X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: PBKM

 • 21 listopada 2018

  PBKM określi nowe cele dot. liczby przechowywanych próbek krwi w I kwartale 2019 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) ma listę podmiotów, które może przejąć w ciągu 12-18 miesięcy i chce sfinansować część akwizycji z planowanej emisji akcji. Spółka w I kw. przyszłego roku chce określić cele strategiczne, związane z liczbą przechowywanych próbek  po tym, jak przekroczyła już poziom 200 tys. próbek w segmencie B2C, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • 19 października 2018

  PBKM zwiększa dynamikę pozyskiwania próbek i umacnia pozycję w Europie

  Spółka poinformowała o przyspieszeniu tempa pozyskiwania próbek krwi pępowinowej i tkanek. Wartości te są wyższe niż w na początku roku oraz w analogicznym okresie roku ubiegłego. Szczegółowe informacje PBKM zaprezentuje w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym, którego publikacja zaplanowana jest na 19 listopada 2018 r.

 • 11 września 2018

  PBKM ma kredyt o wartości do 75 mln zł na przejęcie Stemlab

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł umowę kredytu terminowego oraz kredytu odnawialnego obrotowego do łącznej kwoty stanowiącej równowartość do 75 mln zł z PKO Bankiem Polskim.

 • 07 września 2018

  Analiza techniczna 6 przecenionych spółek z portfela Altusa, które warto obserwować

  Od momentu zatrzymania przez CBA byłych członków zarządu Altusa, spółki z funduszem w akcjonariacie są na cenzurowanym. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku na StockWatch.pl sprawdził, które z przecenionych walorów mają największe szanse na odbicie.

 • 27 lipca 2018

  Polska firma liderem wśród europejskich banków komórek macierzystych. Planuje przejmować kolejne podmioty

  Jakub Baran, prezes zarządu Polskiego Banku Komórek Macierzystych opowiada o rynku usług bankowania komórek macierzystych i planach akwizycyjnych spółki. 

 • wczoraj

  Węgierska spółka PBKM otrzymała ok. 9 mln zł zwrotu z tytułu podatku VAT

  Krio Intezet, węgierska spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) otrzymała ok. 680 mln HUF (co stanowi równowartość ok. 9 mln zł) z tytułu zwrotu podatku VAT za okresy sprawozdawcze od stycznia 2013 roku do lipca 2017 roku. Wpływ powyższego zdarzenia zostanie ujęty w wynikach III kwartału 2018 r. 

 • 18 lipca 2018

  Liczba pozyskanych przez PBKM próbek wzrosła o 1,9 proc. r/r w II kw.

  Polski Bank Komórek Macierzystych pozyskał 5.257 próbek krwi pępowinowej lub tkanek w II kwartale 2018 roku wobec 5.159 rok wcześniej, co oznacza wzrost o 1,9 proc. Na koniec II kw. br. PBKM przechowywał 169 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek, czyli o 13,6 proc. więcej r/r.

 • 13 lipca 2018

  PBKM przejął pakiet większościowy portugalskiej spółki Stemlab za ok. 71 mln zł

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) kupił większościowy pakiet akcji portugalskiej spółki Stemlab za 16,5 mln euro, co stanowi równowartość ok. 71 mln zł, skorygowane o dług netto.

 • 27 czerwca 2018

  PBKM – analiza techniczna na życzenie

 • 29 maja 2018

  PBKM rekomenduje wypłatę 0,90 zł dywidendy na akcję za 2017 r.

  Zarząd Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) zdecydował o rekomendowaniu akcjonariuszom przeznaczenia 4,26 mln zł z zysku netto za 2017 r. na dywidendę, co oznacza wypłatę w wysokości 0,90 zł na akcję.

 • 17 maja 2018

  PBKM kupuje laboratorium w Szwajcarii

  Famicord AG - szwajcarska spółka z Grupy PBKM, działającej w Europie pod nazwą Grupa Famicord, przejmuje 100 proc. udziałów w spółce Biocell Lugano SA za kwotę nie większą niż 1,6 mln euro (ok. 6,9 mln PLN).

 • 25 kwietnia 2018

  Skrzeplina w osmańskiej tętnicy – omówienie sprawozdania finansowego Polskiego Banku Komórek Macierzystych po 4 kw. 2017 r.

 • 10 kwietnia 2018

  PBKM analizuje kilka nowych rynków w Europie Zachodniej i 10 poza Europą

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) prowadzi analizy kilku nowych rynków w Europie Zachodniej, a także 10 rynków poza Europą i do końca roku zdecyduje, czy będzie prowadzić tam działalność. PBKM nie wyklucza akwizycji również poza Europą. W tym roku spółka oczekuje wzrostu przychodów z terapii komórkowych na poziomie 20-30 proc., zaś w biznesie bankowania krwi jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu 200 tys. próbek zbankowanych w segmencie B2C w 2020 r.

 • 30 marca 2018

  Polski Bank Komórek Macierzystych pokazał dwucyfrowe dynamiki wyników za 2017 r.

  Akcjonariusze PBKM mają powody do zadowolenia. W 2017 roku spółka uzyskała najwyższe w swojej historii wyniki finansowe oraz umocniła pozycję lidera wśród europejskich banków komórek macierzystych.

 • 25 stycznia 2018

  PBKM: Pierwszy pacjent z cukrzycą został poddany leczeniu komórkami ProTrans

  Pierwszy pacjent został poddany leczeniu komórkami macierzystymi ProTrans w ramach badań klinicznych nad opracowaniem leku na bazie komórek macierzystych do leczenia cukrzycy typu 1, poinformowała szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych. 

 • 15 stycznia 2018

  PBKM liczy na utrzymanie 10-proc. wzrostu w pozyskiwaniu nowych próbek krwi w br.

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) pozyskał w całym 2017 roku ponad 20,5 tys. nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek tj. o 10,3 proc. więcej w skali roku. PBKM chce utrzymać podobne tempo wzrostu w bieżącym roku, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • 08 grudnia 2017

  Rozmnażanie przez sprzedawanie – omówienie sprawozdnaia finansowgo PBKM SA po 3 kw. 2017 r.

 • 30 listopada 2017

  Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

  Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

 • 27 listopada 2017

  PBKM chce sfinalizować akwizycję w I poł. 2018 r., nie rezygnuje z dywidendy

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) prowadzi obecnie rozmowy w sprawie przejęcia z 10 podmiotami na różnych rynkach i chce do końca I półrocza 2018 zawrzeć transakcję. Spółka nie wyklucza, że w przypadku dużej akwizycji będzie posiłkować się emisją obligacji, ale nie przekreśla to możliwości wypłaty dywidendy z zysku za 2017 rok, poinformował prezes Jakub Baran. 

 • 20 listopada 2017

  Zysk netto PBKM wzrósł r/r do 8,47 mln zł w III kw. 2017 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych odnotował 8,47 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2017 r. wobec 4,83 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

 • 19 listopada 2017

  20 najciekawszych raportów przyszłego tygodnia

  Szczyt sezonu jest już za nami, ale wyniki kwartalne jeszcze do końca listopada będą ważnym czynnikiem kształtującym nastroje na warszawskiej giełdzie. W porównaniu do ubiegłego tygodnia, gdy na rynek trafiło ponad pół tysiąca sprawozdań, najbliższe dni zapowiadają się znacznie spokojniej. Wśród ponad 50 zaplanowanych na ten tydzień publikacji jest kilka ze szczególnie ważnych dla warszawskiego rynku firm.

 • 11 października 2017

  PBKM otrzyma ponad 11 mln zł dofinansowania od NCBiR

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) zawarł z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) umowę o dofinansowanie projektu pt. Opracowanie innowacyjnego produktu leczniczego terapii zaawansowanej opartego na komórkach mezenchymalnych galarety Whartona w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego. Kwota dofinansowania wynosi ok. 11,4 mln zł. 

 • 15 września 2017

  Szwedzki partner PBKM otrzymał zgodę Komisji Bioetycznej na rozpoczęcie badania klinicznego

  Szwedzka firma biotechnologiczna NextCell Pharma AB, z którą współpracuje Polski Bank Komórek Macierzystych, otrzymała zgodę od Komitetu Etyki ds. Klinicznych na wykorzystanie aplikacji testowej ProTrans, która ma posłużyć w badaniach klinicznych nad opracowaniem preparatu na bazie komórek macierzystych w leczeniu pacjentów z cukrzycą typu 1. ProTrans jest produktem leczniczym ATMP (ang. Advanced Therapy Medicinal Products), składającym się z komórek macierzystych, który został opracowany i zastrzeżony przez firmę NextCell Pharma AG.

 • 01 września 2017

  Dynamiczny wzrost wyników PBKM w I półroczu 2017 r.

  Polski Bank Komórek Macierzystych wypracował w I półroczu 2017 r. ponad 15 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co oznacza wzrost o 25 proc. w porównaniu rok do roku. 

 • 19 lipca 2017

  PBKM zwiększa liczbę pozyskiwanych próbek i przyspiesza dynamikę wzrostu

  Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord największy i największy w Europie bank komórek macierzystych – pozyskał w drugim kwartale 2017 roku 5 159 próbek krwi pępowinowej lub tkanek wobec 4 648 próbek pozyskanych w tym samym okresie roku ubiegłego. Oznacza to wzrost o 11 proc. w porównaniu rok do roku. 

 • 06 lipca 2017

  NCBiR zarekomendował do dofinansowania kwotą 117 mln zł projekty Mabionu, PKBM i Celon Pharma

  Narodowe Centrum Badań i Rozwoju pozytywnie rozpatrzyło i zarekomendowało do dofinansowania wnioski Mabionu, Polskiego Banku Komórek Macierzystych oraz Celon Pharma. Łączna kwota dofinansowania może wynieść 117 mln zł

 • 17 maja 2017

  15 spółek, które w drugiej połowie maja podzielą 1,2 mld zł dywidend

  Sezon dywidend nabiera tempa. W ciągu najbliższych dwóch tygodni spółki giełdowe podzielą między akcjonariuszy 1,17 mld zł. Zdecydowana większość z nich wypłaci gotówkę jeszcze przed wakacjami.

 • 16 maja 2017

  PBKM wypłaci 8,5 mln zł dywidendy

  Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – zadecydowali o wypłacie 8,5 mln zł w formie dywidendy, co oznacza, że na jedną akcję Spółki przypadnie kwota 1,80 zł. 

 • 21 kwietnia 2017

  PBKM może (od)zyskać miliony

  Spółka zależna Polskiego Banku Komórek Macierzystych (PBKM) – przewodzącego międzynarodowej Grupie Famicord jednego z największych i najszybciej rosnącego wśród liczących się w Europie banku komórek macierzystych – uzyskała w węgierskim Sądzie Najwyższym wyrok uchylający decyzję nakazującą zapłatę zaległego podatku VAT za rok 2011. 

 • 03 kwietnia 2017

  Ponad 70 proc. wzrostu zysku PBKM w czwartym kwartale

  Polski Bank Komórek Macierzystych – przewodzący międzynarodowej Grupie Famicord jeden z największych i najszybciej rosnący z liczących się w Europie banków komórek macierzystych – wypracował w samym IV kw. minionego roku 5,9 mln zł zysku netto, a więc o 72 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym 2016 r. Grupa osiągnęła 23,6 mln zł czystego zysku, co oznacza wzrost o 31 proc. w skali roku. Polityka dywidendowa PBKM zakłada wypłatę do 50 proc. skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku