StockWatch.pl

Trzy śpiące królewny warszawskiego parkietu – analiza techniczna

Omawiane walory: , ,

Przebudzenie notowań po wielomiesięcznej konsolidacji to optymalny moment na kupno lub sprzedaż akcji. Ekspert StockWatch.pl z pomocą skanera ATTrader.pl wytypował trzy spółki - PGE, BZ WBK i Livechat Software - i sprawdził, przy jakich poziomach technicznych nastąpią kluczowe rozstrzygnięcia.

Trend boczny powstaje na skutek wyrównania sił podaży i popytu. Jest to prawdziwa zmora większości inwestorów i jednocześnie test ich cierpliwość. Na szczęście trend boczny nie trwa wiecznie. Każdy po pewnym czasie ustępuje miejsca zwyżkowej lub spadkowej tendencji. Warto uważnie obserwować takie uśpione walory, by skorzystać z narodzin nowego trendu u jego początku. Świetnym narzędziem, umożliwiającym identyfikację powstania nowego trendu, jest wskaźnik ADX. Pomaga on wytypować spółki, których notowania znajdują się w stanie uśpienia i wskazać moment przebudzenia. Przy użyciu skanera ATTrader.pl namierzyliśmy kilka takich uśpionych walorów.

Pierwsze wskazanie padło na PGE. Na wykresie lidera branży energetycznej trend boczny trwa od połowy lutego bieżącego roku. W tym czasie kurs akcji dwukrotnie testował górne ograniczenie konsolidacji. Ostania próba miała miejsce 11 maja, jednak szybko została przekreślona przez decyzję zarządu PGE o zawieszeniu dotychczasowej polityki dywidendy.


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów PGE, BZ WBK i Livechat Software wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT bzwbk, Livechat, PGE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR