TXM pozyska z emisji akcji i obligacji 32 mln zł

Omawiane walory: ,

TXM sfinalizował dokapitalizowanie spółki poprzez emisję akcji i obligacji o łącznej wartości 31,9 mln zł. Jednak nie wszystkim inwestorom podoba się sposób zwiększenia siły głosu głównego akcjonariusza. We wtorek akcje TXM tracą prawie 10 proc.

W ramach emisji przydzielono 4.287.999 nowych akcji serii G oraz 10,5 mln obligacji zamiennych serii A, które będą mogły zostać wykorzystane do konwersji na 10,5 mln akcji serii H. Obligacje i akcje serii G zostały objęte m.in. przez głównych akcjonariuszy TXM – Redan i 21 Concordia. Ponadto, w ramach podwyższenia kapitału zakładowego spółki w granicach kapitału docelowego, wyemitowano i przydzielono 1.162.001 akcji serii B. Cena emisyjna nowych akcji i obligacji wyniosła 2 zł.

– Pozyskane środki umożliwią nam przyspieszenie tempa działań naprawczych. Poprzez wzmocnienie naszego kapitału obrotowego poprawimy współpracę z naszymi partnerami handlowymi i zwiększymy moce zakupowe. Oczekujemy, że bezpośrednio przyczyni się to do osiągania lepszych wyników w kolejnych miesiącach – powiedział prezes TXM Marcin Gregorowicz.

Po sfinalizowaniu dokapitalizowania spółki zarząd TXM podpisał z PKO Bankiem Polskim oraz ING Bankiem Śląskim umowy zmieniające do umów kredytowych, które gwarantują utrzymanie finansowania na niezmienionym poziomie na okres kolejnych 12 miesięcy.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket – drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT redan, txm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR