Grupa Best kupiła wierzytelności o wartości 8,4 mln zł w I kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Wartość nominalna portfeli wierzytelności nabytych przez Grupę Best wyniosła 8,4 mln zł w I kw. 2020 roku wobec niedokonywania zakupów rok wcześniej. Grupa zainwestowała w nowe portfele 1,5 mln zł. Spłaty z zarządzanych portfeli należne Grupie Best wyniosły 77,8 mln zł w I kw. br., tj. o 33 proc. więcej w skali roku.

Fot. materiały prasowe/Best

– Wyniki osiągnięte w I kwartale 2020 r. są przede wszystkim rezultatem systematycznego uruchamiania do obsługi kolejnych części portfeli wierzytelności nabytych w latach ubiegłych, co pokazują również rosnące wyniki osiągane w kolejnych kwartałach 2019 r. – czytamy w komunikacie.

Pełna i ostateczna informacja nt. wyników spółki oraz grupy kapitałowej Best osiągniętych w I kwartale 2020 roku zaprezentowana zostanie w skonsolidowanym rozszerzonym raporcie za I kwartał 2020 roku.

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT best, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Best przygotowuje się do nowych emisji obligacji

  BEST przygotowuje się do nowych emisji obligacji i oczekuje tendencji spadkowej w zakresie wycen pakietów wierzytelności, oferowanych na rynku, poinformowali przedstawiciele zarządu.

 • Best miał 14,5 mln zł zysku netto w II kwartale 2020 r.

  BEST odnotował 14,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2020 r. wobec 20,12 mln zł zysku rok wcześniej.

 • Grupa Best z wysokimi spłatami w II kwartale 2020 r.

  Spłaty wierzytelności należne GK BEST w II kwartale 2020 r. sięgnęły poziomu 86,6 mln zł – to o 33 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym półroczu poziom spłat należnych BEST przekroczył 164 mln zł. W oczekiwaniu na uspokojenie sytuacji rynkowej w związku z epidemią COVID-19 Grupa zainwestowała w tym okresie zaledwie 1,5 mln zł w nowe portfele wierzytelności o nominalnej wartości 8,4 mln zł, przy czym w samym drugim kwartale nie dokonywano żadnych nowych inwestycji.

 • Best nabył 100 tys. sztuk obligacji własnych za ok. 10 mln zł w celu umorzenia

  BEST zawarł transakcję nabycia 100 tys. sztuk obligacji serii L1 o wartości nominalnej 100 zł każda obligacja, wyemitowanych przez BEST na podstawie uchwały z 10 sierpnia 2015 r. BEST nabył obligacje w celu ich umorzenia.

 • Best wyda więcej na skup własnych obligacji

  BEST zmienił warunki skupu obligacji własnych, uchwalając, że łączna wartość przeprowadzonych transakcji skupu obligacji nie przekroczy 25 mln zł, a tym samym zwiększył o 20 mln zł limit początkowo wyznaczony na poziomie 5 mln zł. Pozostałe warunki i parametry skupu obligacji nie uległy zmianie.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR