Michał Nidzgorski zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Ursusa

Omawiane walory:

Michał Nidzgorski zrezygnował z pełnienia funkcji wiceprezesa Ursusa. Nidzgorski pozostał w spółce na stanowisku dyrektora handlu zagranicznego.

Ursus, restrukturyzacja,

(Fot. Ursus)

– Jednocześnie zarząd emitenta informuje, iż w dniu 8 sierpnia 2019 r. rada nadzorcza emitenta zadecydowała, iż zarząd Ursus w restrukturyzacji bieżącej, wspólnej kadencji od dnia 8 sierpnia 2019 r. będzie działał w trzyosobowym składzie oraz powołała w skład zarządu bieżącej wspólnej kadencji pana Jana Wielgusa, powierzając mu funkcję wiceprezesa zarządu, oraz pana Pawła Dadeja, powierzając mu funkcję członka zarządu – czytamy w komunikacie.

>> Cała nadzieja w Afryce i „elektryce” – omówienie sytuacji finansowej i wyników Ursusa po 1 kw. 2018 r.

Na skutek ww. rezygnacji i podjętych przez radę nadzorczą uchwał skład zarządu Ursusa w restrukturyzacji od 8 sierpnia 2019 r. jest następujący: prezes zarządu – Arkadiusz Miętkiewicz, wiceprezes zarządu – Jan Wielgus, członek zarządu – Paweł Dadej, podano również.

– W związku z ww. zmianami w składzie zarządu spółki oraz wystarczającą jego reprezentatywnością, zarząd w porozumieniu z panią Agnieszką Wiśniewską postanowił o odwołaniu jej dotychczasowej prokury z dniem dzisiejszym – podsumowano.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ursus, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR