Roszady w indeksach GPW. Getin Noble Bank i Open Finance na liście alertów

Giełda po sesji 28 grudnia 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów wykreśli akcje sześciu spółek. Z kolei od stycznia na czarną listę GPW trafią dwie kolejne spółki z grupy Leszka Czarneckiego.

Los Getinu podzieliły tym razem Getin Noble Bank i Open Finance. Obie spółki po sesji 28 grudnia stracą miejsca w indeksach i wylądują na liście alertów.

Spółki, które w ramach korekty nadzwyczajnej po sesji 28 grudnia 2018 r. zostaną wykreślone z list uczestników poszczególnych indeksów giełdowych. Źródło: GPW

– Korekta ta wynika z metodologii indeksów giełdowych, zgodnie z którą w wyżej wymienionych indeksach nie mogą uczestniczyć spółki zakwalifikowane do segmentów Lista Alertów i/lub Strefa Niższej Płynności. – informuje giełda.

Miejsce po Getin Noble Banku w indeksach mWIG40 i mWIG40TR zajmie Echo Inwestment, które obecnie jest sklasyfikowane w sWIG80. Lukę po kieleckim deweloperze wypełni Pekabex.

Zakwalifikowanie do listy alertów to nie tylko rysa na wizerunku, ale też wymierne utrudnienia dla akcjonariuszy. Od stycznia Getin Noble Bank i Open Finance trafią na podwójny fixing. To oznacza, że wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia (o godzinie 11:00 i o 15:00).

Zarząd Getin Noble Banku spodziewał się umieszczenia spółki na liście alertów. Dlatego już wczoraj ogłosił, że rozpoczyna przygotowania do procesu scalenia akcji banku, czyli zmniejszenia ogólnej liczby akcji banku z jednoczesnym podwyższeniem ich wartości nominalnej. Efektem tego zabiegu ma być kurs powyżej progu 0,50 zł i wykreślenie banku z segmentu listy alertów GPW.

Aż 45 spółek na liście alertów GPW


Źródło: GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, Getinoble, ginorossi, harper, OPENFIN, Pekabex, SYGNITY, txm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kolejna fala zwolnień w Getin Noble Banku

  Bank z grupy Leszka Czarneckiego sygnalizuje kolejną redukcję kadr. W tym półroczu zwolnienia mają objąć blisko 6 proc. wszystkich zatrudnionych w Getin Noble Banku.

 • Złota lista GPW, czyli 30 spółek na historycznych szczytach

  Tylko w tym roku notowania akcji 30 spółek wyznaczyły nowe historyczne szczyty. Jeśli ktoś zamierza szukać rynkowych mistrzów, to powinien zacząć od indeksu maluchów. To właśnie z tego segmentu pochodzi aż połowa rekordzistów.

 • KNF uchyliła zakaz wykonywania przez Getin Noble Bank prawa głosu z części akcji Idea Banku

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie uchyliła zakaz wykonywania przez Getin Noble Bank prawa głosu z akcji Idea Banku, stanowiących 3,74 proc. kapitału zakładowego Idea Banku, nabytych z naruszeniem przepisu art. 25 ust. 1 ustawy Prawo bankowe. Tym samym Komisja przychyliła się do wniosku Getin Noble Banku złożonego w związku z przekroczeniem przez spółkę progu 10 proc. bezpośredniego udziału w kapitale zakładowym Idea Banku.

 • Wing ogłosił wezwanie na Echo Investment

  Węgierska spółka działająca w sektorze nieruchomości ogłosiła wezwanie na 41,44 mln akcji ECHO Investment, uprawniających do wykonywania 10,04 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Oferowana cena to 4,65 zł za walor.

 • Getin Noble Bank ukarany za używanie niedozwolonych klauzul

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na Getin Noble Bank karę 13,5 mln zł za stosowanie niedozwolonych klauzul we wzorcach aneksów do umów kredytów hipotecznych indeksowanych do euro i franka szwajcarskiego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR