StockWatch.pl

PBKM liczy na utrzymanie 10-proc. wzrostu w pozyskiwaniu nowych próbek krwi w br.

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) pozyskał w całym 2017 roku ponad 20,5 tys. nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek tj. o 10,3 proc. więcej w skali roku. PBKM chce utrzymać podobne tempo wzrostu w bieżącym roku, poinformował prezes Jakub Baran. 

Fot. Screenshot z materiału promocyjnego Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami, zakończyliśmy ubiegły rok na rekordowym w historii PBKM poziomie blisko 160 tys. przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek. W całym ubiegłym roku pozyskaliśmy ponad 20 tys. nowych próbek, co daje nam pozycję lidera wśród europejskich banków komórek macierzystych pod względem liczby pozyskiwanych próbek z ponad 20- proc. udziałem w rynku. Umacniamy naszą pozycję we wszystkich krajach, gdzie prowadzimy działalność. Spodziewamy się w tym roku utrzymania podobnej jak w ubiegłym dynamiki wzrostu w pozyskiwaniu nowych próbek – powiedział Baran, cytowany w komunikacie.

Liczba pozyskanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w IV kwartale 2017 roku wyniosła 5.032 wobec 4.669 w IV kwartale 2016 roku, co oznacza wzrost o 7,8 proc. w skali roku. Udział umów zawartych w modelu abonamentowym w IV kw. ub. roku wyniósł 61,9 proc., wobec 57,6 proc. w analogicznym okresie roku 2016.

– Liczba przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C na koniec IV kwartału 2017 roku wyniosła 147.023 (w tym 62,1 proc. umów w modelu abonamentowym), wobec 127.277 próbek krwi pępowinowej lub tkanek przechowywanych na koniec IV kwartału 2016 roku (w tym 62,8 proc. umów w modelu abonamentowym), co oznacza wzrost o 15,5 proc; liczba przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C oraz B2B na koniec IV kwartału 2017 roku wyniosła 159.288 wobec 139.509 próbek krwi pępowinowej lub tkanek przechowywanych na koniec IV kwartału 2016 roku, co oznacza wzrost o 14,2 proc. – czytamy w komunikacie.

>> 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBKM, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PBKM zwołał walne. Głównym punktem głosowanie nad dużą emisją akcji bez prawa poboru

  Główny akcjonariusz Polskiego Banku Komórek Macierzystych chce zainwestować w spółkę 218 mln zł, kupując akcje w drodze emisji bez prawa poboru. Decyzja w tej sprawie zapadnie na walnym, które zwołano na 14 października.

 • Active Ownership Fund zwiększył zaangażowanie w PBKM

  Fundusz Active Ownership Fund SICAV-FIS SCS - największy dotychczas akcjonariusz Polskiego Banku Komórek Macierzystych - zwiększył zaangażowanie w akcjonariacie PBKM z 19,75 proc. do 31,62 proc. 

 • PBKM przejął dwie spółki bankujące komórki macierzyste za 7-7,5 mln euro

  Stemlab, spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM), nabył 32.500 akcji Bebecord, stanowiących 65 proc. kapitału zakładowego, stając się tym samym jedynym akcjonariuszem, oraz wszystkie akcje Bebe4D, stanowiące 100 proc. kapitału zakładowego. Łączna cena za wszystkie nabywane akcje wyniesie ok. 7-7,5 mln euro łącznie z oczekiwanym earn-out.

 • PBKM określi nowe cele dot. liczby przechowywanych próbek krwi w I kwartale 2019 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) ma listę podmiotów, które może przejąć w ciągu 12-18 miesięcy i chce sfinansować część akwizycji z planowanej emisji akcji. Spółka w I kw. przyszłego roku chce określić cele strategiczne, związane z liczbą przechowywanych próbek  po tym, jak przekroczyła już poziom 200 tys. próbek w segmencie B2C, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • PBKM zwiększa dynamikę pozyskiwania próbek i umacnia pozycję w Europie

  Spółka poinformowała o przyspieszeniu tempa pozyskiwania próbek krwi pępowinowej i tkanek. Wartości te są wyższe niż w na początku roku oraz w analogicznym okresie roku ubiegłego. Szczegółowe informacje PBKM zaprezentuje w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym, którego publikacja zaplanowana jest na 19 listopada 2018 r.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR