Kurs akcji Brastera zanurkował po złożeniu wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

Omawiane walory:

Braster złożył wnioski o otwarcie przyspieszonego postępowania oraz o ogłoszenie upadłości. Kurs akcji spółki zanurkował o blisko 20 proc.

braster, układ, upadlośc, akcje,

Braster złożył wniosek o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego

– W ocenie zarządu spółki otwarcie przyspieszonego postępowania układowego uzasadnione jest zamiarem przeprowadzenia znaczących działań restrukturyzacyjnych nakierowanych na polepszenie sytuacji ekonomicznej emitenta oraz na przywrócenie zdolności do realizowania zobowiązań przez spółkę – czytamy w komunikacie.

Planowane złożenie wniosków podyktowane jest trudną sytuacją spółki, z uwagi na przedłużający się proces negocjacyjny ws. pozyskania stabilnego finansowania, co z kolei przyczynia się do niepewności co do niezakłóconej kontynuacji działalności, w tym możliwości terminowego regulowania jej wymagalnych zobowiązań, w szczególności w zakresie pozyskania środków finansowych na wykup obligacji serii A oraz trudnościami z terminowym regulowaniem odsetek.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W ocenie zarządu spółki, podjęcie powyższej decyzji ma na celu ochronę praw i interesów spółki oraz jej pracowników, akcjonariuszy i wszystkich interesariuszy.

– Intencją emitenta jest restrukturyzacja spółki, a spółka wyraźnie wskazuje, że jej priorytetem jest wdrożenie działań restrukturyzacyjnych i kontynuowanie działalności. Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości planowane jest wyłącznie z ostrożności, dla wypełnienia obowiązków nałożonych na członków zarządu. Z tego też względu wraz z wnioskiem o ogłoszenie upadłości planowane jest złożenie wniosku o wstrzymanie rozpoznania wniosku o ogłoszenie upadłości do czasu wydania prawomocnego orzeczenia w sprawie wniosku restrukturyzacyjnego – podsumowano.

Spółka rozpoczęła dziś sprzedaż wskaźników do monitorowania temperatury własnej produkcji. Umieszczany na czole wskaźnik ciekłokrystaliczny nadaje się do samodzielnego użycia i prewencyjnego monitorowania temperatury osób narażonych na zakażenia lub infekcje wirusowe. Umożliwia łatwą identyfikację na odległość osób o podwyższonej temperaturze.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BRASTER, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Braster: Jest ryzyko nieterminowej spłaty zobowiązań z tytułu obligacji BRASTER ocenia, iż istnieje wysokie prawdopodobieństwo braku terminowej spłaty przez spółkę całości lub części zobowiązań przypadających na 1 marca 2020 r., a wynikających z obligacji serii A, tj. iż spółka nie będzie w stanie dokonać wypłaty odsetek oraz częściowego wykupu obligacji w łącznej kwocie 1.017.188 zł, podała spółka. W konsekwencji zarząd planuje opublikowanie ogłoszenia o zwołaniu zgromadzenia obligatariuszy, którego porządek obrad obejmować będzie m.in. poinformowanie obligatariuszy o bieżącej sytuacji spółki, realizowanych przez spółkę procesach oraz podjęcie stosownych uchwał w zakresie zmiany warunków emisji obligacji serii A.
 • Walne Brastera podjęło uchwałę w sprawie emisji akcji dla posiadaczy obligacji spółki

  Akcjonariusze BRASTERa podjęli uchwałę w sprawie emisji do 29,66 mln akcji serii N, które zostaną objęte przez posiadaczy obligacji spółki.

 • 7 znanych spółek, które w maju zaliczyły spektakularne tąpnięcia

  Za nami wyjątkowo burzliwa majówka na warszawskiej giełdzie. Notowania niektórych spółek ciągu jednej sesji spadały o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent.

 • PGE mocno w dół po wynikach, JSW najniżej od października 2016 r.

  Pierwsza połowa wtorkowych notowań upływa na giełdzie w Warszawie pod znakiem śladowych spadków, co jest jedyną chyba dziś dobrą wiadomością. W centrum uwagi są mocno przeceniane akcje JSW i PGE.

 • Pustki w kasie Brastera. Zarząd będzie negocjował nowy termin spłaty obligacji

  BRASTER ocenia, że 29 maja nie będzie dysponować środkami pozwalającymi na wykup obligacji serii A o łącznej wartości nominalnej 10,5 mln zł. Na 28 maja zwołano zgromadzenie obligatariuszy, na którym BRASTER chce przesunąć termin wykupu na 29 listopada 2020 r. Kurs akcji spółki spada o blisko 15 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR