GPW w poniedziałek zaprezentuje swoją platformę crowdfundingową

Omawiane walory:

Raisemana - tak będzie nazywać się nowa platforma crowdfundingowa GPW. Więcej informacji na temat jej funkcjonowania giełda przedstawi w poniedziałek, 28 sierpnia o godz. 11:00.

PeopleCanFly,giełda,ipo,debiut,gamedev

People Can Fly

Platforma Private Market ma docelowo uzupełnić giełdową ofertę dla spółek, które są na zbyt wczesnym stadium rozwoju, żeby wejść na NewConnect lub rynek główny. Raisemana powstała przy współpracy GPW ze spółką INC oraz Codeaddict działającym w ramach spółki BitEvil. Nazwa platformy to gra słów: „raise”, czyli „zebrać” z angielskiego  oraz „mana”, które jest określeniem na energię w grach komputerowych. Dzięki platformie spółki lub studia gamingowe mogą pozyskać finansowanie na konkretną grę komputerową lub inne dobra cyfrowe.

– W zamian za finansowanie, wspierający otrzyma określony udział w przychodach netto z danej gry przez określony czas. Platforma odróżnia się od crowdfundingu udziałowego tym, że umożliwia inwestowanie nie w udziały czy akcje spółki, ale w procent przychodów netto z danego projektu w określonym czasie – czytamy na stronie poświęconej poniedziałkowej prezentacji.

Dzięki platformie inwestor będzie mógł wesprzeć konkretny projekt w zamian za udział w przychodach. Jednocześnie wpłacający nie będzie brał na siebie ryzyka działalności całej spółki.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst – rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT gpw, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR