Roszady w indeksach GPW. Getin Noble Bank i Open Finance na liście alertów

Giełda po sesji 28 grudnia 2018 r. z list uczestników poszczególnych indeksów wykreśli akcje sześciu spółek. Z kolei od stycznia na czarną listę GPW trafią dwie kolejne spółki z grupy Leszka Czarneckiego.

Los Getinu podzieliły tym razem Getin Noble Bank i Open Finance. Obie spółki po sesji 28 grudnia stracą miejsca w indeksach i wylądują na liście alertów.

Spółki, które w ramach korekty nadzwyczajnej po sesji 28 grudnia 2018 r. zostaną wykreślone z list uczestników poszczególnych indeksów giełdowych. Źródło: GPW

– Korekta ta wynika z metodologii indeksów giełdowych, zgodnie z którą w wyżej wymienionych indeksach nie mogą uczestniczyć spółki zakwalifikowane do segmentów Lista Alertów i/lub Strefa Niższej Płynności. – informuje giełda.

Miejsce po Getin Noble Banku w indeksach mWIG40 i mWIG40TR zajmie Echo Inwestment, które obecnie jest sklasyfikowane w sWIG80. Lukę po kieleckim deweloperze wypełni Pekabex.

Zakwalifikowanie do listy alertów to nie tylko rysa na wizerunku, ale też wymierne utrudnienia dla akcjonariuszy. Od stycznia Getin Noble Bank i Open Finance trafią na podwójny fixing. To oznacza, że wyznaczanie kursu akcji oraz zawieranie transakcji będzie odbywało się tylko dwa razy w ciągu dnia (o godzinie 11:00 i o 15:00).

Zarząd Getin Noble Banku spodziewał się umieszczenia spółki na liście alertów. Dlatego już wczoraj ogłosił, że rozpoczyna przygotowania do procesu scalenia akcji banku, czyli zmniejszenia ogólnej liczby akcji banku z jednoczesnym podwyższeniem ich wartości nominalnej. Efektem tego zabiegu ma być kurs powyżej progu 0,50 zł i wykreślenie banku z segmentu listy alertów GPW.

Aż 45 spółek na liście alertów GPW


Źródło: GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o echo, Getinoble, ginorossi, harper, OPENFIN, Pekabex, SYGNITY, txm)

 • Główny akcjonariusz Echo chce wyższej dywidendy

  Lisala, akcjonariusz ECHO Investment, proponuje by zwyczajne walne zgromadzenie spółki, zwołane na 28 czerwca, zdecydowało o przeznaczeniu na dywidendę całego zysku netto za 2020 r. (57,82 mln zł) powiększonego o kwotę 45,35 mln zł (razem 103,17 mln zł czyli 0,25 zł na akcję), wynika z projektu złożonego przez akcjonariusza. Rekomendacja zarządu i pierwotne projekty zakładały 0,20 zł dywidendy na akcję.

 • 10 faworytów BM BNP Paribas BP na czerwiec

  Warszawska GPW idzie jak burza, a główne indeksy śrubują wieloletnie rekordy. Zdaniem ekspertów z BM BNP Paribas BP, w czerwcu dobra passa powinna się utrzymać. W gronie faworytów wymieniają 10 spółek z kilku gorących ostatnio branż.

 • Zmiany w indeksach. Asbis i Mabion awansują do mWIG40 Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, w czerwcu nastąpią zmiany w składzie indeksów małych i średnich spółek. WIG20 pozostaje bez zmian, co oznacza, że wyceniane na 25 mld zł Pepco Group mimo wysokiej kapitalizacji musi poczekać.
 • Trigon DM: W grudniu Pepco wejdzie do indeksu mWIG40, na awans do WIG20 nie ma szans

  Na początku czerwca GPW przedstawi listę zmian na najbliższą rewizję warszawskich indeksów. Zdaniem analityków Trigon DM, skład indeksu WIG20 pozostanie bez zmian. Kilka roszad spodziewanych jest w segmentach małych i średnich spółek.

 • KGHM i LPP dołują WIG20, ale jeszcze nie wszystko stracone

  Warszawska giełda żyje swoim życiem, zupełnie ignorując opublikowane rano polskie dane o PKB i inflacji. To co absorbuje obecnie uwagę inwestorów to nastroje na rynkach globalnych i wyniki spółek za I kwartał 2021 roku.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR