Plantwear może zadebiutować na NewConnect w styczniu

Omawiane walory:

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji Plantwear. Debiut na NewConnect planowany jest na styczeń 2020 roku.

Plantwear, debiut, akcje, Newconnect

Plantwear zajmuje się ręczną produkcją akcesoriów modowych z drewna – zegarków, okularów, etui do telefonów i biżuterii. W 2018 r. spółka sprzedała ponad 30 tysięcy produktów, a przychody ze sprzedaży przekroczyły 4,7 mln zł (Fot. Plantwear)

– Dzięki zatwierdzeniu dokumentu informacyjnego weszliśmy w finalną fazę procesu przygotowania do debiutu giełdowego, którego symbolicznym początkiem było przekształcenie jednoosobowej działalności w spółkę akcyjną niemal dokładnie rok temu – skomentował prezes Wiktor Pyrzyk.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W I połowie 2019 roku spółka przeprowadziła kampanię crowdinvestingową na platformie CrowdConnect. Dodatkowo spółka w III kwartale przeprowadziła prywatną emisję akcji. Łącznie spółka pozyskała od inwestorów 2,2 mln zł, przy wycenie na poziomie 10 mln zł.

– Ostatnie miesiące były czasem intensywnej pracy, która zaowocowała dwukrotnym zwiększeniem skali prowadzonej działalności. Nie udałoby się to bez wsparcia inwestorów w kampanii crowdinvestingowej. W trzy kwartały zrealizowaliśmy niemal całą roczną prognozę przychodów oraz prawie połowę prognozy zysku netto, a trzeba pamiętać, że IV kwartał to najlepszy okres sprzedażowy w roku – dodał Pyrzyk.

Plantwear w okresie od stycznia do września 2019 roku wypracował 6,1 mln przychodów, o niemal 135 proc. więcej r/r. W tym okresie spółka wygenerowała 0,3 mln zł zysku netto (względem straty w analogicznym okresie 2018 roku).

Plantwear podaje, że jest liderem rynku lifestylowych akcesoriów drewnianych w Polsce.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Plantwear, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Przychody Plantwear wzrosły o 32,9 proc. r/r do ok. 2,2 mln zł w II kwartale 2020 r.

  PLANTWEAR osiągnął niespełna 2,2 mln zł przychodów netto ze sprzedaży w II kwartale 2020 roku, co oznacza wzrost o 32,9 proc. r/r. Tylko w czerwcu spółka odnotowała 0,9 mln zł przychodów, co oznacza wzrost o 75,9 proc. r/r. Dużym zainteresowaniem cieszy się również nowa platforma Giftbay.pl - uruchomiony na początku kwietnia serwis sprzedażowy. W lipcu spółka uruchomi sprzedaż na rynku rumuńskim.

 • Irański atak na GPW i udany debiut Plantwear

  Ostrzelanie przez Iran amerykańskich baz w Iraku popsuło nastroje na GPW i wielu innych rynkach akcji. Mocno na wartości traci nie tylko WIG20, tradycyjnie najbardziej wrażliwy na impulsy płynące z rynków globalnych, ale również sWIG80, który jeszcze rano poprawił swoje wczorajsze 16-miesięczne maksima. Nie mniej jednak jest jeszcze cień szansy, że indeksom uda się odrobić straty.

 • Plantwear zadebiutuje na NewConnect 8 stycznia

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wyznaczyła pierwszy dzień notowań akcji PLANTWEAR na rynku NewConnect na środę 8 stycznia 2020 r.

 • Plantwear jeszcze w tym roku chce wejść na NewConnect

  Producent lifestylowych akcesoriów drewnianych złożył dziś dokument informacyjny na GPW i jeszcze w tym roku chce zadebiutować na NewConnect.

 • Plantwear pochwalił się rekordowymi wynikami za I kwartał 2018 r.

  Według wstępnych wyników, producent lifestylowych akcesoriów drewnianych wypracował w I kwartale 2019 r. rekordowe 2 mln zł przychodu i 186 tys. zł zysku netto. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR