StockWatch.pl

Fundusz Pollen Street Capital podbija stawkę w wezwaniu na PCM do 23,25 zł

Omawiane walory:

Jest kolejna odsłona wojny o akcje PCM. Na kilka godzin przed zakończeniem wezwania ogłoszonego przez PKO Leasing, fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited podniósł cenę z 20 do 23,25 zł i przebił ofertę PKO o 25 groszy.

(Fot. stockwatch.pl)

PSC III, LP – fundusz zarządzany przez Pollen Street Capital Limited – podniósł cenę w wezwaniu na akcje Prime Car Management (PCM) do 23,25 zł z 20 zł, podał podmiot pośredniczący Pekao Investment Banking. Zapisy w wezwaniu ruszą 13 marca i potrwają aż do 15 kwietnia. Zawarcie transakcji sprzedaży akcji zaplanowano na 18 kwietnia, a rozliczenie na 19 kwietnia 2019 r.

O wykup większości akcji PCM stara się także PKO Leasing, który w miniony piątek podwyższył cenę z 11,38 zł do 23 zł za walor. Zapisy w tym wezwaniu trwają tylko do 25 lutego.

Trzeci podmiot zainteresowany PCM – Hitachi Capital Polska – zrezygnował. Firma ogłosiła, że w związku z nieziszczeniem się niektórych warunków w wezwaniu nie kupi akcji.

Pollen Street Capital Limited jest zarządzającym aktywami należącym do Grupy Pollen Street Capital oraz globalną spółką zarządzającą inwestycjami w aktywa alternatywne, skoncentrowaną na inwestycjach w sektorze finansowym i usług dla biznesu. Spółka została utworzona w 2013, a obecnie zarządza aktywami o wartości ponad 2,5 miliarda GBP brutto w ramach private equity i strategii kredytowych.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM). Notowania spółki rosną o ponad 2 proc. do 22,90 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT pcm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR