WIG20 zjeżdża na boczny tor, w tle rekordy PlayWay i Ten Square Games

Omawiane walory: , , ,
Malejący strach przed koronawirusem i nowe historyczne rekordy indeksu Nasdaq poprawiają nastroje na globalnych giełdach. GPW ma jednak problemy z wpisaniem się w tę ogólnoświatową tendencję, oddając część zysków wypracowanych na otwarciu. Świetnie radzą sobie jedynie spółki gamingowe i Polnord.
giełda,hossa,gamingowa

We wtorek skałą wzrostów wyróżniają się spółki gamingowe i Polnord

Wtorkowa sesja na warszawskiej giełdzie upływa pod znakiem mocnych wzrostów akcji Polnordu i nowych historycznych rekordów cen akcji PlayWay i Ten Square Games. To jednak tylko pewien wycinek rzeczywistości. Cały obraz jest nieco bardziej posępny i rozczarowujący. Ale po kolei.

Wtorek przynosi poprawę nastrojów na globalnych rynkach akcji. To efekt coraz mniejszego strachu przed koronawirusem pomimo, że liczba ofiar śmiertelnych przekroczyła już 1 tys., a liczba potwierdzonych przypadków sięgnęła 43,1 tys. Uwaga inwestorów koncentruje sie także na Wall Street, gdzie nowe historyczne rekordy ustalił indeks Nasdaq Composite.

Rynki mogą również liczyć na dzisiejsze gołębie wystąpienie prezesa Fed w Kongresie (a być może nawet sugestię obniżek stóp procentowych?), gdzie na forum Komisji ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów przedstawi półroczny raport nt. polityki monetarnej i odpowie na pytania kongresmenów. Wystąpienie to rozpocznie się o godzinie 16:00, i przy braku zaplanowanych publikacji danych makroekonomicznych, będzie głównym wydarzeniem drugiej połowy notowań.

Te dobre nastroje sprawiły, że warszawska giełda rozpoczęła dzień od wyraźnych plusów. Jednak popyt dość szybko odpuścił. O godzinie 11:30 indeks WIG20, który w pierwszej godzinie handlu atakował poziom 2.110,24 pkt., zyskując już 0,83 proc. w stosunku do poniedziałkowego zamknięcia, cofnął się do 2.096,24 pkt. i rosnąc zaledwie o 0,16 proc. Podobne cofnięcie, aczkolwiek w różnej skali, obserwować można było na pozostałych warszawskich indeksach. W efekcie WIG rósł o 0,14 proc. do 57.557,06 pkt., mWIG40 o 0,18 proc. do 4.078,34 pkt., a sWIG80 spadał o 0,09 proc. do 12.816,38 pkt. Dla porównania, w tym samym czasie niemiecki DAX zyskiwał 0,69 proc., a francuski CAC40 rósł o 0,43 proc.

Na tle całej giełdy świetnie spisuje się sektor gamingowy. Wczorajsza zapowiedź premiery konsolowej wersji gry „House Flipper” na 27-28 lutego, wywindowała dziś kurs PlayWay na nowe historyczne rekordy. Akcje spółki drożeją o 8,4 proc. do 367 zł, po tym jak wczoraj kurs podskoczył o 6,1 proc.

Na nowych rekordach jest też Ten Square Games. Jego akcje drożeją o 3,4 proc. do 275 zł, wybijając się z krótkiej 4-dniowej konsolidacji 258-270 zł i żegnając szczyt z drugiej połowy stycznia.

Na fali dobrego sentymentu do spółek gamingowych zyskuje dziś też 11 bit studios (+3,1 proc.), CD Projekt (+0,9 proc.) i The Farm 51 (+3,1 proc.).

Inną gwiazdą sesji jest Polnord i Enea. Kurs akcji Polnordu rośnie o 6,2 proc. do 3,57 zł. W ten sposób inwestorzy zareagowali na informację, że Cordia International w wyniki wezwania na Polnord stała się posiadaczem ponad 64 milionów akcji, co stanowi 65,66 proc. głosów na Walnym.

Akcje Enei drożeją o 2,8 proc. do 7,06 zł, korygując swoje ostatnie spadki, które sprowadziły kurs na historyczne minima. Wzrost to nie tylko próba łapania dołków, ale również reakcja na komunikat, że zarząd Mennicy Polskiej chce zwiększyć zaangażowanie w akcje Enei do wartości 100 mln zł z obecnych 75,6 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Enea, playway, polnord, TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR