StockWatch.pl

Nowe rekomendacje dla 6 deweloperów mieszkaniowych

Omawiane walory: , , , , ,

Analitycy Domu Maklerskiego BOŚ oczekują mocnych wyników spółek deweloperskich za IV kw. 2017 r., w szczególności wzrostu liczby przekazanych lokali, a także poprawy wyników w 2018 r. Podtrzymali rekomendację trzymaj dla Dom Development, Polnordu i Ronsona, kupuj dla J.W. Construction i Marvipol Development oraz sprzedaj dla Robyga, wynika z raportu datowanego na 11 lutego.

– Wyniki spółek-deweloperów mieszkaniowych za ostatni kwartał ub.r. powinny być mocne, zważywszy na solidny wolumen przedsprzedaży w ostatnich miesiącach. Zakładamy, że wszystkie spółki z tego sektora, które pokrywamy, powinny zwiększyć liczbę przekazanych lokali w stosunku do analogicznego kwartału poprzedniego roku. Większości deweloperów udało się również poprawić marżę EBITDA pod wpływem rosnących cen lokali oraz dzięki temu, że rosnące ceny gruntów, materiałów budowlanych i koszty pracy jeszcze nie są w pełni widoczne w wynikach finansowych – czytamy w raporcie.

>> Artyści Rynków – bezpłatne szkolenia i konferencje CMC Markets Sprawdź harmonogram w swoim mieście

Analitycy zwracają uwagę, że wyniki finansowe spółek mieszkaniowych najniższy poziom osiągnęły w 2012 roku, kiedy liczba lokali sprzedanych była niska, a marże pod presją, ponieważ mieszkania przekazane klientom powstały na drogich gruntach nabywanych w okresie boomu.

– Oczekujemy, że po dobrych pod względem wolumenu sprzedaży latach 2016 i 2017 bieżący rok powinien przynieść poprawę wyników – czytamy dalej.

Deweloperzy mieszkaniowi prędko nie zejdą z placu hossy >>> CZYTAJ WIĘCEJ

DM BOŚ podtrzymał rekomendację Dom Development na poziomie trzymaj i cenę docelową w wysokości 81,40 zł.

Rekomendacja dla J.W. Construction pozostała na poziomie kupuj, a cena docelowa na poziomie 5,80 zł.

Analitycy utrzymali także rekomendację kupuj i cenę docelową 9,40 zł dla Marvipolu Development.

Rekomendacja dla Polnordu została utrzymana na poziomie trzymaj, a cena docelowa na poziomie 9,50 zł.

Analitycy podtrzymali rekomendację sprzedaj dla Robyga i podnieśli cenę docelową do 4 zł

Natomiast rekomendacja dla Ronsona pozostała na poziomie trzymaj, a cena docelowa na poziomie 1,50 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT domdev, jwconstr, MARVIPOL, polnord, robyg, ronson, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 znanych spółek, które warto śledzić w sezonie wyników za II kwartał

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę. Wśród czarnych koni dominują reprezentanci takich branż jak przemysł, finanse, handel czy telekomunikacja.

 • Deweloperzy z Catalyst symbolicznie zwiększyli sprzedaż mieszkań w II kwartale

  Deweloperzy obecni na rynku Catalyst zwiększyli sprzedaż o 1,8 proc. r/r do 4.695 lokali w II kw. 2019 r., wynika z raportu przygotowanego przez DM Navigator. Analitycy zastrzegają, że znaczący spadek dynamiki sprzedaży w I połowie 2019 r. w ujęciu r/r jest wynikiem bardzo słabego I kwartału bieżącego roku.

 • Prezes Dom Development: Wzrost cen mieszkań wyhamował

  Dotychczas o rynku mieszkaniowym mówiło się przede wszystkim w kontekście szybujących cen. Tymczasem zdaniem jednego z największych deweloperów kraju, w II kwartale można było zaobserwować wyhamowanie wzrostu cen lokali.

 • 10 znanych spółek, które sypną groszem na wakacje

  W najbliższych tygodniach kilkadziesiąt spółek z GPW podzieli ubiegłoroczne zyski, a kilkanaście z nich jeszcze przed wakacjami wypłaci gotówkę. StockWatch.pl z czerwcowego kalendarium wybrał 10 ciekawych propozycji, które pomogą sfinansować wymarzony urlop. 

 • 6 deweloperów mieszkaniowych z najwyższą stopą dywidendy w 2019 r.

  Na warszawskiej giełdzie nie ma drugiej takiej branży, w której tak wiele spółek w tym roku płaci tak szczodre dywidendy. StockWatch.pl znalazł 6 deweloperów oferujących wypłaty o stopie w przedziale 7-12 proc. oraz sprawdził, czy w kolejnych latach będą w stanie powtórzyć ponadprzeciętne wypłaty.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com