Play miał 214 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

Omawiane walory:

W pierwszych trzech miesiącach br. telekom odnotował 1,68 mld zł przychodów, 214 mln zł zysku netto i 576 mln zł EBITDA. Wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się nie tylko wyższe r/r, ale też o kilka procent pokonały konsensus rynkowy.

(Źródło: GPW)

W ujęciu r/r zysk netto Play Communications podskoczył o blisko 40 proc. do 213,6 mln zł. Zysk operacyjny i skorygowana EBITDA urosły r/r o 11 proc. do odpowiednio 357,7 mln zł i 576,4 mln zł. W tym ostatnim wypadku spółka podkreśla, że jest to odzwierciedlenie poprawy marż na usługach i sprzedaży towarów, wynikające odpowiednio z niższych kosztów roamingu i wyższych cen telefonów komórkowych.

– Nasza sytuacja finansowa wzmocniła się w I kw. we wszystkich pozycjach, z najbardziej widocznym postępem w skorygowanej EBITDA, co przełożyło się na wyższy zysk netto. Generowanie wysokich przepływów pieniężnych, ciągła spłata zadłużenia oraz poprawa skorygowanej EBITDA obniżyły naszą dźwignię finansową poniżej 3-krotnego poziomu długu netto do skorygowanej EBITDA za ostatnie 12 miesięcy i poprawiły możliwości finansowania – skomentował dyrektor finansowy P4 Holger Püchert, cytowany w komunikacie.

Źródło: Spółka

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 1.685,9 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 1.637,3 mln zł rok wcześniej, co wynika zarówno ze wzrostu przychodów z usług detalicznych (+3,6 proc. r/r), jak i sprzedaży towarów (+4,1 proc. r/r), przy czym ta ostatnia wspierana jest przez transakcje hurtowe.

– W pierwszym kwartale 2019 r. pozyskaliśmy 51 tys. abonentów kontraktowych. Jesteśmy równie skuteczni w dostarczaniu wysokiego poziomu obsługi dla naszych subskrybentów, osiągając średni miesięczny wskaźnik churn wynoszący zaledwie 0,8 proc. W okresie trzech miesięcy zakończonych 31 marca 2019 r. wygenerowaliśmy całkowite przychody 1.685,9 mln zł i wzrost o 3 proc. r/r przy silnym wzroście przychodów z użycia – podano w raporcie.

Play ma 12,7 mln aktywnych klientów i 15 mln klientów objętych sprawozdaniem (odpowiednio +2,3 proc. i -0,9 proc. r/r).

– Wzrost udziału klientów kontraktowych do 66% (+2,8 pkt proc. r/r), podczas gdy wskaźnik rezygnacji churn pozostaje niski i stabilny na poziomie 0,8%; Stabilny wskaźnik średniego ARPU na poziomie 31,8 zł i 42-procentowy udział multiSIM (+4,2 pkt. proc. r/r) napędzający wzrost ARPA; Zakończenie testów usługi telewizyjnej Play Now TV (usługa kompatybilna z dowolną siecią) – komercyjnie uruchomiona w kwietniu 2019 r. – dodano.

Play Communications jest właścicielem spółki P4, która jest operatorem telefonii komórkowej Play. W poniedziałek na zamknięciu sesji jeden walor telekomu wyceniono na 24 zł, a cała grupę na 6,17 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR