Leszek Czarnecki nie przekonał inwestorów finansowych do inwestycji w Getin Noble Bank

Omawiane walory:

W ramach prowadzonych rozmów z wybranymi funduszami typu private equity, w związku ze złożonymi przez nie niewiążącymi ofertami, nie udało się uzgodnić warunków finansowych transakcji mającej na celu dokapitalizowanie Getin Noble Banku.

getin, noble, bank, leszek, czarnecki

Getin Noble Bank zakończył proces pozyskania inwestora finansowego.

– Ponadto bank informuje, że otrzymał w dniu dzisiejszym oświadczenie głównego akcjonariusza banku – Leszka Czarneckiego o tym, iż nie zamierza kontynuować rozmów w oparciu o oferty w związku z tym, iż nie udało się ostatecznie ustalić warunków finansowych transakcji – czytamy w komunikacie.

Mając na uwadze powyższe, zarząd banku podjął decyzję o zakończeniu działań podjętych w grudniu ubiegłego roku, związanych z prowadzonym procesem pozyskania inwestora finansowego, który dokapitalizowałby bank. ​​>> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Getin Noble Banku

Bank poinformował również, że przygotowuje strategię działania zakładającą wzmocnienie pozycji kapitałowej i osiągnięcie krajowych norm regulacyjnych poprzez trwałą odbudowę dochodowości.

– Jednocześnie bank nie wyklucza możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania zewnętrznego kapitału – podsumowano.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W połowie czerwca br. Getin Noble Bank informował, że doradca inwestycyjny reprezentujący bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymał dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku dotyczące jego dokapitalizowania.

​​​Getin Noble Bank powstał w wyniku połączenia Getin Banku i Noble Banku w 2010 roku. Jest kontrolowany przez Leszka Czarneckiego i notowany na GPW. Na zamknięciu środowej sesji jeden walor wyceniono na 0,42 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Getinoble, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR