WIG20 zjeżdża na boczny tor, w tle rekordy PlayWay i Ten Square Games

Omawiane walory: , , ,
Malejący strach przed koronawirusem i nowe historyczne rekordy indeksu Nasdaq poprawiają nastroje na globalnych giełdach. GPW ma jednak problemy z wpisaniem się w tę ogólnoświatową tendencję, oddając część zysków wypracowanych na otwarciu. Świetnie radzą sobie jedynie spółki gamingowe i Polnord.
giełda,hossa,gamingowa

We wtorek skałą wzrostów wyróżniają się spółki gamingowe i Polnord

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem mocnych wzrostów akcji Polnordu i nowych historycznych rekordów cen akcji PlayWay i Ten Square Games. To jednak tylko pewien wycinek rzeczywistości. Cały obraz jest nieco bardziej posępny i rozczarowujący. Ale po kolei.

Wtorek przynosi poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji. To efekt coraz mniejszego strachu przed koronawirusem pomimo, że liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 1 tys., a liczba potwierdzonych przypadków sięgnęła 43,1 tys. Uwaga inwestorów koncentruje sie także na Wall Street, gdzie nowe historyczne rekordy ustalił indeks Nasdaq Composite.

Rynki mogą również liczyć na dzisiejsze gołębie wystąpienie prezesa Fed w Kongresie (a być może nawet sugestię obniżek stóp procentowych?), gdzie na forum Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej i odpowie na pytania kongresmenów. Wystąpienie to rozpocznie się o godzinie 16:00, i przy braku zaplanowanych publikacji danych makroekonomicznych, będzie głównym wydarzeniem drugiej połowy notowań.

Te dobre nastroje sprawiły, że warszawska giełda rozpoczęła dzień od wyraźnych plusów. Jednak popyt dość szybko odpuścił. O godzinie 11:30 indeks WIG20, który w pierwszej godzinie handlu atakował poziom 2.110,24 pkt., zyskując już 0,83 proc. w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia, cofnął się do 2.096,24 pkt. i rosnąc zaledwie o 0,16 proc. Podobne cofnięcie, aczkolwiek w różnej skali, obserwować można było na pozostałych warszawskich indeksach. W efekcie WIG rósł o 0,14 proc. do 57.557,06 pkt., mWIG40 o 0,18 proc. do 4.078,34 pkt., a sWIG80 spadał o 0,09 proc. do 12.816,38 pkt. Dla porównania, w tym samym czasie niemiecki DAX zyskiwał 0,69 proc., a francuski CAC40 rósł o 0,43 proc.

Na tle całej giełdy świetnie spisuje się sektor gamingowy. Wczorajsza zapowiedź premiery konsolowej wersji gry „House Flipper” na 27-28 lutego, wywindowała dziś kurs PlayWay na nowe historyczne rekordy. Akcje spółki drożeją o 8,4 proc. do 367 zł, po tym jak wczoraj kurs podskoczył o 6,1 proc.

Na nowych rekordach jest też Ten Square Games. Jego akcje drożeją o 3,4 proc. do 275 zł, wybijając się z krótkiej 4-dniowej konsolidacji 258-270 zł i żegnając szczyt z drugiej połowy stycznia.

Na fali dobrego sentymentu do spółek gamingowych zyskuje dziś też 11 bit studios (+3,1 proc.), CD Projekt (+0,9 proc.) i The Farm 51 (+3,1 proc.).

Inną gwiazdą sesji jest Polnord i Enea. Kurs akcji Polnordu rośnie o 6,2 proc. do 3,57 zł. W ten sposób inwestorzy zareagowali na informację, że Cordia International w wyniki wezwania na Polnord stała się posiadaczem ponad 64 milionów akcji, co stanowi 65,66 proc. głosów na Walnym.

Akcje Enei drożeją o 2,8 proc. do 7,06 zł, korygując swoje ostatnie spadki, które sprowadziły kurs na historyczne minima. Wzrost to nie tylko próba łapania dołków, ale również reakcja na komunikat, że zarząd Mennicy Polskiej chce zwiększyć zaangażowanie w akcje Enei do wartości 100 mln zł z obecnych 75,6 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Enea, playway, polnord, TSGAMES)

 • 18 małych i średnich spółek, które warto mieć w portfelu w 2021 r. Jeśli banki centralne nagle nie wycofają się z obecnej polityki rekordowo niskich stóp procentowych i nie zakończą skupu aktywów, rok 2021 będzie stał pod znakiem kontynuacji wzrostów na światowych rynkach akcji. Swoje szanse ma także giełda w Warszawie, którą dodatkowo powinny napędzać środki z PPK.
 • Bogdanka ma umowę z Elektrownią Połaniec na dostawy węgla za 1,55 mld zł

  Lubelski Węgiel Bogdanka zawarła z Eneą Elektrownią Połaniec aneks do umowy sprzedaży węgla energetycznego przedłużający termin jej obowiązywania do 31 grudnia 2024 r. i zwiększający jej wartość, podała spółka. Wartość umowy w latach 2021-2024 wyniesie 1 550 mln zł netto.

 • Falstart warszawskich indeksów, JSW i Tauron mocno w dół

  Giełda w Warszawie, jak wiele europejskich parkietów, rozpoczęła dzień od wzrostów, reagując na wczorajsze rekordy na Wall Street. Dość szybko jednak uaktywniła się podaż i GPW znalazła się pod kreską. W WIG20 słabo radzi sobie JSW i Tauron. Ten Square Games, Kruk i Kęty ściągają natomiast w dół mWIG40. Losy sesji nie są jeszcze rozstrzygnięte, a strona popytowa może jeszcze odzyskać utraconą przewagę.

 • Przecena na GPW nabiera tempa, w grze PGNiG, Ten Square Games i banki

  PGNiG, CCC, Ten Square Games i AmRest to niektóre z notowanych w Warszawie spółek, które w środowe przedpołudnie znalazły się w centrum uwagi inwestorów. W tle pozostają natomiast banki. Niesłusznie, bo to one prawdopodobnie dziś rozstrzygną o losach sesji.

 • Cena sprzedaży akcji w procesie ABB Ten Square Games wynosi 500 zł/szt.

  Akcjonariusze Ten Square Games - Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal zakończyli proces przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) skierowany do wybranych inwestorów, w wyniku którego cena sprzedaży jednej akcji sprzedawanej spółki została ustalona na 500 zł, a łączna liczba akcji sprzedawanych na 710 436, co stanowi 9,78 proc. akcji w kapitale zakładowym oraz tyle samo głosów.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR