Polwax odstąpił od umowy z Orlen Projekt na budowę instalacji odolejania

Omawiane walory: , ,

Polwax odstąpił od umowy z Orlen Projekt na budowę instalacji odolejania. Jednocześnie spółka zawarła porozumienie z ING Bankiem Śląskim, dot. przejściowych zasad współpracy, w ramach procedury na wypadek odstąpienia od umowy z Orlen Projekt.

(Fot. Polwax)

– Powyższą decyzję zarząd podjął z uwagi na liczne uchybienia wykonawcy w trakcie realizacji Inwestycji stanowiące rażące naruszenie postanowień umownych, w szczególności:
– istotne opóźnienie w realizacji prac względem terminów wyznaczonych w harmonogramie rzeczowo-finansowym, wynoszące dla niektórych zadań objętych umową nawet 7 miesięcy,
– naruszanie procedury dotyczącej zgłaszania podwykonawców zgodnie z umową oraz brak płatności podwykonawcom i dalszym podwykonawcom,
– realizowanie inwestycji przy pomocy podmiotów niezgłoszonych zgodnie z procedurą określoną w umowie oraz brak płatności na rzecz tych podmiotów – czytamy w komunikacie.

Polwax podał także, że jest zobowiązany przedstawić ING Bankowi Śląskiemu (bankowi kredytującemu) oraz inżynierowi kontraktu (doradcy technicznemu) decyzję dotycząca odstąpienia od umowy z wykonawcą inwestycji w celu uzyskania ich stanowiska przed złożeniem oświadczenia wykonawcy.

W innym komunikacie Polwax poinformował, że zawarł porozumienie z ING Bankiem Śląskim ustalające przejściowe zasady współpracy do 6 maja 2019 r., które jest kontynuacją procedury przewidzianej na wypadek odstąpienia od umowy z Orlen Projekt. Spółka zobowiązała się przedstawić bankowi plan działania wraz z harmonogramem projektu inwestycyjnego.

– W powyższym okresie, tj. do dnia 6 maja 2019 r. bank będzie udostępniał finansowanie w granicach limitu kredytowego danego kredytu, określonego w walucie danego kredytu, a w szczególności nie będzie blokować spółce żadnych środków pieniężnych, będzie umożliwiać korzystanie z kredytu wieloproduktowego i będzie udostępniać środki dostępne w ramach kredytu wieloproduktowego na kolejne wykorzystanie w ramach kredytu, dostępne w ramach umowy kredytowej oraz będzie wystawiać gwarancje i akredytywy w granicach limitu, jaki umowa kredytowa w ramach kredytu wieloproduktowego przewiduje – czytamy także.

Po uzyskaniu stanowiska banku kredytującego oraz inżyniera kontraktu (doradcy technicznego) spółka skierowała do Orlen Projekt oświadczenie o odstąpieniu od umowy nr 17/2017/OI z 7 kwietnia 2017 roku.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r. Jej przychody ze sprzedaży sięgnęły 283,47 mln zł w 2017 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ingbsk, PKNOrlen, polwax, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR