CCC ogłasza squeeze out pozostałych 9,98 proc. akcji Gino Rossi po 0,55 zł/szt.

Omawiane walory: ,

CCC ogłosił przymusowy wykup od akcjonariuszy mniejszościowych wszystkich posiadanych przez nich akcji Gino Rossi pod cenie 0,55 zł za sztukę, podał Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jako podmiot pośredniczący.

(Fot, spółka)

– Przedmiotem przymusowego wykupu jest 17.049.585 akcji, stanowiących ok. 9,98 proc. kapitału zakładowego spółki i uprawiających do wykonywania 17.049.585 głosów na walnym zgromadzeniu spółki, reprezentujących ok. 9,98 proc. ogólnej liczby głosów w spółce – czytamy w komunikacie.

>> Mała rewolucja pt. MSSF-16 – omówienie wyników i sytuacji finansowej CCC po 4 kw 2018 roku

CCC posiada bezpośrednio 153.783.510 akcji, stanowiących ok. 90,02 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do tyluż głosów na walnym zgromadzeniu.

Dzień rozpoczęcia przymusowego wykupu to 9 lipca 2019 r., natomiast dzień wykupu – 12 lipca 2019 r.

W związku z planowanym wykupem GPW zdecydowała o zawieszeniu obrotu akcjami spółki Gino Rossi z dniem 9 lipca.

W lutym br. w wyniku wezwania ogłoszonego przez CCC, których przedmiotem było 50.333.095 akcji spółki Gino Rossi zawarto transakcje na 33.283.510 akcji. 7 grudnia ub. roku CCC wezwało do sprzedaży 50.333.095 akcji zwykłych na okaziciela Gino Rossi uprawniających do 100 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu po cenie w wysokości 0,55 zł za każdą akcję.

Gino Rossi zarządza markami modowymi: Gino Rossi i Simple Creative Products. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, ginorossi, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • EuroRating obniżył rating kredytowy CCC do B+, perspektywa negatywna

  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce CCC S.A. do B+ z BB, podtrzymując negatywną perspektywę ratingu.

 • CCC wstrzymuje spłatę 20 mln zł na rzecz firm faktoringowych

  CCC złoży wnioski o wyrażenie zgody na odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego wymagalnego na 23 marca oraz zadłużenia, które stanie się wymagalne w okresie od 23 marca - 22 czerwca 2020 r. W związku z powyższym spółka podjęła decyzję o wstrzymaniu spłaty wymagalnych zobowiązań finansowych w kwocie 20 mln zł, których termin wymagalności przypadał na 23 marca na rzecz dostawców usług faktoringowych.

 • Wiosna zawitała na GPW, potężne wzrosty CCC i Libetu

  Pierwszy dzień (astronomicznej) wiosny przynosi wzrosty na światowych giełdach. Nastroje wspierane są przez nadzieje, że działania banków centralnych i rządów ochronią przed głęboką recesją, a epidemię koronawirusa uda się powstrzymać.

 • W czasach zarazy cash is king. Oto spółki, które mają grube portfele i są gotowe na kryzys

  Stara prawda mówi, że spółki upadają niekoniecznie przez brak zysków, tylko z powodu utraty płynności. Obecna sytuacja związana z pandemią, istotne ograniczenie działalności gospodarczej i przerwanie łańcuchów dostaw może wpędzić wiele firm w spiralę zadłużenia, a nawet doprowadzić do bankructwa. Dziś sprawdzamy, jakie giełdowe spółki mają wystarczająco dużą poduszkę finansową i mają szansę przejść suchą stopą przez największą od lat gospodarczą zawieruchę.

 • Koronawirus zagraża dywidendom. Spółki z WIG20 już w tym roku przykręcą kurek z gotówką

  W tym roku z powodu pandemii koronawirusa firmy będą ostrożniej dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. Wśród giełdowych tuzów w najlepszym wypadku dywidendę wypłaci 11 spółek. Do podziału może trafić nieco ponad 13 mld zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR