza techniczną spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, NEUCA, tpsa, WIG, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 4 giełdowe misie, które walczą o miano najlepszej spółki 2019 r.

  U progu wieszczonego ze wszystkich stron spowolnienia gospodarczego o zyski i wysokie stopy zwrotu nie jest łatwo. StockWatch.pl spośród kilkudziesięciu małych i średnich firm poddanych analizie po wynikach za pierwsze półrocze wybrał garstkę, która będzie bić się o tytuł najlepszej inwestycji 2019 r.

 • 6 znanych spółek, które zbierają laury za tegoroczne wyniki

  Koniunktura w pierwszym kwartale tego roku nie rozpieszczała, a mimo to kilku spółkom udało się z impetem pokonać rynkowe konsensusy. StockWatch.pl znalazł 6 spółek, które w tym tygodniu popisały się skokową poprawą wyników i zasłużyły na wzrosty kursów akcji.

 • 8 ekspresowych dywidend do zgarnięcia w maju

  W maju jest szansa nie tylko na szybkie, ale też pokaźne dywidendy. StockWatch.pl znalazł 8 spółek, które w przyszłym miesiącu podzielą i błyskawicznie wypłacą akcjonariuszom ubiegłoroczne zyski.

 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Neuca ogłosiła ofertę zakupu do 127,5 tys. akcji po 275 zł sztuka

  NEUCA ogłosiła ofertę zakupu nie więcej niż 127.534 akcji, stanowiących na dzień ogłoszenia oferty łącznie nie więcej niż 2,81 proc. kapitału zakładowego. Oferowana cena zakupu akcji wynosi 275 zł za jedną akcję.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR