Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Vestor DM obniżył rekomendację dla Getin Noble Banku

Opublikowano: 2019-04-05 10:16:25

Omawiane walory:

Biuro w raporcie z 3 kwietnia obniżyło cenę docelową dla Getin Noble Banku z 0,76 zł do 0,70 zł oraz ścięło rekomendację z kupuj do neutralnie.

Analitycy zwracają uwagę, że od początku roku kurs akcji Getin Noble Banku zyskał 91 proc., podczas gdy indeks WIG-Banki wzrósł w tym czasie o 6 proc. Spółce co prawda udało się spłacić pożyczkę płynnościową od NBP (na kwotę 4,8 mld zł), ale przed nią w dalszym ciągu stoi szereg wyzwań oraz znaczących czynników ryzyka.

– Oczekujemy, że presja na wynik odsetkowy znajdzie odzwierciedlenie w bardzo słabych wynikach za 4Q18 (oczekujemy 52 mln zł straty netto), a także wpłynie na wyniki w kolejnych kwartałach (w 2019 r. zakładamy 24 mln zł zysku netto). W naszym przekonaniu połączenie z Idea Bankiem wydaje się nieuniknione, jednak to obniżenie kosztów finansowania będzie kluczowym determinantem dla długoterminowej poprawy wyników. Na naszych prognozach Getin Noble Bank jest notowany na 0.2x P/BV – czytamy w raporcie Vestor DM.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W piątek rano kurs akcji Getin Noble Banku spada o 1,4 proc. O godzinie 10:00 za jeden walor banku płacono 0,69 zł.

Raport na temat Getin Noble Banku powstał 3 kwietnia 2019 r. Autorem opracowania jest Michał Fidelus, dyrektor działu analiz Vestor DM. Skrót raportu jest do pobrania TUTAJ

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o Getinoble)

 • Dwa fundusze private equity złożyły oferty na Getin Noble Bank

  Doradcy inwestycyjni reprezentujący Getin Noble Bank w procesie poszukiwania inwestora finansowego otrzymali dziś dwie niewiążące oferty od wybranych funduszy private equity dopuszczonych do badania due diligence banku, dotyczące jego dokapitalizowania.

 • Leszek Czarnecki i Roman Giertych bez dostępu do akt w sprawie afery KNF

  Ani Leszek Czarnecki, ani jego pełnomocnik Roman Giertych nie mają dostępu do akt oraz nie mogą brać udziału w przesłuchaniach w sprawie tzw. afery KNF, podała Gazeta Wyborcza. Śląski wydział Prokuratury Krajowej zdecydował, że właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku nie jest pokrzywdzonym w sprawie.

 • WIG20 wciąż bez formy, na cenzurowanym banki Leszka Czarneckiego

  Poniedziałkowa sesja na GPW stała pod znakiem przeceny spółek ze stajni Leszka Czarneckiego, wywołanej zdecydowanym stanowiskiem Komisji Nadzoru Finansowego w sprawie fuzji. Słabszy dzień mają za sobą także reprezentanci sektora producentów gier wideo. 

 • Kursy akcji Idea Banku i Getin Noble spadają po decyzji KNF dot. połączenia

  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie odmówiła wydania zezwolenia na połączenie Idea Bank (mającego występować w roli banku przejmującego) z Getin Noble Bank (GNB, jako bankiem przejmowanym), przez przeniesienie całego majątku GNB na Idea Bank. O wydanie takiego zezwolenia wystąpiły GNB oraz Idea Bank. Kursy akcji obu banków idą w dół. Getin Noble spada o ponad 2 proc., a Idea Bank traci blisko 6 proc.

 • Przecena na kursie Getin Noble Banku po słabych wynikach za I kwartał

  Getin Noble Bank odnotował 157,74 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2019 r. wobec 41,97 mln zł straty rok wcześniej. Kurs akcji banku spada o ponad 3 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku