Ogromną rolę światowym handlu zaczęły odgrywać algorytmy dające sygnały kupna i sprzedaży, które mogą pchnąć rynek w jednym lub drugim kierunku, kiedy pojawi się sygnał. Te ruchy wykorzystują daytraderzy w swojej analizie i próbują na fragmencie ruchu wywołanego zleceniami generowanymi przez system instytucjonalny zarobić dla siebie pieniądze. Żyjemy obecnie w czasach, gdy profesjonaliści handlują przeciwko innym profesjonalistom.
Dow Jones
Obecnie bodaj najważniejszy wykres. Bacznie obserwowany jest poziom 13.000, który zatrzymał wzrost w USA. Wyjście powyżej oporu otworzy drogę do dalszych wzrostów. Mocne zachowanie WIG20 i nie reagowanie na spadek z 1330 do 1300 na SPX wskazuje, że wybicie jednak będzie górą.
DAX
Dax podobnie stoi na oporze i nie może się zdecydować. Wykres ten współgra z wykresem DJIA dość wyraźnie.
KGHM
Opór próbują także naruszać ceny miedzi na świecie. Wykres ten jest nam potrzebny by ocenić zasadność ewentualnego kupowania KGHM.
Jeśli ceny miedzi pokonają 395 to KGHM powinien pokonywać w tym czasie 140, gdzie znajduje się okno. Jeśli wybicie 140 okaże się skutecznie, to powinien dojść do 163. Aktualny stop loss dla pozycji to 126,50.
HAWE
Ciekawie wygląda Hawe. Próbujemy się wybić powyżej linii szyi z zasięgiem dla formacji na 8 zł. Oporem oczywiście jest górne ograniczenie prostokąta na 4,50.
OIL
Nadal szansę ma Petrolinvest. Konsolidacja w miejscy trwa już 6 tygodni i jeśli papier był akumulowany to warto być w ruchu, który ewentualnie wykona. Jeśli okaże się, że to była dystrybucja, to umieszczony w rynku stop loss uchroni nas przed zbyt bolesnym czasowym zmniejszeniem wartości naszego kapitału.
>> Jeżeli odpowiada Ci ten sposób podejścia do analizy papierów wartościowych, sprawdź ofertę szkoleń prowadzonych przez Pawła Szczepanika w całej Polsce. >> Użytkownicy StockWatch.pl mają gwarantowane zniżki.
Firma SIG (Szkolenia z Inwestycji Giełdowych) integruje teoretyczny i praktyczny aspekt inwestowania na giełdzie. Postawiła na edukowanie Inwestorów o zróżnicowanym poziomie wiedzy, otwarta zarówno na tych doświadczonych, jak i tych stawiających pierwsze kroki na giełdzie. Łączy osiągnięcia współczesnych finansów z nowatorskimi modelami praktyki inwestowania w akcje, kontakty oraz waluty.
(c) Szkolenia z Inwestycji Giełdowych. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Powyższe opracowanie nie jest rekomendacją w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Autor oraz portal StockWatch.pl nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na podstawie powyższych treści.