PZ Cormay przeprowadza testy na utratę wartości nakładów na prace rozwojowe

Omawiane walory:

Producent odczynników diagnostycznych rozpoczął testy na utratę wartości nakładów poniesionych na trwające prace rozwojowe.

Cormay

Fot. spółka

– PZ Cormay informuje, że w toku prac nad sporządzeniem rocznych sprawozdań finansowych, spółka, zgodnie z MSR 36, rozpoczęła w dniu 20 marca 2020 r. testy na utratę wartości nakładów poniesionych na trwające prace rozwojowe – czytamy w komunikacie.

Testy mają na celu dokonanie weryfikacji wartości w/w aktywów na potrzeby sprawozdań finansowych za rok 2019, tj. sprawozdania spółki i skonsolidowanego sprawozdania grupy kapitałowej spółki.

Na początku marca o Cormay’u zrobiło się głośno, po tym jak spółka zapowiedziała dystrybucję w Polsce testu na koronawirusa. Jej kurs w dwa dni wystrzelił z 0,98 zł do nawet 1,95 zł. Dynamiczny wzrost wykorzystali insiederzy. W kolejnych dniach akcje sprzedał Konrad Łapiński (przewodniczący rady nadzorczej), Tomasz Markowski, Paulina Markowska oraz TTL 1 Sp. z o.o. (podmiotu blisko związany z Konradem Łapińskim).

W piątek kurs akcji PZ Cormay wystrzelił o 30 proc. Na mknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 1,13 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Cormay, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • 12 spółek, które mogą zyskać na epidemii koronawirusa

  Nawet w najgorszych momentach na giełdzie znajdą się spółki, które mogą zarobić na kryzysie. Sytuacja z koronawirusem nie jest tu wyjątkiem. StockWatch.pl sprawdził, które spółki mogą przekuć epidemię i problemy azjatyckich producentów na swoją korzyść.

 • Krach na GPW, w tydzień akcje Aliora, CCC, PGE, Orlenu i Lotosu straciły po 20 proc. Końcówka lutego przechodzi do historii polskiej giełdy jako jeden z najgorszych okresów. W 5 dni WIG20 spadł aż o 15,3 proc. i zakończył "czarny tydzień" na poziomie najniższym od 2016 r.
 • To może być najgorszy tydzień w historii WIG20, Cormay kontynuuje wzrosty

  Powszechny strach przed epidemią koronawirusa wywołał na światowych rynkach masową ucieczkę od ryzyka. GPW nie jest wyjątkiem. Dodatkowo zbliżający się weekend nie zachęca łapania dołków.

 • Czarny czwartek Czwartek zapadnie w pamięci inwestorów na długo. Kolejne doniesienia oraz obawy związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa poza Chiny doprowadziły do kontynuacji silnej przeceny na całym świecie. W wypadku indeksu WIG20 odnotowano najgłębszy jednodniowy spadek od czerwca 2016 r., kiedy to rynki zareagowały panicznie na wyniki referendum w sprawie brexitu.
 • Kurs PZ Cormay wystrzelił po informacji o dystrybucji testów na obecność koronawirusa

  PZ CORMAY zgłosił w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych dwa odczynniki immunologiczne wykrywające obecność koronawirusa. Zgłoszenie umożliwi giełdowej spółce natychmiastowe rozpoczęcie dystrybucji testów w Polsce.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR