Izostal rekomenduje wypłatę 0,11 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

Omawiane walory:

Zarząd Izostalu zarekomenduje walnemu zgromadzeniu przeznaczenie 3,6 mln zł z zysku netto na dywidendę, tj. wypłaty 0,11 zł na akcję.

Izostal, dywidenda, akcje

Izostal rekomenduje wypłatę 0,11 zł dywidendy na akcję za 2019 r.

– Zarząd Izostal proponuje przeznaczenie na dywidendę dla akcjonariuszy spółki kwoty 3.601.840 zł., co daje 0,11 zł. dywidendy na każdą akcję. Propozycja dotyczy objęcia dywidendą wszystkich akcji wyemitowanych przez spółkę w ilości 32.744.000 sztuk – czytamy w komunikacie.

Jako termin ustalenia prawa do dywidendy zaproponowano 24 lipca 2020 r., a na termin wypłaty dywidendy – 12 sierpnia 2020 r.

Izostal należy do grupy kapitałowej Stalprofilu. Stalprofil jest jednym z największych dystrybutorów stali w Polsce, oferującym wyroby hutnicze w sprzedaży krajowej i zagranicznej. Spółka jest notowana na GPW od 2000 r. Jej skonsolidowane przychody sięgnęły 1,45 mld zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT izostal, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • WIG20 na rollercoasterze, w górę ciągnie go Orlen i KGHM

  Giełdowy rollercoaster jedzie dalej. Tym razem WIG20 notuje mocne wzrosty. Inwestorom pozostaje trzymanie kciuków, aby z niego nie wypadł. Dużo spokojniej jest na małych i średnich spółkach.

 • Giełdy otrząsają się z piątkowej przeceny, w grze Hawe i Quercus TFI

  Na koniec ubiegłego tygodnia przez europejskie parkiety przetoczyła się wysoka fala wyprzedaży, która dosięgła też warszawskie indeksy. W poniedziałek na GPW inwestorzy zaczęli sesję od kupowania przecenionych akcji i odrabiania piątkowych strat, a w tle wystartował sezon wyników za I kwartał 2015 roku.

 • 16 dywidendowych okazów na rozpoczęcie wiosny

  Na osłodę koszmarnego sezonu wyników rocznych mogą pomóc tylko dywidendy. Na wypłatę żywej gotówki stać jednak tylko najlepsze spółki, które w ten sposób chcą się wyróżnić na parkiecie. StockWatch.pl zestawił najciekawsze propozycje z ostatnich dni.

 • 10 małych spółek na celowniku Otwartych Funduszy Emerytalnych

  W drugiej części cyklu firma badawcza Analizy Online przygotowała zestawienie spółek, w których OFE w trakcie 2012 roku znacznie zwiększyły swój udział w kapitale.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR