Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

CCC ogłasza squeeze out pozostałych 9,98 proc. akcji Gino Rossi po 0,55 zł/szt.

Opublikowano: 2019-07-09 11:05:47

Omawiane walory: ,

CCC ogłosił przymusowy wykup od akcjonariuszy mniejszościowych wszystkich posiadanych przez nich akcji Gino Rossi pod cenie 0,55 zł za sztukę, podał Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako podmiot pośredniczący.

(Fot, spółka)

– Przedmiotem przymusowego wykupu jest 17.049.585 akcji, stanowiących ok. 9,98 proc. kapitału zakładowego spółki i uprawiających do wykonywania 17.049.585 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących ok. 9,98 proc. ogólnej liczby głosów w spółce – czytamy w komunikacie.

>> Mała rewolucja pt. MSSF-16 – omówienie wyników i sytuacji finansowej CCC po 4 kw 2018 roku

CCC posiada bezpośrednio 153.783.510 akcji, stanowiących ok. 90,02 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu to 9 lipca 2019 r., natomiast dzień wykupu – 12 lipca 2019 r.

W związku z planowanym wykupem GPW zdecydowała o zawieszeniu obrotu akcjami spółki Gino Rossi z dniem 9 lipca.

W lutym br. w wyniku wezwania ogłoszonego przez CCC, których przedmiotem było 50.333.095 akcji spółki Gino Rossi zawarto transakcje na 33.283.510 akcji. 7 grudnia ub. roku CCC wezwało do sprzedaży 50.333.095 akcji zwykłych na okaziciela Gino Rossi uprawniających do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu po cenie w wysokości 0,55 zł za każdą akcję.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o ccc, ginorossi)

 • Idea Bank i Getin Holding mocno w górę. O losach giełd przesądzą słowa szefa FED-u

  Informacja o zainteresowaniu funduszu private equity Idea Bankiem zelektryzowała inwestorów. Akcje banku rosną o 14 proc., a Getin Holdingu o 8,5 proc. Losy środowej sesji na rynkach akcji rozstrzygną się po godzinie 16:00. To właśnie wtedy rozpocznie się przemówienie J. Powella w Izbie Reprezentantów.

 • Rząd chce, by ustawa dot. podatku od sprzedaży detalicznej weszła w życie 1 września

  Rada Ministrów planuje przyjąć nowelizację ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej tak, by regulacje te weszły w życie 1 września br., podano w wykazie prac legislacyjnych i programowych rządu. Według projektu, podatek będzie naliczany za okres od 1 września, jednak obowiązek jego uiszczania może zostać przesunięty - w wypadku złożenia odwołania od wyroku Sądu Unii Europejskiej w sprawie tej daniny.

 • Przychody CCC wzrosły o 60 proc. r/r do 621 mln zł w czerwcu

  Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC (wszystkie kanały sprzedaży) za czerwiec 2019 wyniosły 621 mln zł i wzrosły o 60 proc. r/r. Przychody za okres styczeń-czerwiec (wszystkie kanały sprzedaży) wyniosły 2.647 mln zł, co oznacza wzrost o 37 proc. r/r. Kurs akcji obuwniczego giganta spada dziś o ponad 5 proc.

 • GPW przespała wzrosty, rollercoaster na CD Projekcie i ZM Kania

  Wtorkową sesję główne warszawskie indeksy zakończyły blisko poziomów odniesień, co stało w kontrze do poprawy nastrojów obserwowanej na głównych europejskich parkietach oraz na Wall Street. W centrum uwagi znalazły się akcje CD Projektu, CCC i Zakładów Mięsnych Henryk Kania.

 • Energetyczny rollercoaster, WIG20 powyżej 2.200 pkt.

  Czwartkowa sesja jest dokładnym przeciwieństwem sesji wczorajszej. Sektor energetyczny i wzrosty w Europie ciągną warszawskie indeksy w górę. W WIG20 pierwsze skrzypce gra PGE, PKO BP i PZU. Na szerokim rynku gorąco jest na akcjach PlayWay i BoomBIT.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku