Na GPW niemrawy handel, sesja bez rozstrzygnięć

Omawiane walory: , , , ,

Przebieg dzisiejszej sesji przypominał wczorajszą.  Indeksy, przy negatywnym sentymencie, zmieniały się w ograniczonym zakresie. Mocno spadał kurs Boryszewa, wyraźnie rósł PKO BP. Sesja bez technicznego znaczenia.

Jeżeli ktoś dzień po dniu śledził notowania, miał dzisiaj poczucie deja vu. Środowa sesja była kolejnym dniem, w którym bezapelacyjnym liderem zainteresowania inwestorów  okazał się Boryszew (-13,3 proc.). Od początku tygodnia wartość spółki obniżyła się o 22 proc., a właściciela zmieniło ponad 19 proc. akcji będących w wolnym obrocie. Kolejne miejsca w rankingu aktywności zajmują walory PKO BP (+1,47), Tauronu (+1,43 proc.) oraz Getinu (+1,43 proc.). Jest to raczej standardowy zestaw walorów ogrywanych podczas nudnej sesji, kiedy na parkiecie niewiele się dzieje. Brakuje jedynie PGiNG.

Około godziny 13 pierwsze notowanie na dzisiejszej sesji miała spółka InwazjaPC, dystrybutor sprzętu komputerowego z rynku New Connect. Opublikowała ona komunikat dotyczący umowy najmu lokalu na terenie Niemiec, który umożliwi firmie dystrybucję w tym kraju. Przy obrocie prawie 400 tys. złotych (ponad 10 proc. całego rynku), co stanowiło ponad 33 proc. akcji będących w wolnym obrocie, kurs wzrósł o 13,3 proc. Spowodowało to na całkowite skupienie zainteresowania inwestorów z NC na tym właśnie walorze.

W ostatniej godzinie sesji najbardziej handlowano walorami TVN – zmiana w ciągu 60 minut +5,25 proc, Apatora (+5,3 proc./60min) oraz Agrotonu (+2,88 proc./60min).

Z ciekawych spółek: Cormay osiągnął kolejne nowe maksimum dzienne w krótkoterminowym trendzie wzrostowym i kurs dąży do górnej granicy kanału wzrostowego, a walory Hawe próbują złapać dno, które zatrzyma spadek wartości rynkowej spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agroton, Cormay, hawe, inwazjapc, TVN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR