Udział Redanu w TXM spadnie do 40 proc. głosów po podwyższeniu kapitału

Omawiane walory: ,

W związku z podwyższeniem kapitału zakładowego TXM w wyniku zatwierdzenia przyspieszonego postępowania układowego, dojdzie do spadku udziału Redanu w tej spółce do 30,91 proc. kapitału zakładowego i 40,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

txm, redan, akcjonariat, akcje, układ

Fot. Galeria Metropolia

– W wyniku realizacji przyjętych propozycji układowych, w momencie uprawomocnienia się postanowienia o zatwierdzeniu układu TXM, dojdzie w szczególności do podwyższenia kapitału zakładowego TXM o kwotę 71,4 mln zł w konsekwencji konwersji części zobowiązań wierzycieli TXM na kapitał własny. Spowoduje to następującą zmianę udziału Redan w TXM:

a) udział procentowy emitenta w liczbie akcji posiadanych przez emitenta spadnie z obecnego poziomu 58,7 proc. kapitału zakładowego TXM do 30,91 proc. kapitału zakładowego TXM (obecnie emitent posiada 1.141.346.000 akcji z całkowitej liczby 1.944.500.000 akcji emitenta, zaś po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału będzie posiadał 1.152.540.862 z 3.729.254.240 akcji w podwyższonym kapitale zakładowym TXM);

b) tym samym zmieni się liczba głosów, do których wykonywania uprawniony będzie emitent z akcji TXM – spadnie z obecnej wysokości 68,44 proc. głosów w TXM do 40,48 proc. głosów w TXM (obecnie emitent posiada 1.741.346.000 głosów ze wszystkich 2.544.500.000 głosów w TXM, zaś po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału będzie posiadał 1.752.540.862 z 4.329.254.240 wszystkich głosów w TXM) – czytamy w komunikacie.

Wczoraj TXM podał, że Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawa XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych zatwierdził układ przyjęty w toku przyspieszonego postępowania układowego, toczącego się wobec spółki.

Grupa TXM jest właścicielem sieci TXM textilmarket – drugiej największej na polskim rynku sieci odzieżowych sklepów dyskontowych. Jego większościowym akcjonariuszem jest Redan. Spółka jest notowana na GPW od grudnia 2016 r.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o redan, txm)

 • Redan sprzedaje markę Top Secret

  REDAN podpisał list intencyjny z Radosławem Wiśniewskim, założycielem i większościowym akcjonariuszem REDANu, dotyczący wzajemnej współpracy stron w zakresie zbycia przez REDAN 100 proc. udziałów spółki działającej pod firmą Top Secret na rzecz Radosława Wiśniewskiego.

 • Redan: Przychody Top Secret spadły o 31 proc. r/r do ok. 16 mln zł w czerwcu

  Sprzedaż towarów Top Secret w czerwcu 2020 r. wyniosła łącznie ok. 16 mln zł i była niższa o 31 proc. r/r. W ujęciu narastającym sprzedaż Top Secret wyniosła ok. 60 mln zł i była niższa o 47 proc. r/r.

 • Spółki Redanu zwróciły subwencje PFR w ramach tarczy finansowej dla MSP

  Spółki grupy kapitałowej REDAN dokonały zwrotu pełnej wysokości otrzymanych subwencji z Polskiego Funduszu Rozwoju w ramach tzw. Tarczy Finansowej dla MŚP o łącznej wartości 7 mln zł.

 • Sąd zatwierdził układ z wierzycielami TXM

  Spółka TXM w restrukturyzacji, zarządzająca siecią sklepów dyskontowych osiągnęła kolejny kamień milowy w prowadzonym procesie naprawczym. Zatwierdzenie układu z wierzycielami oznacza, że zyskał on zarówno aprobatę ze strony większości wierzycieli, ale także że jest zgodnym z prawem. Oznacza to jednocześnie, że postępowanie restrukturyzacyjne zostanie formalnie zakończone i TXM wejdzie w etap wykonywania układu.

 • TXM złożył plan restrukturyzacyjny; chce, by układ wszedł w życie w II kwartale 2020 r.

  Nadzorca sądowy Krzysztof Gołąb w toku przyspieszonego postępowania układowego TXM w restrukturyzacji złożył opracowany wspólnie ze spółką plan restrukturyzacyjny uwzględniający propozycje układowe dla wierzycieli, spis wierzytelności, w tym spornych. Układ ma wejść w życie w II kw. 2020 r.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR