PBKM liczy na utrzymanie 10-proc. wzrostu w pozyskiwaniu nowych próbek krwi w br.

Omawiane walory:

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) pozyskał w całym 2017 roku ponad 20,5 tys. nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek tj. o 10,3 proc. więcej w skali roku. PBKM chce utrzymać podobne tempo wzrostu w bieżącym roku, poinformował prezes Jakub Baran. 

Fot. Screenshot z materiału promocyjnego Polskiego Banku Komórek Macierzystych.

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami, zakończyliśmy ubiegły rok na rekordowym w historii PBKM poziomie blisko 160 tys. przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek. W całym ubiegłym roku pozyskaliśmy ponad 20 tys. nowych próbek, co daje nam pozycję lidera wśród europejskich banków komórek macierzystych pod względem liczby pozyskiwanych próbek z ponad 20- proc. udziałem w rynku. Umacniamy naszą pozycję we wszystkich krajach, gdzie prowadzimy działalność. Spodziewamy się w tym roku utrzymania podobnej jak w ubiegłym dynamiki wzrostu w pozyskiwaniu nowych próbek – powiedział Baran, cytowany w komunikacie.

Liczba pozyskanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w IV kwartale 2017 roku wyniosła 5.032 wobec 4.669 w IV kwartale 2016 roku, co oznacza wzrost o 7,8 proc. w skali roku. Udział umów zawartych w modelu abonamentowym w IV kw. ub. roku wyniósł 61,9 proc., wobec 57,6 proc. w analogicznym okresie roku 2016.

– Liczba przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C na koniec IV kwartału 2017 roku wyniosła 147.023 (w tym 62,1 proc. umów w modelu abonamentowym), wobec 127.277 próbek krwi pępowinowej lub tkanek przechowywanych na koniec IV kwartału 2016 roku (w tym 62,8 proc. umów w modelu abonamentowym), co oznacza wzrost o 15,5 proc; liczba przechowywanych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C oraz B2B na koniec IV kwartału 2017 roku wyniosła 159.288 wobec 139.509 próbek krwi pępowinowej lub tkanek przechowywanych na koniec IV kwartału 2016 roku, co oznacza wzrost o 14,2 proc. – czytamy w komunikacie.

>> 4000 PLN na prowizje! Wykorzystaj właściwy moment, aby dołączyć do 200.000 inwestorów – DEGIRO

Polski Bank Komórek Macierzystych został założony w 2002 roku i zajmuje się pozyskiwaniem, przetwarzaniem i wieloletnim przechowywaniem komórek macierzystych pochodzących z krwi pępowinowej i innych tkanek popłodowych. Celem działalności PBKM jest zapewnienie dziecku lub członkom rodziny szybkiego dostępu do materiału biologicznego, który może być stosowany w nowoczesnych terapiach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

notowania

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PBKM, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • PBKM zainwestował 2,8 mln euro w turecki bank komórek macierzystych

    Polski Bank Komórek Macierzystych zawarł umowę inwestycyjną dotyczącą nabycia 70 proc. udziałów w tureckim banku komórek macierzystych, działającym dotychczas w ramach struktury firmy Acbadem Healthcare Group za kwotę 2,8 mln euro (ok. 12,9 mln zł). PBKM pracuje intensywnie nad kolejnymi akwizycjami, zarówno na rynkach europejskich, jak i poza Europą.

  • W wezwaniu na akcje PBKM zawarto transakcje na 643,9 tys. walorów

    W wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji Polskiego Banku Komórek Macierzystych, ogłoszonym 3 lutego 2020 r. przez AOC Health GmbH, zawarto 12 marca 2020 r. transakcje, których przedmiotem było 643.943 akcji, podał pośredniczący w transakcji Santander Bank Polska - Santander Biuro Maklerskie.

  • PBKM miał 5,4 mln zł zysku netto w III kwartale 2019 r.

    Największy bank komórek macierzystych w Europie zanotował spadek zysków i wzrost przychodów. Spółka w kolejnych kwartałach planuje wykorzystać sprzyjającą sytuację na rynku i zwiększyć tempo akwizycji.

  • Akcjonariusze PBKM zdecydowali o emisji ponad 3,5 mln nowych akcji po 62 zł/szt.

    Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych zdecydowali o emisji akcji nowej serii, skierowanej do obecnego inwestora tj. Active Ownership Fund. Cenę emisyjną jednego waloru ustalono na 62 zł, co daje łączną wartość emisji 218 mln zł.

  • 4 najciekawsze roszady w akcjonariatach spółek z GPW

    Wrzesień na GPW to nie tylko kolejna porcja wezwań, przymusowych wykupów czy buy backów. W końcówce lata do gry włączyły się grube ryby światowej finansjery. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR