PZ Cormay przeprowadza testy na utratę wartości nakładów na prace rozwojowe

Omawiane walory:

Producent odczynników diagnostycznych rozpoczął testy na utratę wartości nakładów poniesionych na trwające prace rozwojowe.

Cormay

Fot. spółka

– PZ Cormay informuje, że w toku prac nad sporządzeniem rocznych sprawozdań finansowych, spółka, zgodnie z MSR 36, rozpoczęła w dniu 20 marca 2020 r. testy na utratę wartości nakładów poniesionych na trwające prace rozwojowe – czytamy w komunikacie.

Testy mają na celu dokonanie weryfikacji wartości w/w aktywów na potrzeby sprawozdań finansowych za rok 2019, tj. sprawozdania spółki i skonsolidowanego sprawozdania grupy kapitałowej spółki.

Na początku marca o Cormay’u zrobiło się głośno, po tym jak spółka zapowiedziała dystrybucję w Polsce testu na koronawirusa. Jej kurs w dwa dni wystrzelił z 0,98 zł do nawet 1,95 zł. Dynamiczny wzrost wykorzystali insiederzy. W kolejnych dniach akcje sprzedał Konrad Łapiński (przewodniczący rady nadzorczej), Tomasz Markowski, Paulina Markowska oraz TTL 1 Sp. z o.o. (podmiotu blisko związany z Konradem Łapińskim).

W piątek kurs akcji PZ Cormay wystrzelił o 30 proc. Na mknięciu sesji za jeden walor spółki płacono 1,13 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Cormay)

 • Duże zmiany w indeksach. Mercator zastąpi Alior Bank w WIG20

  Potwierdziły się spekulacje dotyczące zmian w składzie prestiżowego indeksu. Po sesji 19 marca Mercator Medical zastąpi Alior Bank w WIG20. Sporo zmian zaplanowano w indeksach małych i średnich spółek.

 • Szczepionka przeciwko giełdowym spadkom, w grze Polnord i KGHM

  Giełda w Warszawie kontynuuje wzrosty. Zatwierdzenie przez Wielką Brytanię szczepionki na Covid-19 i perspektywa uchwalenia pakietu pomocowego w USA podziałała na wyobraźnię inwestorów. W centrum uwagi znalazł się KGHM, który rośnie w ślad za drożejącą miedzią, a także spółki Polnord, CORMAY i TIM.

 • Zielono w Europie, JSW i Biomed w centrum uwagi

  Nadzieje na szybki powrót wzrostów na Wall Street poprawiają nastroje na globalnych rynkach akcji. Korzysta na tym również GPW, gdzie gwiazdą poniedziałkowej sesji zostało JSW.

 • sWIG80 i mWIG40 mocno w górę, nowe rekordy Dino i Biomedu

  Małe i średnie spółki kontynuują odreagowanie czwartkowego załamania. Pomogły lipcowe indeksy PMI i ...wzrost liczby zachorowań na Covid-19. Dużo bardziej wstrzemięźliwy jest WIG20, który przed południem zyskiwał 0,56 proc. Na tle innych blue chipów wyróżniały się tylko rekordowo drogie akcje Dino Polska.

 • KGHM błyszczy na tle blue chipów, sWIG80 najwyżej od 2018 r. W poniedziałek notowania KGHM-u i obu giełdowych Mennic idą w górę, w ślad za drożejącymi metalami szlachetnymi. Kolejny dzień w centrum uwagi znajduje się Mercator Medical, którego rynek wycenia już na ponad 4 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR