SPÓŁKA: hbpolska

 • Dobre wiadomości z grupy PBG pobudziły kurs do skoku Omawiane walory: , ,

  Spółka zależna PBG zawarła porozumienie z bankiem ING w sprawie restrukturyzacji długu, co może pozwolić jej uniknąć upadłości. Kwoty są nieduże, ale równolegle spółka dominująca ma szansę dostać zastrzyk gotówki z tytułu zaliczki na realizację projektu dla EDF Polska.

 • Jest decyzja o likwidacji spółki Hydrobudowa Polska Omawiane walory: ,

  Niestety sprawdził się czarny scenariusz. Sąd zdecydował o upadłości obejmującej likwidację majątku spółki budowlanej. Kurs Hydrobudowy wykrwawia się do końca i na piątkowej sesji jedna akcja spadła już na 2 gr.

 • Na giełdach lekka realizacja zysków, w grze m.in. TVN i PBG Omawiane walory: , , , ,

  Początek tygodnia przyniósł schłodzenie emocji po czwartkowym posiedzeniu EBC. W tym tygodniu inwestorów czeka kolejna dawka bardzo istotnych informacji i zachowanie rynku wskazuje na to, że rynki chcą zaczekać na wyrysowanie się pełnego obrazu sytuacji makro.

 • Hydrobudowa Polska kapituluje, jest wniosek o likwidację spółki Omawiane walory: ,

  W poniedziałek po południu pojawiła się informacja, że zarząd budowlanej spółki chce zamiany upadłości układowej na likwidacyjną. Na wieść o tym zdruzgotany kurs tąpnął jeszcze bardziej. Oberwało się także PBG, której bank zaczął sprzedawać zastawione akcje Hydrobudowy.

 • Rozsypka w budowlance, nieliczni ujdą z życiem Omawiane walory: , , , , , , , ,

  Wyniki finansowe przedstawicieli sektora budowlanego to lodowaty podmuch na koniec lata. Zdołowane kursy poddały się kolejnej przecenie, ale w cieniu upadających gigantów dobrze sobie radzą pojedyncze niewielkie firmy. Zobacz jak widzą eksperci przyszłość dużych spółek i jakie ciekawe maluchy dostrzegają w branży.

 • Gigantyczna strata grzebie kurs PBG głęboko pod ziemią Omawiane walory: ,

  Budowlana grupa okazała się niechlubnym rekordzistą minionego kwartału, a wszystko za sprawą strat przekraczających 1,6 mld zł. Alarmujący jest także pokaźny spadek przychodów oraz ujemne kapitały własne. Rynek zareagował na fatalny raport aż kilkunastoprocentową przeceną.

 • Po lunchu giełda ruszyła w górę, w grze Pekao i Hydrobudowa Omawiane walory: , , ,

  Brak działań FED i EBC wywołał dynamiczną przecenę, ale jej skala jest nieadekwatna do wielkości wzrostów od zapowiedzi interwencji Mario Draghi’ego tydzień temu. Dzisiaj indeksy w Europie rosną dość znacznie, a polski WIG20 nie daje się ponieść emocjom i podobnie jak wczoraj reaguje apatycznie na zmianę nastrojów.

 • PBG i Hydrobudowa spadają z obawy o skutki likwidacji Aprivii Omawiane walory: ,

  Spółka Aprivia odpowiedzialna za segment drogowy w budowlanej grupie PBG zmodyfikowała wniosek o upadłość i chce likwidacji. W reakcji na tę informację mocno tracą kursy PBG i Hydrobudowy.

 • Szykuje się wielka sądowa batalia między PBG a Skarbem Państwa Omawiane walory: ,

  Każdy kolejny tydzień przynosi nowe sensacyjne informacje w sprawie budowlanej grupy, która walczy o przetrwanie. Tym razem języczkiem u wagi jest sprawa budowy autostrady A4. Grupa PBG domaga się zwiększenia swojego wynagrodzenia o 270 mln zł.

 • Raport ze zrujnowanego miasta: wyniki kwartalne 7 spółek budowlanych Omawiane walory: , , , , , ,

  Akcje budowlanki znów rozgrzewają się w rękach spekulantów. Rekordowe przeceny i zapowiedzi pomocy państwowej działają na wyobraźnię, ale o prawdziwe fundamenty trudno. Eksperci ostrzegają, że cały czas to sektor podwyższonego ryzyka, a wyniki za II kwartał jego przedstawicieli będą słabe. StockWatch.pl ustalił, że piętą achillesową raportów pozostanie mizerna rentowność oraz ujemne przepływy pieniężne.

 • Jerzy Wiśniewski: Dajcie żyć, a wszystko odrobię Omawiane walory: ,

  W niecałą dekadę wielkopolski biznesmen stworzył jedną z największych firm budowlanych w kraju, wszedł na listę 100 najbogatszych Polaków. Przez kilka najbliższych lat – w najlepszym scenariuszu – będzie pracował na spłatę zobowiązań wobec wierzycieli.

 • Nacjonalizacja bankrutów podzieliła inwestorów indywidualnych Omawiane walory: ,

  Po zapowiedziach wicepremiera o możliwości udzielenia pomocy upadającym spółkom budowlanym, na forum StockWatch.pl rozgorzała dyskusja na temat słuszności i skutków tak daleko idącej interwencji ze strony Państwa. Skupieni na portalu inwestorzy (blisko 40 tys. zarejestrowanych użytkowników) podzielili się na dwa obozy.

 • Giełda bryluje wzrostami, WIG20 złamał istotny opór techniczny Omawiane walory: , , ,

  Inwestorzy od początku tygodnia czekali na nadejście czwartku. Po południu decyzje w sprawie stóp procentowych podejmą Europejski Bank Centralny i Bank Anglii. Rynek oczekuje, że uruchomione zostana działania stymulujące gospodarki. Na tle spokojnych giełd europejskich wyróżnia się polski WIG20, który nie czekał na impuls ze strony banków i poszedł w górę, przechodząc ważny poziom.

 • Zapowiedzi pomocy rządowej szarpnęły kursami budowlanej trójki Omawiane walory: , ,

  Wicepremier Waldemar Pawlak dał sygnał, że państwo rozważa przejęcie upadających spółek budowlanych. W reakcji na te deklaracje, inwestorzy rzucili się do kupowania akcji PBG i Hydrobudowy, a ich kursy raz za razem wisiały na kolejnych widłach. TKO dla PBG wskazywał przez zamknięciem nawet +36 proc.

 • 4 budowlane kolosy na glinianych nogach Omawiane walory: , , ,

  Nie ma szans na odbicie w gwałtownie przecenionych spółkach budowlanych. Mimo iż pozornie ich wskaźniki fundamentalne są atrakcyjne, lepiej poczekać z werdyktem na raporty półroczne. Od strony technicznej sytuacja jest opłakana. StockWatch.pl sprawdził, jakie są krótkoterminowe perspektywy kursów Polimeksu, Budimeksu, PBG i Hydrobudowy Polska - najbardziej parzących ręce spółek budowlanych na GPW.

 • 6 budowlanych spółek dla odważnych Omawiane walory: , , , , ,

  Po długotrwałych spadkach budowlanka stała się poligonem dla kapitału spekulacyjnego. Nie ma mowy o fundamentach, za to spektakularne przeceny mieszają się z odbiciami, przyciągając graczy żądnych ryzyka. StockWatch.pl sprawdził, jak eksperci od analizy technicznej widzą grę na walorach najgorętszych spółek budowlanych.

 • Kurs PBG słabo reaguje na ogłoszenie upadłości układowej Omawiane walory: ,

  Od kilku sesji rynek obstawiał, że budowlana spółka dostanie od sądu - podobnie jak Hydrobudowa - upadłość z ochroną przed wierzycielami. W środę stało się to faktem, ale dodało już niewielkiego animuszu notowaniom PBG. Euforia była chwilowa, a kurs szybko powrócił do wyceny sprzed informacji.

 • Giełda walczy o kontynuację wzrostów, w grze m.in. KGHM i PBG Omawiane walory: , , ,

  Polskie blue chipy wyróżniały się na ostatnich sesjach siłą na tle europejskich parkietów, jednak w środę widać pierwsze oznaki zwątpienia. Niestety, tempa narzuconego przez blue chipy nie wytrzymują małe i średnie spółki.

 • Rynek gra pod układ w PBG, a instytucje żądają wykupu obligacji Omawiane walory: ,

  Spekulacyjna gra na akcjach PBG oraz Hydrobudowy trwa w najlepsze. Wzrostom nie szkodzi nawet wtorkowa seria alarmujących komunikatów dotyczących wypowiedzenia umów kredytowych przez banki oraz żądań obligatariuszy.

 • W Warszawie euforia, mimo marazmu za granicą Omawiane walory: , , ,

  Ponownie zadziałała zasada kupuj plotki i sprzedawaj fakty. Na poniedziałkowej sesji europejskie rynki opanowała mała euforia po przyznaniu pomocy dla Hiszpanii, ale w miarę upływu czasu pozytywne nastroje słabły. Rynek zaczął dyskontować wątpliwości co do formy wsparcia oraz jego skutków. Mimo to WIG20 wyróżnia się we wtorek po południu siłą i rośnie o ok. 1,5 proc.

 • Atak popytu na akcje Hydrobudowy po ogłoszeniu upadłości układowej Omawiane walory: ,

  Kolejny raz potwierdził się schemat gry na bankrutach. Jeszcze tydzień temu inwestorzy masowo wyprzedawali akcje budowlanych spółek, które złożyły wnioski o upadłość. Teraz te same spółki ponownie stają się obiektem potężnych zakupów. Upadłość w wariancie układowym wywołała euforię na kursach Hydrobudowy i PBG.

 • Banki odwracają się od upadających spółek z grupy PBG Omawiane walory: ,

  Budowlana grupa poinformowała, że cztery banki zdecydowały się na zablokowanie linii kredytowych. W każdym z wypadków powód jest ten sam: wniosek o upadłość układową. Nasila się również spór z Narodowym Centrum Sportu - strony mają przeciwne zdania na temat terminowego regulowania płatności. Tymczasem inwestorzy nie czekając na wyjaśnienia nadal wyprzedają akcje.

 • Spółki z grupy PBG pod ciężkim ostrzałem, znów duże spadki Omawiane walory: ,

  Ten tydzień przejdzie do historii jako czarny moment sektora budowlanego w Polsce. Falę złych informacji można porównać do niszczycielskiego tsunami. Komunikatów o kolejnych roszczeniach ciągle przybywa, a kurs PBG i HBP ponownie spada pod naporem podaży.

 • Giełdy oddychają nadzieją na odsiecz, w grze znów PBG i HBP Omawiane walory: , ,

  W środę rynki wyczekują na ruchy banków centralnych EBC i FED, a na giełdach dominuje kolor zielony. Polskie indeksy korzystają na poprawie sentymentu i liżą rany po wtorkowej silnej przecenie. O utrzymanie się nad kreską walczą także budowlane spółki PBG i Hydrobudowa.

 • Raport: upadło już blisko 30 giełdowych spółek, ponad 100 zagrożonych Omawiane walory: ,

  Rating Altmana nadawany przez StockWatch.pl po raz kolejny sprawdził się jako wskaźnik sygnalizujący z wyprzedzeniem problemy finansowe przedsiębiorstw. W zdecydowanej większości przeanalizowanych przez nas upadłości z ostatnich 4 lat zadziałał prawidłowo, ostrzegając inwestorów ze sporym wyprzedzeniem.

 • Budowlanka w gruzach i nie ma czego zbierać Omawiane walory: , , , , ,

  Okazja stulecia czy zasadzka na łapaczy spadających noży? To dopiero początek spadków, bo kolejnym spółkom grozi efekt domina. StockWatch.pl sprawdził czy rekordowo niskie wskaźniki fundamentalne w sektorze budowlanym są przesłanką do zakupów, chociażby spekulacyjnych.

 • Giełda zarywa się pod ciężarem upadłości, w grze PBG, Synthos i Polimex Omawiane walory: , , ,

  Po zielonym otwarciu polskie blue chipy ruszyły na południe. Słabo radzą sobie również małe i średnie spółki, które od początku sesji schodzą coraz niżej. Informacją dnia na poniedziałkowej sesji było złożenie wniosku o upadłość układową PBG i Hydrobudowy Polskiej. Zawieszenie handlu ograniczyło skalę przeceny, ale we wtorek uwolnione kursy urwały dno.

 • Sądny dzień dla PBG i Hydrobudowy – kursy pikują nawet po 50 proc. Omawiane walory: ,

  Czarny dzień dla akcjonariuszy budowlanych spółek, które w poniedziałek poinformowały o złożeniu przez zarządy wniosków o ogłoszenie upadłości układowej. Mocnej przecenie papierów PBG i Hydrobudowy Polska towarzyszą kolejne niepokojące informacje płynące z tej grupy. Narodowe Centrum Sportu domaga się trzystu milionów złotych tytułem kary za nieterminowe wykonanie prac.

 • Zarządy spółek PBG, Hydrobudowa Polska i Aprivia wnioskują o upadłość Omawiane walory: ,

  Czarne scenariusze dla budowlanych spółek stały się rzeczywistością -  w piątek jednocześnie zostały złożone wnioski o upadłość układową trzech spółek z grupy PBG. Reakcja rynku jest paniczna. Kursy szybko znalazły się na dolnych widłach, TKO Hydrobudowy straszył nawet 89-proc. przeceną, a PBG ponad 50-proc.

 • Dwie torpedy czekające na arcyważne rozstrzygnięcie Omawiane walory: , ,

  Przed nami kluczowy moment, w którym można jeszcze wybronić rynek od dalszych, silnych spadków - twierdzi ekspert z DM BOŚ. Jednak do tego porzebne będzie pokonanie przez WIG20 oporu na 2092-2120 pkt. W blokach startowych czeka już wiele spółek gotowych do odreagowania. Wśród nich są m.in. PZU oraz Hydrobudowa Polska.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR