Roszady w indeksach GPW. Getin Noble Bank i Open Finance na liście alertów

Giełda po sesji 28 grudnia 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów wykreśli akcje sześciu spółek. Z kolei od stycznia na czarną listę GPW trafią dwie kolejne spółki z grupy Leszka Czarneckiego.

Los Getinu podzieliły tym razem Getin Noble Bank i Open Finance. Obie spółki po sesji 28 grudnia stracą miejsca w indeksach i wylądują na liście alertów.

Spółki, które w ramach korekty nadzwyczajnej po sesji 28 grudnia 2018 r. zostaną wykreślone z list uczestników poszczególnych indeksów giełdowych. Źródło: GPW

– Korekta ta wynika z metodologii indeksów giełdowych, zgodnie z którą w wyżej wymienionych indeksach nie mogą uczestniczyć spółki zakwalifikowane do segmentów Lista Alertów i/lub Strefa Niższej Płynności. – informuje giełda.

Miejsce po Getin Noble Banku w indeksach mWIG40 i mWIG40TR zajmie Echo Inwestment, które obecnie jest sklasyfikowane w sWIG80. Lukę po kieleckim deweloperze wypełni Pekabex.

Zakwalifikowanie do listy alertów to nie tylko rysa na wizerunku, ale też wymierne utrudnienia dla akcjonariuszy. Od stycznia Getin Noble Bank i Open Finance trafią na podwójny fixing. To oznacza, że wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia (o godzinie 11:00 i o 15:00).

Zarząd Getin Noble Banku spodziewał się umieszczenia spółki na liście alertów. Dlatego już wczoraj ogłosił, że rozpoczyna przygotowania do procesu scalenia akcji banku, czyli zmniejszenia ogólnej liczby akcji banku z jednoczesnym podwyższeniem ich wartości nominalnej. Efektem tego zabiegu ma być kurs powyżej progu 0,50 zł i wykreślenie banku z segmentu listy alertów GPW.

Aż 45 spółek na liście alertów GPW


Źródło: GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT echo, Getinoble, ginorossi, harper, OPENFIN, Pekabex, SYGNITY, txm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Moody’s podtrzymał ratingi Getin Noble Banku

  Moody's Investors Service utrzymał wszystkie dotychczasowe oceny ratingowe Getin Noble Bank na niezmienionym poziomie. Agencja poinformowała również o zmianie perspektywy długookresowego ratingu depozytów (LT Bank Deposits) na negatywną. Dotychczas przedmiotowa ocena była umieszczona na liście obserwacyjnej ze wskazaniem negatywnym.

 • Jest nowe porozumienie ws. brexitu, w grze Klabater i Echo Investment

  Nowe porozumienie ws. brexsitu nieco ożywiło handel na europejskich giełdach i w drugiej połowie dnia może przynieść większe wzrosty również w Warszawie. Pierwsza połowa sesji upłynęła pod znakiem drożejących banków i taniejących koncernów energetycznych. W centrum uwagi było też JSW, Ergis, ECHO Investment i Klabater.

 • Echo Investment będzie miało nowego większościowego akcjonariusza

  ECHO Partners B.V. zawarło wstępną umowę sprzedaży na rzecz węgierskiego dewelopera wszystkich udziałów w Lisala sp. z o.o., która jest właścicielem większościowego pakietu akcji ECHO Investment.

 • EuroRating utrzymał negatywną perspektywę ratingu Getin Noble Banku

  Agencja po wyroku TSUE utrzymała dotychczasową ocenę na poziomie B-, ale ostrzegła, że jesli ruszy lawina pozwów, rating Getin Noble Banku zostanie obniżony.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR