TXM złożył plan restrukturyzacyjny; chce, by układ wszedł w życie w II kwartale 2020 r.

Omawiane walory:

Nadzorca sądowy Krzysztof Gołąb w toku przyspieszonego postępowania układowego TXM w restrukturyzacji złożył opracowany wspólnie ze spółką plan restrukturyzacyjny uwzględniający propozycje układowe dla wierzycieli, spis wierzytelności, w tym spornych. Układ ma wejść w życie w II kw. 2020 r.

txm, akcje, plan restrukturyzacyjny

(Fot. spółka)

Spółka liczy, że sąd wyda postanowienie o głosowaniu i samo głosowanie będą miały miejsce w IV kw. 2019 r. Układ miałby być zatwierdzony przez sąd w I kw. 2020 r. Z harmonogramu przedstawionego przez spółkę wynika, że realizacja przyspieszonego postępowania układowego planowana jest na II-IV kw. 2020 r.

– Spółka obecnie generuje stratę na poziomie operacyjnym, jednak utrzymywanie działalności operacyjnej – sprzedaż w istniejącej sieci detalicznej – pozwala jej na pokrycie większej części kosztów stałych i tym samym zmniejszenie ujemnych przepływów pieniężnych. Reedukacja sieci sprzedaży oraz związane z tym odsprzedaż zapasu z tych sklepów plus sprzedaż old stoku z uwzględnieniem spłaty do banków pozwala pokryć pozostały lukę w działalności operacyjnej. Spółka też cały czas ma dostępne finansowanie udzielane jej przez oba banki w formie limitów kredytowych oraz produktów pozabilansowych i gwarancji oraz akredytyw dokumentowych – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jednocześnie spółka zakłada stopniowy wzrost rotacji zobowiązań handlowych w wyniku uzyskiwania kredytu kupieckiego od dostawców, o co Spółka zabiega od momentu otwarcia PPU, a czego warunkiem było stabilne porozumienie z bankami, jakie zostało osiągnięte 16 września 2019 roku w formie zawarcia term sheetu – fundamentu docelowej umowy restrukturyzacyjnej.

– Kluczowymi w tym aspekcie wydają się:
1) kontynuowanie działalności przez TXM w zorganizowanej formie sieci sklepów detalicznych – jest to podstawowe założenie toczącego się postępowania restrukturyzacyjnego;
2) odsprzedaż zapasu z nierentownych i likwidowanych sklepów oraz old stoku;
3) porozumienie z bankami w sprawie dalszego finansowania;
4) odzyskanie rynkowych warunków handlowych w relacjach z dostawcami towarów – podkreślono.

Kluczowym czynnikiem determinującym możliwości zapłaty zobowiązań układowych będzie kontynuowanie działalności przez TXM oraz realizowanie zakładanego programu naprawczego przy udziale banków.

– Kolejnym etapem w ramach toczącego się wobec spółki przyspieszonego postępowania układowego będzie głosowanie przez wierzycieli nad układem – podano również.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket – drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz – od 2011 r. – Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT txm, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR