StockWatch.pl

Od poniedziałku Selvita rusza z publiczną ofertą nowych akcji

Omawiane walory:

Oferta publiczna akcji serii F firmy badawczo-rozwojowej połączona jest z przejściem z NewConnect na główny parkiet GPW. W dniu rozpoczęcia zapisów spółka organizuje dla inwestorów i przedstawicieli funduszy PE/VC Selvita IPO Investor's Day.

Już od poniedziałku rozpoczną się zapisy w transzy indywidualnych inwestorów na nowe akcje Selvity. Subskrypcja potrwa do 8 grudnia. Równolegle będzie trwał proces budowania księgi popytu, a instytucje będą mogły składać zlecenia od 10 do 12 grudnia. Oferującym jest Dom Inwestycyjny Investors w konsorcjum z DM Alior Banku, DM BOŚ, BZ WBK oraz mDM. Warto też zauważyć, że 1 grudnia spółka organizuje Selvita IPO Investor’s Day, na którym inwestorzy indywidualni oraz fundusze PE/VC będą mogli spotkać się z zarządem. >> Szczegóły tutaj

W sumie wielkość oferty ma nie przekroczyć 2.651.891 akcji zwykłych na okaziciela. Aktualnie kapitał spółki dzieli się na 10.463.566 akcji. Akcjonariuszami Selvity są jej założyciele i kluczowi pracownicy. 52,05 proc. akcji należy do współzałożyciela i prezesa Pawła Przewięźlikowskiego. Kolejne 8,69 proc. jest w posiadaniu drugiego ze współzałożycieli i wiceprezesa Bogusława Sieczkowskiego, a 8,85 proc. należy do Privatech Holdings Limited, w której 100 proc. udziałów ma wiceprzewodniczący rady nadzorczej Tadeusz Wesołowski. Pozostali akcjonariusze posiadają łącznie 3.182.024 akcji, co stanowi 30,41 proc. udziałów.>> Skład akcjonariatu sprawdzisz tutaj

Środki z emisji Selvita chce przeznaczyć na inwestycje w segmencie innowacyjnym oraz usługowym. Segment innowacyjny zorientowany jest na poszukiwanie nowych, oryginalnych leków – przede wszystkim w obszarze onkologicznym. Pozyskanie kapitału w ramach emisji pozwoli na dalsze rozbudowanie i rozwój zdywersyfikowanego wachlarza projektów na różnych etapach rozwoju, od wczesnych etapów do projektów w fazie klinicznej. W segmencie usługowym Selvita będzie inwestować przede wszystkim w powiększenie powierzchni laboratoryjnej poprzez wynajęcie dodatkowych pomieszczeń oraz zakup dodatkowego sprzętu. Segment usługowy stanowi stabilną podstawę działalności Selvity. Spółka realizuje usługi dla podmiotów zewnętrznych z zakresu chemii, biologii, biochemii oraz bioinformatyki.

Nasze potrzeby kapitałowe szacujemy na ok. 60 mln zł, z czego mniej więcej połowę mamy już zabezpieczoną. Około 80 proc. środków pozyskanych z emisji przeznaczymy na segment innowacyjny, a resztę na rozwój segmentu usługowego. – ocenia Paweł Przewięźlikowski, prezes Selvity.

Wpływy uzyskane z oferty pozwolą na sfinansowanie około 50 proc. nakładów wymaganych do realizacji celów emisji – pozostała część zostanie sfinansowana uzupełniającymi źródłami finansowania, tj. dotacjami unijnymi i krajowymi, środkami własnymi wypracowanymi w toku działalności operacyjnej oraz pochodzącymi z umów partneringowych.

W pierwszych dziewięciu miesiącach przychody Selvity wzrosły w ujęciu r/r o 112 proc. do 29,14 mln zł. W tym okresie spółka wypracowała 3,70 mln zł zysku netto wobec 2,71 mln zł straty z analogicznego okresu 2013 r. Według ostatniego raportu kwartalnego backlog Selvity wyniósł 40,06 mln zł i był o 83 proc. wyższy niż łączne przychody w 2013 roku.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji Selvity >> Zobacz jak zmienił się obraz fundamentalny spółki biotechnologicznej po wynikach za III kwartał 2014 r.

Selvita zadebiutowała na NewConnect w połowie lipca 2011 roku po 5,57 zł za sztukę. Obecnie papiery spółki są warte blisko drugie tyle.

Selvita_wykres

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SELVITA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR