Kurs akcji TPSA kontynuuje wybicie po sprzedaży Wirtualnej Polski

Omawiane walory:

Dobre wyniki za III kwartał, nowe rekomendacje i sprzedaż Wirtualnej Polski okazały się dobrym paliwem dla notowań telekomu. Optymiści wśród analityków wyceniają jedną akcję TPSA na 10,50 zł.

W ostatnich dniach dużo się dzieje w Telekomunikacji Polskiej. Najpierw spółka zaprezentowała wyniki za III kwartał, a w środę po sesji okazało się, że dopięła transakcję sprzedaży 100 proc. udziałów w Wirtualnej Polsce na rzecz spółki O2 za 375 mln zł. Podmiot kupujący jest właścicielem portalu tlen.pl, serwisu pudelek.pl i hotmoney.pl, wspieranej przez fundusz Innova Capital. Transakcja może zostać sfinalizowana w I kwartale 2014 r. i według szacunków spółki będzie miała dodatni wpływ na zysk brutto TPSA w 2014 r. w wysokości ok. 180 mln zł. Przejęcie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Analitycy wskazują, że transakcja jest zgodna z oczekiwaniami, choć wczesne szacunki wskazywały na zakres wpływów 400-450 mln zł.

Dzień wcześniej telekom z przytupem otworzył sezon wyników wśród blue chipów. Uwagę zwraca znacznie wyższy od oczekiwań zysk netto, ale na tym nie koniec pozytywnych niespodzianek. TPSA podwyższyła w raporcie prognozę organicznych przepływów pieniężnych na cały rok, do minimum 1 mld zł, z co najmniej 800 mln zł wcześniej. To może podnosić apetyty na tegoroczną dywidendę.

>> Wskaźnik C/WK spółki to 0,97 przy średniej dla sektora 0,99. >> Analizę wskaźnikową TPSA uwzględniającą wyniki za III kwartał znajdziesz w StockWatch.pl

Wyniki pozytywnie odczytali analitycy i ruszyli do odświeżania rekomendacji. W czwartek UniCredit podwyższył cenę docelową dla akcji TPSA do 10,50 zł z 8,13 zł. Jednocześnie podtrzymano zalecenie kupuj. W czwartek pojawiła się nowa rekomendacja z Societe Generale. Tu zalecenie sprzedaj zamieniono na trzymaj. Wczoraj natomiast analitycy Renaissance Capital podwyższyli własną wycenę do 8,90 zł z 7,70 zł za akcję. Jednocześnie podtrzymana została rekomendacja trzymaj. W środę nowy raport analityczny ujawnił także Barclays. Tu analitycy podnieśli cenę docelową do 10 zł z 8,90 zł poprzednio. Nadal zalecają równoważ.

Dobre wyniki za III kwartał wyraźnie dodały animuszu akcjom spółki. Tygodniowa stopa zwrotu pokazuje blisko 13-proc. zwyżkę. Tym samym kurs kontynuuje wybicie zapoczątkowane w połowie sierpnia. Od tego czasu akcje zyskały już ponad 33 proc. Wcześniej na początku roku doszło do tąpnięcia notowań.>> Sprawdź walor od strony technicznej w serwisie ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT tpsa, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 6 mocnych propozycji brokera na dobry początek nowego roku

  Tym razem w grudniu indeksy łapią oddech, a inwestorzy realizują zyski z ostatnich miesięcy. Jednak korekta spadkowa wcale nie wyklucza, że rynek rynek niebawem wróci do nadrzędnego trendu wzrostowego. Analitycy BM Espirito Santo Investment Bank (BESI) w najnowszym raporcie Silver Bullets CEE wybrali sześć spółek, które w przyszłym kwartale powalczą o koszulkę lidera wzrostów.

 • Kurs akcji TPSA liże rany po przecenie wywołanej redukcją zatrudnienia

  W ciągu najbliższych dwóch lat z telekomunikacyjnej grupy może odejść blisko 3 tys. pracowników. Zmiany w strukturze zatrudnienia to rezultat porozumienia między TPSA i związkami. Spółka dodała, że efekt finansowy umowy zostanie uwzględniony w wynikach czwartego kwartału.

 • Cztery techniczne lokomotywy hossy na magistrali dużych spółek

  Niewykluczone, że jeszcze w tym roku hossa przerzuci się z małych i średnich spółek na giełdowe olbrzymy. Zdaniem eksperta z SGH, w optymistycznym wariancie WIG20 zawędruje nawet w okolice 3.700 pkt. Motorem napędowym indeksu będą cztery ciekawe walory.

 • Zimne listopadowe wiatry popsują pogodę na giełdzie

  Kończy się czwarty z rzędu miesiąc wzrostów na warszawskim parkiecie. Uwaga, bo analitycy z biur maklerskich czują w powietrzu korektę. Sprawdziliśmy, czy zagrozi ona rynkowej hossie.

 • Za kulisami wyników kwartalnych ośmiu ważnych blue chipów

  Dobre wyniki TPSA narobiły apetytu akcjonariuszom pozostałych dużych spółek. Jednak rozglądając się za akcjami blue chipów, warto uważać na zagrożenia. StockWatch.pl sprawdził wśród ekspertów rynkowych, gdzie mogą kryć się pułapki.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR