Sprawa domniemanego nabycia akcji Bumechu przez China Coal trafiła do prokuratury

Omawiane walory:

Bumech złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstw w związku z przekazaniem spółce informacji o nabyciu akcji spółki przez China Coal Energy.

– W nawiązaniu do raportów bieżących nr 32/2017 z 22 marca 2017 roku oraz 34/2017 z 24 marca 2017 roku, Bumech informuje, iż dnia 6 kwietnia 2017 roku spółka złożyła do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez nieustalonych sprawców w związku z przekazaniem spółce w dniu 22 marca 2017 r. informacji o nabyciu akcji spółki przez China Coal Energy Company Limited, gdyż powstało podejrzenie, że informacja ta może być informacją nieprawdziwą – czytamy w komunikacie.

Spółka poinformowała również o powyższym Komisję Nadzoru Finansowego (KNF), przedkładając do jej wiadomości treść zawiadomienia. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Bumechu

Pod koniec marca KNF poinformowała, że prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie domniemanego zawiadomienia China Coal o nabyciu akcji Bumechu.

24 marca Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) zawiesiła obrót akcjami Bumechu od 24 marca do końca dnia 24 kwietnia br. na wniosek KNF.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Bumech, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Pozytywne nastroje na GPW, inwestorzy czekają na Fed

  Ostatnia przed posiedzeniem Fed i Bożym Ciałem sesja na GPW upływa pod znakiem lekkich spadków. Nastroje wciąż jednak pozostają optymistyczne. Pytanie tylko, czy piątek nie przyniesie negatywnej weryfikacji wczorajszego optymizmu?

 • Draghi dał impuls do wzrostów na GPW, CD Projekt zawraca z okolic 200 zł

  Jedna sugestia cięcia stóp procentowych przez ECB, jaka popłynęła z ust Mario Draghiego wystarczyła, żeby poranne spadki na giełdach zamieniły się we wzrosty. Niepewność co do wyników posiedzenia Fed jednak stanowi poważną przeszkodę w drodze do silnych zwyżek. Na GPW w centrum uwagi m.in. CD Projekt i Elektrobudowa.

 • Niepokojące zachowanie GPW, akcje Lotosu najtańsze od 4 miesięcy

  Niewiele już zostało z siły warszawskiej giełdy, jaką prezentowała w pierwszych dniach kwietnia. Dziś na rynku dominuje przede wszystkim ostrożność. W grze jest m.in. Lotos, Bogdanka i Oponeo.pl.

 • Szybka korekta po wejściu na szczyt, w grze Ursus i Auto Partner

  Ostatnie sesje tak mocno rozgrzały emocje na GPW, że najmniejsze cofnięcie rynku inwestorzy natychmiast wykorzystują do kupna akcji. Po słabszym starcie notowań, w południe indeksy WIG i WIG20 wyszły ponad kreskę. Niestety "zielone zamknięcie", pomimo dobrego zachowania banków, nie jest jeszcze przesądzone. Na szerokim rynku wyróżnia się Ursus i Auto Partner.

 • Sąd zatwierdził układ Bumechu

  Sąd Rejonowy w Katowicach wydał postanowienie zatwierdzające układ przyjęty przez wierzycieli BUMECHu w restrukturyzacji.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR