StockWatch.pl

Play miał 214 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

Omawiane walory:

W pierwszych trzech miesiącach br. telekom odnotował 1,68 mld zł przychodów, 214 mln zł zysku netto i 576 mln zł EBITDA. Wyniki na wszystkich poziomach rachunku zysków i strat okazały się nie tylko wyższe r/r, ale też o kilka procent pokonały konsensus rynkowy.

(Źródło: GPW)

W ujęciu r/r zysk netto Play Communications podskoczył o blisko 40 proc. do 213,6 mln zł. Zysk operacyjny i skorygowana EBITDA urosły r/r o 11 proc. do odpowiednio 357,7 mln zł i 576,4 mln zł. W tym ostatnim wypadku spółka podkreśla, że jest to odzwierciedlenie poprawy marż na usługach i sprzedaży towarów, wynikające odpowiednio z niższych kosztów roamingu i wyższych cen telefonów komórkowych.

– Nasza sytuacja finansowa wzmocniła się w I kw. we wszystkich pozycjach, z najbardziej widocznym postępem w skorygowanej EBITDA, co przełożyło się na wyższy zysk netto. Generowanie wysokich przepływów pieniężnych, ciągła spłata zadłużenia oraz poprawa skorygowanej EBITDA obniżyły naszą dźwignię finansową poniżej 3-krotnego poziomu długu netto do skorygowanej EBITDA za ostatnie 12 miesięcy i poprawiły możliwości finansowania – skomentował dyrektor finansowy P4 Holger Püchert, cytowany w komunikacie.

Źródło: Spółka

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Skonsolidowane przychody operacyjne sięgnęły 1.685,9 mln zł w I kw. 2019 r. wobec 1.637,3 mln zł rok wcześniej, co wynika zarówno ze wzrostu przychodów z usług detalicznych (+3,6 proc. r/r), jak i sprzedaży towarów (+4,1 proc. r/r), przy czym ta ostatnia wspierana jest przez transakcje hurtowe.

– W pierwszym kwartale 2019 r. pozyskaliśmy 51 tys. abonentów kontraktowych. Jesteśmy równie skuteczni w dostarczaniu wysokiego poziomu obsługi dla naszych subskrybentów, osiągając średni miesięczny wskaźnik churn wynoszący zaledwie 0,8 proc. W okresie trzech miesięcy zakończonych 31 marca 2019 r. wygenerowaliśmy całkowite przychody 1.685,9 mln zł i wzrost o 3 proc. r/r przy silnym wzroście przychodów z użycia – podano w raporcie.

Play ma 12,7 mln aktywnych klientów i 15 mln klientów objętych sprawozdaniem (odpowiednio +2,3 proc. i -0,9 proc. r/r).

– Wzrost udziału klientów kontraktowych do 66% (+2,8 pkt proc. r/r), podczas gdy wskaźnik rezygnacji churn pozostaje niski i stabilny na poziomie 0,8%; Stabilny wskaźnik średniego ARPU na poziomie 31,8 zł i 42-procentowy udział multiSIM (+4,2 pkt. proc. r/r) napędzający wzrost ARPA; Zakończenie testów usługi telewizyjnej Play Now TV (usługa kompatybilna z dowolną siecią) – komercyjnie uruchomiona w kwietniu 2019 r. – dodano.

Play Communications jest właścicielem spółki P4, która jest operatorem telefonii komórkowej Play. W poniedziałek na zamknięciu sesji jeden walor telekomu wyceniono na 24 zł, a cała grupę na 6,17 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 znanych spółek, które warto śledzić w sezonie wyników za II kwartał

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę. Wśród czarnych koni dominują reprezentanci takich branż jak przemysł, finanse, handel czy telekomunikacja.

 • Urząd Celno-Skarbowy naliczył P4 12 mln zł zobowiązania za 2013 r.

  Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie doręczył P4 decyzję określającą wysokość zobowiązania podatkowego z tytułu podatku dochodowego od osób prawnych za rok 2013 w kwocie 12 mln zł. P4 w 2013 r. nie rozpoznała całej możliwej do uwzględnienia w tym okresie straty podatkowej z lat poprzednich. Jej uwzględnienie niweluje w całości zobowiązanie podatkowe wynikające z decyzji.

 • Idea Bank i Getin Holding mocno w górę. O losach giełd przesądzą słowa szefa FED-u

  Informacja o zainteresowaniu funduszu private equity Idea Bankiem zelektryzowała inwestorów. Akcje banku rosną o 14 proc., a Getin Holdingu o 8,5 proc. Losy środowej sesji na rynkach akcji rozstrzygną się po godzinie 16:00. To właśnie wtedy rozpocznie się przemówienie J. Powella w Izbie Reprezentantów.

 • Telekomy dźwignęły polski rynek akcji w II kwartale

  Warszawski rynek akcji zakończył II kwartał na plusie, MSCI Poland zyskał w tym czasie 3,1 proc. Jednak jak wynika z najnowszego IRR Quarterly, Polska wciąż jest omijana przez dużych inwestorów zagranicznych i przegrywa z modnymi ostatnio Indiami, a w regionie EMEA - także z Rosją i Arabią Saudyjską.

 • Wzrosty na giełdach po szczycie G20, w grze KGHM i Play

  Warszawska giełda wkracza w drugie półrocze w świetnych nastrojach. Indeksy w górę windują nadzieje na zakończenie wojen handlowych. Korzysta na tym m.in. KGHM, dobrze radzą sobie banki, PLAY i Orange Polska. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com