Spółka z NewConnect porzuca blockchain i wchodzi w biznes gier wideo

Omawiane walory:

Synerga.fund zmienia strategię niczym trzcina na wietrze. Dziś spółka ogłosiła, że wycofuje się z planu rozwijania technologii blockchain i wchodzi w biznes gier wideo.

Fot. Pexels

Załamanie na rynku kryptowalutowym skutecznie gasi zapał spółek z warszawskiej giełdy do technologii blockchain. Najnowszy przykład to notowany na NewConnect Synerga.fund. W marcu ubiegłego roku spółka ogłosiła, że chce skoncentrować się na innowacyjnej technologii. Jedną z pierwszych inwestycji spółki miało być stworzenie modelu algorytmu DPM (Decentralized Process Management), czyli systemu opartego o technologię blockchain umożliwiającego zarządzanie procesami w sposób zdecentralizowany i automatyczny za pomocą smart kontraktów. Jednak zanim na dobre Synerga.fund zabrała się za temat, znów zmieniła strategię. Oficjalnym powodem jest „brak satysfakcjonujących wyników finansowych”. Obecnie zarząd większy potencjał widzi w inwestowaniu w podmioty zajmujące się produkcją gier komputerowych.

– Emitent podjął decyzję o zmianie przedmiotu działalności na inwestowanie w spółki z branży gier komputerowych, ponieważ dostrzega wysoki potencjał rozwoju tego sektora oraz będzie mógł wykorzystać kompetencje i know-how głównych akcjonariuszy spółki, którzy posiadają duże doświadczenie w tej branży. Przeprowadzili oni z sukcesem połączenie notowanej na rynku akcji GPW NewConnect spółki Laser-Med SA (obecnie One More Level SA) ze spółką One More Level SA, która zajmuje się produkcją gier komputerowych na PS4, Xbox One oraz na PC – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Synerga.fund zamierza poszukiwać firm z branży gier komputerowych, które rozwijają produkcje z dużym potencjałem sprzedażowym. Firma zaoferuje swoim partnerom biznesowym pomoc w pozyskiwaniu przez nie środków finansowych na dalszy rozwój i realizowanie kolejnych produkcji.

– Chcemy rozwijać się w obszarze inwestycji w produkcję gier komputerowych, bowiem ten sektor notuje bardzo dynamiczny wzrost. Posiadamy niezbędne zasoby, które powinny pozwolić nam odnieść sukces w tej branży. Mamy nadzieję, że po wielu zmianach profilu działalności spółka obierze finalnie właściwy kierunek i będzie mogła budować wartość z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy, co stawiamy sobie za fundamentalny cel – podkreślił prezes Tomasz Wykurz.

Początki funkcjonowania Synerga.fund sięgają 2010 r., kiedy to działalność spółki skupiona była głównie wokół tenisa ziemnego. Jako MW Tenis firma prowadziła szkoły tenisowe, zajmowała się wynajmem kortów oraz prowadzeniem sparingów i zajęć indywidualnych. W czerwcu 2011 r. spółka zadebiutowała na NewConnect. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest notowana na NewConnect JR Holding SA, która wraz z Januarym Ciszewskim posiada łącznie akcje stanowiące ponad 16,94 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SYNERGA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR