Komornik wszczął egzekucję ponad 11,5 mln zł od Ursusa na rzecz Banku Millennium

Omawiane walory:

Ursus otrzymał od komornika sądowego zawiadomienie o wszczęciu przeciwko spółce egzekucji z wniosku Banku Millennium, w którym należność główna to 10 mln zł, a odsetki 1,51 mln zł.

ursus, komornik, millennium,

Komornik wszczął egzekucję ponad 11,5 mln zł od Ursusa na rzecz B. Millennium

– Formalną podstawą wszczętej egzekucji jest opatrzony klauzulą wykonalności akt notarialny oświadczenie o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 § 1 pkt 5 Kodeksu postępowania cywilnego złożone przez Ursus S.A. jako zabezpieczenie spłaty kredytu zaciągniętego na podstawie umowy o kredyt w rachunku bieżącym nr 1/08/400/05 wraz z późn. zm. Na dochodzoną przez bank w postępowaniu egzekucyjnym kwotę składają się należność główna w wysokości 10 000 047,12 zł, odsetki do dnia 31 stycznia 2020 r. w kwocie 1 508 408,99 zł, koszty zastępstwa prawnego i opłata egzekucyjna – czytamy w komunikacie.

Po otwarciu przyspieszonego postępowania układowego Ursus podejmie stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

Ursus jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Sądy w Lublinie i Olsztynie już kilkukrotnie odrzucały wniosek spółki o postępowanie restrukturyzacyjne, które zapewniłoby jej ochronę przed wierzycielami i komornikami.

To nie pierwsza wizyta komornika w Ursusie. W ubiegłym roku inny komornik na wniosek PKO BP próbował zająć ruchomości obciążone zastawami rejestrowymi. Spółka mogła się wtedy jeszcze bronić, bo wobec niej toczyło się postępowanie restrukturyzacyjne. W sierpniu 2019 r. sąd je umorzył. Decyzję uzasadnił m.in. opóźnieniami w bieżących zobowiązaniach, dużą rotacją personalną w składzie zarządu oraz zbyt wolną restrukturyzację kosztową.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR