Ursus miał 31 mln zł straty z działalności kontynuowanej w I-III kw.

Omawiane walory:

Ursus w restrukturyzacji odnotował 31,05 mln zł skonsolidowanej straty netto z działalności kontynuowanej w okresie I-III kw. 2020 r. wobec 38,79 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

ursus,prezes,komornik,getin

(Fot. spółka)

Strata operacyjna wyniosła 21,04 mln zł wobec 31,03 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 33,25 mln zł w I-III kw. 2020 r. wobec 79,09 mln zł rok wcześniej.

– Na zaprezentowane wyniki okresu sprawozdawczego kluczowy wpływ miały okoliczności i) aktualnej sytuacji w branży wpływającej na sprzedaż na rynku krajowym ciągników jak i maszyn rolniczych, ii) możliwości kontaktów i przemieszczania się, a także ograniczenia w produkcji ze względu na przerwanie dostaw z Turcji, Włoch oraz niektórych producentów krajowych w związku z pandemią COVID-19, iii) sprzedaży w lutym 2020 roku prowadzącej działalność operacyjną Dywizji w Opalenicy, iiii) utrzymywanie się niesatysfakcjonującej sytuacji płynnościowej Spółki wynikające z istotnych ograniczeń w zakresie możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów od dostawców po przedpłaceniu za towar – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym strata netto z działalności kontynuowanej w I-III kw. 2020 r. wyniosła 25,86 mln zł wobec 21,96 mln zł straty rok wcześniej.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ursus)

 • ARP wezwała Ursus do zapłaty 15,5 mln zł pożyczki wraz z odsetkami

  URSUS w restrukturyzacji otrzymał od Agencji Rozwoju Przemysłu oświadczenie o rozwiązaniu umowy pożyczki z 29 maja 2014 r. i wezwanie dłużnika do zapłaty wierzytelności w kwocie 15,5 mln zł. Jak wskazano w oświadczeniu, powodem jego złożenia jest brak spłaty kapitału pożyczki oraz odsetek.

 • Sąd wstrzymał rozpoznanie wniosków PKO BP i GNB o ogłoszenie upadłości Ursusa

  Sąd Rejonowy w Olsztynie, V Wydział Gospodarczy wstrzymał rozpoznanie wniosków PKO Banku Polskiego i Getin Noble Banku o ogłoszenie upadłości URSUSa do czasu prawomocnego zakończenia uproszczonego postępowania o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19.

 • Ursus podpisał list intencyjny ws. współpracy z China Dongfeng Motor Industry

  URSUS w restrukturyzacji podpisał list intencyjny z China Dongfeng Motor Industry, w którym uzgodniono, iż strony zamierzają zainicjować współpracę badawczo-rozwojową i przemysłową w celu stworzenia, homologacji, wdrożenia i sprzedaży towarów w oparciu o produkty Dongfeng i europejskie know-how URSUSa w zakresie pojazdów elektrycznych i elektryczno-wodorowych. Strony zweryfikują również możliwości wykonalności lokalnej produkcji uzgodnionych modeli.

 • Ursus miał wstępnie 34 mln zł straty netto w I poł. 2020 r.

  URSUS w restrukturyzacji miał 34,02 mln zł skonsolidowanej straty netto w I poł. br. wobec 11,13 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach netto na poziomie 27,29 mln zł wobec 35,3 mln zł rok wcześniej, podała spółka, prezentując wstępne dane.

 • Sąd umorzył przyspieszone postępowanie układowe wobec Ursusa

  Sąd wydał postanowienie o umorzeniu przyspieszonego postępowania układowego prowadzonego wobec URSUSa w restrukturyzacji. URSUS będzie chciał zaskarżyć decyzję.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR