Starward Industries tworzy grę na podstawie powieści Stanisława Lema

Omawiane walory:

Do grona giełdowych producentów gier wideo chce dołączyć Starward Industries. Studio pracuje nad grą bazującą na jednej z najpopularniejszych książek Stanisława Lema.

Współzałożyciele Starward Industries: Marek Markuszewski (po lewej) oraz Kamil Klinowski (po prawej).

Starward Industries jest w trakcie produkcji gry fabularnej opartej na jednej z najbardziej znanych i świetnie sprzedających się powieści autorstwa Stanisława Lema.

– Nasza gra to adaptacja najpopularniejszej powieści Stanisława Lema. Gra retro-futurystyczna w stylistyce Atompunk. Mamy licencję na konkretną książkę pozyskaną od spadkobierców twórczości Lema. Umowa zapewnia im udział w przychodach z gry – powiedział na spotkaniu prasowym Marek Markuszewski, prezes studia.

Gra opowiada o losach astronautów, którzy podczas misji badawczej natrafiają na nieoczekiwane zagrożenie. Poza wciągającym śledztwem, które przeradza się w walkę o przetrwanie, fabuła gry porusza również problemy całego gatunku ludzkiego i jego miejsca we wszechświecie.

– Lem to jedna z największych marek w polskiej literaturze. Jego rozpoznawalność, zasięg w sieci jest większy niż Sapkowskiego – dodaje Marek Markuszewski.

Podobieństwo pierwszych grafik do jednej z okładek wskazuje na Niezwyciężonego

Świat gry przedstawiony jest w oprawie retro-futurystycznej, nawiązującej do lat ‘50 i ‘60 ubiegłego wieku, co znajduje odbicie m.in. w kształtach, kolorach, dialogach, tle politycznym (zimna wojna), motywacji bohaterów i innych elementach budujących atmosferę gry.

Gra skierowana jest na komputery osobiste oraz konsole obecnej i nowej generacji. Studio planuje jednoczesną premierę na wiodących platformach sprzętowych.

Studio co prawda nie ujawniło, o jaką konkretnie powieść chodzi, ale już pierwsza grafika promocyjna jest cenną wskazówką. Nawiązuje ona do jednej z okładek „Niezwyciężonego”.

Gra jest po dwóch kamieniach milowych. Prezes spółki dodał, że szacuje budżet gry „na dużych kilka milionów złotych”.

– Nad grą pracuje obecnie 10-osobowy zespół. Mamy już grywalną wersję. Dużo zrobiliśmy, ale dużo jest do zrobienia – dodał prezes.

Dodał, że pierwsze materiały z gry mają pojawić się pod koniec roku.

Władze firmy realizują plan przekształcenia spółki w publiczną oraz dążą do debiutu giełdowego. Chcą przy tym osiągnąć wysoki stopień przejrzystości oraz przyjazności dla inwestorów indywidualnych.

– Planujemy debiut na NewConnect. Odnośnie dokładnego terminu premiery będziemy go konsultować z DM. Dużo zależy od tego, ile będą trwały procedury – powiedział prezes.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. Senior Producer w CD Projekt RED oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy.

W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

Studio formalnie założone zostało we wrześniu 2018 roku, jego siedziba znajduje się na krakowskim Zabłociu. Było to poprzedzone 17-miesięcznym okresem przygotowań, podczas którego wizja spółki rozwijała się wielowątkowo. Przede wszystkim rozwijano koncept ambitnej gry Premium Indie, prowadzono analizę konkurencyjnych tytułów oraz kształtowano pozycjonowanie tytułu na rynku. Kolejnym procesem było zbudowanie trzonu zespołu produkcyjnego. Ważnym elementem było także opracowanie modelu długoterminowego finansowania studia oraz zabudżetowanie jego pierwszej produkcji. Studio w ramach pierwotnych rund finansowania pozyskało 2,75 mln zł od kilkunastu inwestorów i ma zabezpieczone dalsze finansowanie. Inwestorzy poza dostarczeniem kapitału wnieśli do projektu doświadczenie rynkowe i wiedzę biznesową.

Fot. materiały prasowe

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Starward, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR