StockWatch.pl

Hitachi Capital Polska wycofał się z wezwania na PCM

Omawiane walory:

Hitachi Capital Polska podjął decyzję o nienabywaniu akcji Prime Car Management (PCM) w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji.

Hitachi Capital Polska poinformował, że do końca okresu przyjmowania zapisów w odpowiedzi na wezwanie, tj. do dnia 22 lutego 2019 r., spośród warunków zastrzeżonych w punkcie 30 wezwania nie spełniły się następujące:

a) nie ziścił się warunek złożenia w ramach wezwania zapisów na sprzedaż co najmniej 7.859.834 akcji, reprezentujących 7.859.834 głosów na walnym zgromadzeniu, stanowiących 66 proc. całkowitej liczby akcji oraz uprawniających do 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki;

[…]

d) nie ziścił się warunek zawarcia przez wzywającego i spółkę umowy inwestycyjnej (zawierającej oświadczenia i zapewnienia w zakresie działalności prowadzonej przez spółkę oraz zasady odpowiedzialności za naruszenie tych oświadczeń i zapewnień) o współpracy podczas wezwania i strategicznej współpracy i integracji spółki w ramach grupy kapitałowej wzywającego, celem zapewnienia efektywnej integracji obu podmiotów niezwłocznie po rozliczeniu wezwania oraz udzielenia wsparcia dla strategii biznesowej spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Natomiast spełnione zostały warunki w postaci uzyskania bezwarunkowej zgody organu antymonopolowego polegającej na przejęciu przez wzywającego bezpośredniej kontroli nad spółką oraz zawarcia przez wzywającego i spółkę umowy o zachowaniu poufności, która zapewnia wzywającemu dostęp do listy samochodów, wartości rezydualnej aktywów wraz z dokumentami stanowiącymi podstawę do testu na utratę wartości, informacji kredytowych i ryzyka kredytowego.

Wzywający podjął decyzję o nienabywaniu akcji spółki w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków zastrzeżonych w treści wezwania wskazanych powyżej.

W ramach wezwania Hitachi Capital Polska chciał nabyć 100 proc. akcji PCM i wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych.

Pod koniec grudnia Hitachi Capital Polska ogłosił wezwanie do sprzedaży 11.908.840 akcji PCM, stanowiących 100 proc. głosów, po 12,09 zł za akcję. Ostatecznie cena została podniesiona do do 22,25 zł za walor.

W grze o PCM zostały już PKO Leasing oraz fundusz należący do Pollen Street Capital. W piątek (22 lutego) PKO Leasing podniósł cenę w wezwaniu do 23 zł za akcję.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR