Raport: Ile zarabiają menedżerowie spółek z branży gier wideo?

Omawiane walory: , , , , ,

Branża gier wideo jest dziś szybko rozwijającą się gałęzią przemysłu rozrywkowego. Niewątpliwie sukcesy polskich wydawców sprawiają, że stopniowo staje się ona wizytówką polskiej gospodarki, a wydawcy osiągają coraz wyższe zyski. W niniejszym artykule przyjrzymy się jak wynagradzani są top menedżerowie spółek notowanych na GPW.

Spośród top menedżerów zarządzających spółkami z branży gier wideo 62 proc. otrzymało roczne wynagrodzenie w wysokości poniżej 500 tys. zł.

W 2017 r. mediana rocznych wynagrodzeń menedżerów spółek z branży gier video wyniosła 281,5 tys. zł. W porównaniu do firm z branży informatycznej była o 42 proc. niższa. Prezentowane dane pochodzą z raportu „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku”. W analizach uwzględniono roczne wynagrodzenia brutto menedżerów spółek notowanych na GPW, którzy przepracowali cały 2017 rok.

Mediana rocznych wynagrodzeń członków zarządów w spółkach z branży gier wideo i informatyki w 2017 roku. Źródło: Raport „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku”, Sedlak & Sedlak.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

W powyższej tabeli prezentujemy, jakie kwoty spółki przeznaczyły na łączny fundusz wynagrodzeń swoich top menedżerów. Najwięcej na wynagrodzenia członków zarządu – ponad 32 mln zł wydał CD Projekt, co stanowiło 6,9 proc. osiągniętych przychodów za rok 2017. Warto zwrócić uwagę, iż prawie 30 mln zł stanowiły wypłaty wynikające programu motywacyjnego spółki. W pozostałych firmach fundusz przeznaczony na pensje menedżerów był na poziomie poniżej 1,5 mln zł. Najmniej na pensje zarządu przeznaczyła spółka PlayWay – 170 tys. zł, co stanowiło 0,4 proc. jej rocznych przychodów ze sprzedaży.

Wysokość funduszu wynagrodzeń zarządów w spółkach z branży gier video w 2017 roku

Nazwa spółki Fundusz wynagrodzeń zarządu (mln zł) % udział funduszu wynagrodzeń zarządu w przychodach
CD Projekt 32,04 mln zł 6,9 proc.
Vivid Games 1,46 mln zł 8,3 proc.
CI Games 1,43 mln zł 1,4 proc.
11 bit studios 1,08 mln zł 5,5 proc.
Artifex Mundi 0,76 mln zł 3,7 proc.
PlayWay 0,17 mln zł 0,4 proc.

Źródło: Raport „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku”, Sedlak & Sedlak

Spośród top menedżerów zarządzających spółkami z branży gier wideo 62 proc. otrzymało roczne wynagrodzenie w wysokości poniżej 500 tys. zł. 19 proc. zarządzających otrzymało pensje wysokości od 1 mln zł do 5 mln zł. Natomiast 19 proc. zarobiło co najmniej 5 mln zł.

Rozkład rocznych wynagrodzeń menedżerów spółek z branży gier wideo w 2017 roku (n=16). Źródło: Raport „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku”, Sedlak & Sedlak

Źródło: wynagrodzenia.pl. Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, Artifex, CDPROJEKT, CIgames, playway, vivid, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR