Tąpnięcie na kursie Gino Rossi po słabych wynikach za kwiecień

Omawiane walory:

Słabe wyniki sprzedażowe wywołały popłoch wśród akcjonariuszy Gino Rossi. W ciągu zaledwie jednego dnia wartość rynkowa polskiego producenta obuwia skurczyła się o 30 proc., a kurs wylądował na groszówkach.

We wtorek notowania Gino Rossi spadły o blisko 33 proc. do najniższego poziomu w historii.

W kwietniu sprzedaż w sklepach Gino Rossi spadła o ponad 21 proc. r/r do 14,4 mln zł. Wynik od początku roku również nie wygląda najlepiej. Narastająco za cztery miesiące 2018 roku przychody skurczyły się o 17 proc. r/r. Słaby kwiecień ma za sobą także marka zależna Gino Rossi – Simple – która zanotowała ponad 12-proc. spadek do 6,2 mln zł. Narastająco od początku roku przychody Simple wynoszą 22 mln zł i jest to rezultat niższy od zeszłorocznego o 1/5.

Pod koniec kwietnia Gino Rossi opublikowało raport roczny. W 2017 roku spółka odnotowała 18,89 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 5,87 mln zł zysku rok wcześniej. Z kolei EBITDA skurczyła się r/r o 60 proc. do zaledwie 6 mln zł. W liście do akcjonariuszy prezes spółki Tomasz Malicki zwracał uwagę na wzrost marży wyjściowej o 1,7 pkt proc. do poziomu 70,4 proc. w przypadku Gino Rossi i 77,4 proc. dla Simple (wzrost o 0,7 proc.). Wysokie marże jednak nie przełożyły się na generowanie zysków przez firmę w 2017 roku.

Negatywnie na wycenę Gino Rossi wpływa również umocnienie dolara względem polskiej waluty. Od początku 2018 roku USD/PLN wzrósł z poziomu 3,47 zł do 3,60 zł. Wyższe koszty ponoszone przez spółkę w dolarach mogą mieć negatywny wpływ na osiągane marże, co zdaje się obecnie dyskontować rynek. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Gino Rossi

Gino Rossi zanotowało stratę w czterech z ostatnich sześciu kwartałów, spółka informowała również o odpisie na 8,15 mln zł w związku z planami sprzedaży marki Simple. Zainteresowany zakupem Simple jest inny giełdowy przedstawiciel branży odzieżowej – Monnari Trade. W lutym Gino Rossi udzieliło firmie wyłączności na negocjacje dotyczące zakupu 100 proc. akcji Simple Creative Products, pod warunkiem utrzymania wyceny na poziomie nie niższym niż 46 mln zł. Prawo pierwokupu Simple przez Miss Class (spółki z grupy Monnari Trade) wygasa 31 maja br.

W najbliższy czwartek odbędzie się walne zgromadzenie. Akcjonariusze pochylą się nad projektem dokapitalizowania spółki w drodze emisji akcji.

We wtorek akcje Gino Rossi straciły na wartości blisko 33 proc. Obecna wycena jest niebezpiecznie blisko granicy 0,50 zł, czyli poziomu, za przekroczenie którego grozi wpis na listę alertów, jeśli oczywiście groszowa wartość utrzyma się przez odpowiednio długi czas. Wówczas ratunkiem będzie scalenie akcji. Od początku roku kurs Gino Rossi spadł o przeszło połowę. W skali trzech lat przecena sięgnęła ponad 85 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ginorossi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR