WIG20 coraz bliżej 2.100 pkt., w grze Answear, mBank i Alior

Pierwszy tydzień 2021 roku WIG20 zamknie wzrostami, powoli zmierzając ku poziomowi 2.100 pkt. Można to traktować jako dobrą wróżbę na cały rok, bo ten zapowiada się dobrze dla akcji. Szczególnie dla rynków wschodzących, a zwłaszcza notowanych tam małych i średnich spółek.

millennium, mbank, alior, INGbsk, tsgames, cdprojekt, answear, komentarz, akcje, indeksy,

Źródło: ATTrader.pl

Piątek przynosi kontynuację wzrostów na warszawskiej giełdzie. Tym razem, za sprawą mocnych wzrostów banków, szczególnie wyróżnia się mWIG40. O godzinie 11:07 indeks ten rósł o 1,07 proc. do 4.196 pkt., testując poziomy nieoglądane od kwietnia 2019 roku. Najsłabiej radził sobie WIG20, który po porannym wzroście do 2.095 pkt., cofnął się do 2.083 pkt. i zyskiwał 0,44 proc. Jeżeli jednak wykluczymy załamanie na akacjach CD Projektu (o tym będzie później), to jest spora szansa na znacznie wyższe zakończenie sesji przez indeks blue chipów.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Sektor bankowy mocno pozytywnie wyróżnia się na tle innych, kontynuując wczorajsze wzrosty i w dużej mierze odpowiadając za wzrosty indeksów w dniu dzisiejszym. Tym samym inwestorzy nie tylko nie przestraszyli się opublikowanych wczoraj po sesji informacji, że w okresie styczeń-listopad 2020 roku zysk sektora spadł o 45,5 proc. rok do roku i wyniósł 7,87 mld zł, ale być może nawet potraktowali ją jako dobry omen. Drożeją akcje przede wszystkich średnich banków. Notowania Banku Millennium idą w górę o 8,32 proc. do 3,878 zł (najwyżej od marca 2020), mBanku o 7,04 proc. do 213 zł (najwyżej od lipca 2020), a Alior Banku o 6,16 proc. do 19,04 zł (najwyżej od marca 2020). To właśnie drożejące akcje dwóch pierwszych banków, przy wydatnej pomocy ING Bank Śląski (177,60 zł; +1,72 proc.) i Ten Square Games (543 zł; +3,82 proc.) w największym stopniu przyczyniają się do wzrostów indeksu mWIG40.

W indeksie WIG20 banki, z najmocniej wśród z nich zyskującym Aliorem, też się wyróżniają. Mocno straszy za to CD Projekt. Po ponad dwóch godzinach handlu akcje producenta „Cyberpunka 2077” taniały o 2,02 proc., spadając do 243 zł. Sama skala przeceny nie jest duża. Na gruncie analizy technicznej martwi jednak fakt, że po tym jak wczoraj notowania spadły poniżej granicy 250 zł, dziś kierują się ku grudniowemu minimum na poziomie 238,50 zł. Przełamanie strefy 238,50-250 zł byłoby bardzo mocnym podażowym sygnałem i zapowiedzią spadku minimum do kolejnej strefy wsparcia 200-205,20 zł. A być może nawet jeszcze niżej. Co ciąży CD Projektowi? Oprócz pogarszającej się z dnia na dzień sytuacji technicznej na wykresie, a szczególnie wczorajszego zejścia poniżej 250 zł, dziś spółce ciążyć może rekomendacja „redukuj” od analityków mBanku z ceną docelową na poziomie 232 zł.

>> Co dalej z kursem akcji CD Projektu – analiza techniczna

Wzrostowy pierwszy tydzień 2021 roku na giełdach, w połączeniu z oczekiwaniami na świetny dla rynków akcji cały rok, zbudowały mocne fundamenty pod udany debiut na giełdzie akcji Answear.com. Pierwsze transakcje zawarto po cenie 29,90 zł, czyli o 19,6 proc. powyżej ceny emisyjnej. Następnie kurs szybko wzrósł do 37,99 zł, żeby po dwóch godzinach notowań ustabilizować się na poziomie 33,66 zł (+34,64 proc.). Wczoraj spółka poinformowała, że W IV kw. 2020 roku jej przychody wzrosły o 37 proc. do 144 mln zł, a w całym 2020 roku o 31 proc. do 408 mln zł.

Pozostając jeszcze w temacie debiutów warto wspomnieć, że 13 stycznia na rynku NewConnect zadebiutują akcje producenta gier VR – spólki Incuvo. Dzień później natomiast ruszą zapisy na spółkę z portfela PlayWay – DeGenerals.

Obserwując piątkową sesję na warszawskiej giełdzie, gdzie nastroje są podobne jak na większości europejskich parkietów, nie sposób nie wspomnieć o popołudniowych danych z amerykańskiego rynku pracy. Nie tylko dlatego, że to główne wydarzenie dnia, ale również w kontekście ostatniego zaskakująco słabego raportu ADP o rynku pracy w USA. O godzinie 14:30 inwestorzy dowiedzą się, jak w grudniu kształtował się stopa bezrobocia (prognoza: 6,7 proc.), płace godzinowe (0,2 proc. M/M) i zatrudnienie w sektorze pozarolniczym (prognoza: 100 tys.). Utrzymujące się pozytywne nastroje na rynkach akcji każą zakładać, że zgodne z prognozami i lepsze od nich dane dodatkowo zdopingują indeksy do wzrostów. Odczyty gorsze od oczekiwań, o ile nie będą bardzo złe, natomiast zostaną zignorowane.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Alior, answear, CDPROJEKT, ingbsk, mBank, Millennium, TSGAMES)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR