GPW odbija od wsparcia, w grze TPSA, Neuca i City Interactive

Omawiane walory: , , ,

Poniedziałkowa sesja przebiega pod znakiem kontynuacji odbicia po udanej obronie wsparcia na poziomie 2.450 pkt. Dzień wolny od handlu i brak istotnych publikacji danych makroekonomicznych zapowiada spokojną sesję bez decydujących rozstrzygnięć.

Na początku omówienia warto wrócić na chwilę do czwartkowej sesji, kiedy indeks WIG20 był o włos od przełamania ważnego wsparcia na 2.450 pkt. Ostatecznie po dwóch dniach walki w jego okolicach wsparcie zostało jedynie naruszone w trakcie sesji, ale w cenach zamknięcia zostało utrzymane.

Poniedziałkowa sesja nie powinna zmienić tej sytuacji, a poranne notowania wskazują, że giełda wykorzysta szanse na przynajmniej nieznaczne odbicie. Aktywność inwestorów będzie ograniczał dzień wolny w USA, gdzie obchodzony jest Dzień Prezydenta. W kalendarzu makroekonomicznym brakuje również istotnych publikacji, a początek tygodnia również sprzyja małej aktywności. Obroty na GPW po godzinie handlu wynoszą ok. 60 mln zł i są o 40 proc. mniejsze niż na poprzedniej sesji o tej porze. Aż 76 proc. z nich generowane jest na wzrostach.

>> Sytuację i nastroje na rynku możesz szybko sprawdzić. >> Gorące spółki wraz z aktualnym wskaźnikiem sentymentu dostępne są na żywo w serwisie analizy technicznej ATTrader.pl.

Najbardziej aktywną spółką na dzisiejszej sesji ponownie jest TPSA. Dramatyczna przecena z ostatnich dni zepchnęła kurs w okolice 7 zł. Aktualnie obserwujemy próbę odreagowania, a kurs zwyżkuje rano o ok. 4,5 proc.

Dobrze radzi sobie również Neuca, która zyskuje dzisiaj ok. 1,5 proc. i ustanawia nowe historyczne szczyty. W ubiegłym tygodniu analitycy DM BZ WBK podnieśli cenę docelową dla spółki ze 138 zł do 200 zł i podtrzymali rekomendację kupuj. Zgodnie z tym zaleceniem kurs nadal ma spory margines do wzrostów. Na zamknięciu piątkowej sesji za jeden walor płacono 144,80 zł.

Ponad 1 proc. na wartości zyskuje bohater poniedziałkowego Wykresu dnia – City Interactive. W drugiej połowie stycznia kurs przełamał linię blisko dwuletniego trendu spadkowego. Aktualnie porusza się on w konsolidacji i warto obserwować kluczowe poziomy 26 i 28 zł, które mogą dać okazję do zajęcia pozycji. >> Zapoznaj się z pełna analiza techniczną spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT cityinter, NEUCA, tpsa, WIG, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR