Sfinks Polska złamał warunek umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska

Omawiane walory: ,

Sfinks Polska nie zrealizował zobowiązania wynikającego z aneksu do umowy kredytowej z Bankiem Ochrony Środowiska (BOŚ) z 8 października 2018 r. dotyczącego podwyższenia kapitału własnego Sfinksa w drodze emisji akcji o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł w ustalonym terminie tj. do 31 grudnia 2018 r.

Fot. materiały prasowe Sfinks

Nie zrealizowanie tego zobowiązania poskutkuje podwyższeniem marży banku o 2 pkt. proc. lub do wypowiedzenia umowy kredytowej. BOŚ może również skorzystać z zabezpieczenia kredytu w postaci zobowiązania Sfinksa do emisji obligacji zamiennych na akcje. Natomiast jeżeli Sfinks wykona zobowiązanie do podwyższenia kapitałów własnych po terminie, ale przed skorzystaniem przez bank z uprawnień opisanych powyżej, uprawnienia banku wygasają.

Na początku października 2018 r. Sfinks Polska podpisał nowy aneks do umowy z BOŚ, wydłużający termin uregulowania kredytu inwestycyjnego do 31 sierpnia 2028 r. Jednocześnie na bazie aneksu uzgodniono, że Sfinks do końca 2018 r. ma podwyższyć kapitał zakładowy o kwotę nie niższą niż 5,5 mln zł.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sfinks Polska to operator sieci restauracji pod szyldem Sphinx. Spółka jest notowana na GPW od 2006 r. W środę rano nie zawarto jeszcze transakcji na akcjach spółki. Ostatnia pochodzi z 28 grudnia po kursie 0,81 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bos, sfinks, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR