Syndyk DSS gasi działalność i wypowiada kontrakty drogowe

Omawiane walory: ,

Syndyk DSS wypowiedział kontrakty i wycofuje upadające przedsiębiorstwo z placu budowy autostrady A2. Jest już pewne, że spółka nie wybuduje feralnego odcinka kluczowej polskiej arterii komunikacyjnej. Kroki podejmowane przez syndyka nie pozostają bez echa. Hydrobudowa Polska zapowiedziała, że będzie dochodzić kar za nie wywiązanie się z umów.

We wtorek pojawiła się informacja, że syndyk DSS złożył oświadczenie o odstąpieniu od czterech umów bezpośrednio lub pośrednio dotyczących budowy autostrad. W środę pojawiło się potwierdzenie najpierw ze strony PBG, a następnie Hydrobudowy, że otrzymały pismo o całkowitym odstąpieniu od umowy zawartej przed rokiem (25 maja 2011 r.) na budowę autostrady A-4 Tarnów-Rzeszów na odcinku od węzła Krzyż do węzła Dębica Pustynia. >> Komunikat spółki tutaj.

Liderem konsorcjum jest Hydrobudowa, a DSS występował w roli podwykonawcy. Zakres robót objętych wypowiedzianą umową obejmował wykonanie podbudowy z kruszywa oraz nawierzchni bitumicznych. Wstępna wartość kontraktu, jaka pojawiła się w treści porozumienia to 226 mln zł. Konsorcjum będzie musiało wykonać wspomniane prace własnymi siłami lub zlecić je innej firmie, dlatego lider zamierza dochodzić należności z tytułu kary umownej od DSS.

>> Zmartwień przybywa w błyskawicznym tempie. >> Hydrobudowa ma kolejny wniosek o upadłość i problem z DSS.

– Skutki finansowe związane z odstąpieniem przez syndyka masy upadłości spółki Dolnośląskie Surowce Skalne od umowy zawartej z emitentem będą obejmowały konieczność dokonania wzajemnych rozliczeń stron, z uwzględnieniem przepisów ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze. Emitent posiada również wobec podwykonawcy roszczenia z tytułu nienależytego wykonywania przez podwykonawcę zawartej umowy, a w szczególności roszczenie z tytułu naliczonych kar umownych w kwocie około 17,5 mln zł, których będzie w obecnej sytuacji dochodził od upadłego. – czytamy w komunikacie.

Druga rozwiązana umowa była zawarta z Polimeksem-Mostostal i również zakładała wykonanie robót w charakterze podwykonawcy. Kolejna dotyczyła wykonania nawierzchni na obwodnicy wokół Żyrardowa. W tym wypadku na placu budowy DSS pozostawił BOGL a KRYSL i spółkę POL-DRÓG. Ostatni kontrakt obejmował prace na pechowym odcinku autostrady A2 od Strykowa do Konotopy.

>> O sytuacji w DSS informujemy na bieżąco. >> Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz tutaj.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT dss, hbpolska, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Giełda zawiesiła notowania akcji sześciu spółek z głównego parkietu

  Na żądanie Komisji Nadzoru Finansowego zarząd Giełdy za brak raportów rocznych zawiesił obrót akcjami sześciu emitentów. Ukarane spółki od dłuższego czasu znane były z problemów finansowych oraz "groszowego" kursu akcji.

 • Przecena ropy dołuje giełdy, pod kreską KGHM i PGNiG

  Po dziewięciu kolejnych dniach wzrostów inwestorzy na europejskich giełdach zaczynają realizować zyski. Sygnał do zwrotu na rynku dała OPEC, której decyzja o utrzymaniu poziomów wydobycia uderza w notowania spółek naftowych.

 • Decyzja OPEC w centrum uwagi inwestorów, rośnie Kernel i DSS

  Choć podczas czwartkowej sesji można spodziewać się dalszego spadku aktywności inwestorów, to wcale nie musi być ona nieciekawa. Przy mniejszym zaangażowaniu dużego kapitału, można się spodziewać sporej zmienności indeksów. Szczególnie WIG20 będącego instrumentem bazowym dla kontraktów terminowych.

 • Kurs akcji DSS na deskach po niespodziewanym ciosie od banku

  BZ WBK sprawił wierzycielom spółki zależnej DSS niemiłą niespodziankę. W ostatniej chwili bank wycofał się z głosowania za układem. Rafał Abratański, prezes zarządu KKSM komentuje, że był to starannie wyreżyserowany spektakl mający doprowadzić KKSM do likwidacji.

 • Ugoda z Chińczykami okazją do odreagowania na kursie akcji DSS

  Budowlana spółka jest dziś liderem wzrostów na warszawskim parkiecie. DSS dogadał się z Covec w kwestii roszeń, wynikających z umów na budowę autostrady A2. W efekcie kurs akcji dostawcy kruszyw zyskuje nawet 35 proc.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR