CCC ogłasza squeeze out pozostałych 9,98 proc. akcji Gino Rossi po 0,55 zł/szt.

Omawiane walory: ,

CCC ogłosił przymusowy wykup od akcjonariuszy mniejszościowych wszystkich posiadanych przez nich akcji Gino Rossi pod cenie 0,55 zł za sztukę, podał Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako podmiot pośredniczący.

(Fot, spółka)

– Przedmiotem przymusowego wykupu jest 17.049.585 akcji, stanowiących ok. 9,98 proc. kapitału zakładowego spółki i uprawiających do wykonywania 17.049.585 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących ok. 9,98 proc. ogólnej liczby głosów w spółce – czytamy w komunikacie.

>> Mała rewolucja pt. MSSF-16 – omówienie wyników i sytuacji finansowej CCC po 4 kw 2018 roku

CCC posiada bezpośrednio 153.783.510 akcji, stanowiących ok. 90,02 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu to 9 lipca 2019 r., natomiast dzień wykupu – 12 lipca 2019 r.

W związku z planowanym wykupem GPW zdecydowała o zawieszeniu obrotu akcjami spółki Gino Rossi z dniem 9 lipca.

W lutym br. w wyniku wezwania ogłoszonego przez CCC, których przedmiotem było 50.333.095 akcji spółki Gino Rossi zawarto transakcje na 33.283.510 akcji. 7 grudnia ub. roku CCC wezwało do sprzedaży 50.333.095 akcji zwykłych na okaziciela Gino Rossi uprawniających do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu po cenie w wysokości 0,55 zł za każdą akcję.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, ginorossi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Prognozy na 2020 rok: Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20

  Według wyliczeń StockWatch.pl, w przyszłym roku nawet 15 spółek z prestiżowego indeksu GPW może wypłacić łącznie ponad 15 mld zł dywidend. Blisko połowę tej kwoty wyłożą firmy z sektora finansowego.

 • CCC składa skargę do sądu administracyjnego na niekorzystną decyzję podatkową

  Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu utrzymał w mocy decyzję Naczelnika Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego we Wrocławiu, zgodnie z którą CCC.eu, spółka zależna CCC, zobowiązana jest do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy z 2014 r. zawartej z CCC Shoes & Bags. Spółka zapowiada skargę do wojewódzkiego sądu administracyjnego.

 • WIG20 próbuje odbijać, w grze BoomBit i 11 bit studios

  W czwartek WIG20 próbuje odbijać w górę po serii 7. kolejnych spadkowych sesji. Duże wyprzedanie sugeruje, że może to się udać. Na szerokim rynku w centrum uwagi znalazły się spółki Boombit i 11 bit studios.

 • Trump dolewa oliwy do ognia, ciąg dalszy spadków na Pekao, PZU i CCC Czerwień coraz mocniej rozlewa się po GPW. Powrót obaw przed eskalacją wojen handlowych, a przede wszystkim fatalnie zachowujące się rodzime banki i PZU, ściągają indeks WIG20 na dwumiesięczne minima.
 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR