Na GPW niemrawy handel, sesja bez rozstrzygnięć

Omawiane walory: , , , ,

Przebieg dzisiejszej sesji przypominał wczorajszą.  Indeksy, przy negatywnym sentymencie, zmieniały się w ograniczonym zakresie. Mocno spadał kurs Boryszewa, wyraźnie rósł PKO BP. Sesja bez technicznego znaczenia.

Jeżeli ktoś dzień po dniu śledził notowania, miał dzisiaj poczucie deja vu. Środowa sesja była kolejnym dniem, w którym bezapelacyjnym liderem zainteresowania inwestorów  okazał się Boryszew (-13,3 proc.). Od początku tygodnia wartość spółki obniżyła się o 22 proc., a właściciela zmieniło ponad 19 proc. akcji będących w wolnym obrocie. Kolejne miejsca w rankingu aktywności zajmują walory PKO BP (+1,47), Tauronu (+1,43 proc.) oraz Getinu (+1,43 proc.). Jest to raczej standardowy zestaw walorów ogrywanych podczas nudnej sesji, kiedy na parkiecie niewiele się dzieje. Brakuje jedynie PGiNG.

Około godziny 13 pierwsze notowanie na dzisiejszej sesji miała spółka InwazjaPC, dystrybutor sprzętu komputerowego z rynku New Connect. Opublikowała ona komunikat dotyczący umowy najmu lokalu na terenie Niemiec, który umożliwi firmie dystrybucję w tym kraju. Przy obrocie prawie 400 tys. złotych (ponad 10 proc. całego rynku), co stanowiło ponad 33 proc. akcji będących w wolnym obrocie, kurs wzrósł o 13,3 proc. Spowodowało to na całkowite skupienie zainteresowania inwestorów z NC na tym właśnie walorze.

W ostatniej godzinie sesji najbardziej handlowano walorami TVN – zmiana w ciągu 60 minut +5,25 proc, Apatora (+5,3 proc./60min) oraz Agrotonu (+2,88 proc./60min).

Z ciekawych spółek: Cormay osiągnął kolejne nowe maksimum dzienne w krótkoterminowym trendzie wzrostowym i kurs dąży do górnej granicy kanału wzrostowego, a walory Hawe próbują złapać dno, które zatrzyma spadek wartości rynkowej spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agroton, Cormay, hawe, inwazjapc, TVN, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dino mocno w dół, Tauron odbija, tąpnięcie na spółkach medycznych

  Sesja dużo ciekawsza niż mogłyby na to wskazywać wahania i zmiany indeksów. Dużo działo się nie tylko na mniejszych spółkach, gdzie "czarny poniedziałek" zaliczyły niektóre spółki z branży medycznej. Gorąco było też na blue chipach. Na nudę nie mogą narzekać zwłaszcza akcjonariusze Dino Polska i Tauronu.

 • Super Środa na giełdach, gorąco na Ursusie i PGO

  Pierwsze godziny notowań na GPW upływają pod znakiem umiarkowanych wzrostów. Po tym jak wczoraj krwi inwestorom napsuł duet Trump - MFW, dziś ponownie globalne temat mogą przesądzić o losach sesji. Szykuje się prawdziwa Super Środa na giełdach. 

 • Tydzień pod znakiem decyzji Fed i trzech wiedźm, w grze Orlen i Work Service

  Ostatni tydzień przed świętami rozpoczął się od niewielkich wahań głównych indeksów GPW. O tym, w jakich nastrojach inwestorzy będą go żegnać, zdecyduje Fed oraz wygasające w piątek grudniowe kontrakty terminowe na indeksy. 

 • KGHM po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w tle temat Turcji

  Poprawa nastrojów na Wall Street i lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne KGHM to za mało, aby giełda w Warszawie rosła. Inwestorzy mogą obawiać się powrotu tematu Turcji. Szczególnie, że jest się czego obawiać.

 • Sąd uznał za niedopuszczalne wycofanie propozycji układowych Hawe Telekom

  Sąd uznał za niedopuszczalne cofnięcie przez zarząd HAWE Telekom w restrukturyzacji propozycji układowych. Mediatel poinformował też, że zaprzestaje przekazywania informacji o propozycjach układowych HAWE Telekomu i poda informacje dopiero o ostatecznych propozycjach układowych, które zostaną zaakceptowane przez wierzycieli.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR